HEDEFİM YÜKSEK.

vera2020

Guru
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
1.315
1.864
50
Hedefim her 10 günde 1 hatim okumayı başarmak. Yani ayda 3 hatim yapmak.
İlaveten Günde en az 5 sayfa da meal okumak.

Epeydir maneviyatım arzu ettiğim gibi değildi.
Uzun süredir başlı hatmimi bir türlü tamamlamak kısmet olmuyordu..
Benim gibi maneviyatına çeki düzen vermek isteyenler varsa destekleşebiliriz..

(Evlerinizde Kur’an okumayı artırın! Kur'an okunmayan evin hayrı azalır, şerri çoğalır, o ev halkına darlık gelir.) [Dare kutni]

"Ümmetimin en faziletli ibadeti Kur'ân okumaktır."
"Hangi evde Kur'ân-ı Kerîm okunursa, orada bolluk ve bereket çoğalır. Şeytanlar uzaklaşır. Ve melekler oraya dolarlar."

"Kur'ân okuyunuz! Zira o Kur'ân okuyanlara kıyamet gününde şefaatçi olarak gelecektir. Evlerinizde çok çok Kur'ân okuyunuz! Çünkü Kur'ân okunmayan evde hayır az, şerse çok olur. Ve o ev halkı daima sıkıntılı ve huzursuzdur. Kalbinde, kafasında Kur'ân'dan hiçbir âyet bulunmayan kimse harap bir ev gibidir. Kur'ân apaçık bir nur, hakîm bir zikir ve en doğru yoldur."

Geliniz, Kur'ân'ı okuyalım, hayatımıza tatbik edelim, bütün sıkıntılardan kurtulalım!..

TARİH:25.07.2023

Son düzenleme:
Hedefim her 10 günde 1 hatim okumayı başarmak.
İlaveten Günde en az 5 sayfa da meal okumak.

Epeydir maneviyatım diplerde idi.
Uzun süredir başlı hatmimi bir türlü tamamlamak kısmet olmuyordu..

(Evlerinizde Kur’an okumayı artırın! Kur'an okunmayan evin hayrı azalır, şerri çoğalır, o ev halkına darlık gelir.) [Dare kutni]

"Ümmetimin en faziletli ibadeti Kur'ân okumaktır."
"Hangi evde Kur'ân-ı Kerîm okunursa, orada bolluk ve bereket çoğalır. Şeytanlar uzaklaşır. Ve melekler oraya dolarlar."

"Kur'ân okuyunuz! Zira o Kur'ân okuyanlara kıyamet gününde şefaatçi olarak gelecektir. Evlerinizde çok çok Kur'ân okuyunuz! Çünkü Kur'ân okunmayan evde hayır az, şerse çok olur. Ve o ev halkı daima sıkıntılı ve huzursuzdur. Kalbinde, kafasında Kur'ân'dan hiçbir âyet bulunmayan kimse harap bir ev gibidir. Kur'ân apaçık bir nur, hakîm bir zikir ve en doğru yoldur."
Benim gibi maneviyatına çeki düzen vermek isteyenler varsa destekleşebiliriz..
Geliniz, Kur'ân'ı okuyalım, hayatımıza tatbik edelim, bütün sıkıntılardan kurtulalım!..

TARİH:25.07.2023
Cok güzel şeylere fesile oluyorsunuz öncelikle teşekkür ederim bugun sabah ay başı oldum okuyamiyorum insallah başka sefere katilirim .allah dualarini hatimini kabul etsin yolun acik olsun

Uzun süredir 10. cüzde yarım bıraktığım hatmim vardı. Dün itibariyle onu tamamladım, rahmetli babamın ve bütün ölmüşlerimizin ve burada bu mesajı okuyan bütün arkadaşlarımızın ölmüş yakınlarının ruhuna hediye edeceğim.

Bugün başladığım hatim ise rahmetli kardeşimin ruhuna ve bütün ölmüşlerimiz için niyetlendim. Rabbi yessir vela tuaassir rabbi temmim bil hayr.

Uzun süredir 10. cüzde yarım bıraktığım hatmim vardı. Dün itibariyle onu tamamladım, rahmetli babamın ve bütün ölmüşlerimizin ve burada bu mesajı okuyan bütün arkadaşlarımızın ölmüş yakınlarının ruhuna hediye edeceğim.

Bugün başladığım hatim ise rahmetli kardeşimin ruhuna ve bütün ölmüşlerimiz için niyetlendim. Rabbi yessir vela tuaassir rabbi temmim bil hayr.
Allah razi olsun. Allah kabul etsin

2. gün
toplam 8 cüz bitti.
9 fetih
2şer Yasin, vakıa
1 er mülk, nebe
40 ar ayetel kursi, ihlas, felak, nas, fatiha.
sabah-akşam haşr suresi son 3 ayeti
1 amenerrasulu

zikirler:
sabah -akşam üveys zikri.
ayrıca
600 estağfirullah el aziym, el keriym.
400 la ilahe illallah
300 salavat
1000 elhamdülillah
100 subhanallahi ve bi hamdihi, subhanallahil aziym.
100 la ilahe illallahül melikül hakkul mubin.

ELHAMDÜLİLLAH.

3. gün
toplam 10 cüz bitti.
diğer okunan sureler:
13 fetih
2şer Yasin, vakıa
1 er mülk, nebe
1 kehf
1 duhan
3 er zilzal, duha, inşirah, kadir
40 ar ayetel kursi, ihlas, felak, nas, fatiha.
sabah-akşam haşr suresi son 3 ayeti
1 amenerrasulu

zikirler:
sabah -akşam üveys zikri. (toplam 200 estağfirullah, el aziym el keriym, 265 salavat, 200 la ilahe illallah ve 22 ihlas, 2 fatiha okuyup bütün peygamberlerin, salih kulların ruhuna hediye ediliyor.)

ayrıca
700 estağfirullah el aziym, el keriym.
800 la ilahe illallah
233 salavat
1000 elhamdülillah
100 subhanallahi ve bi hamdihi, subhanallahil aziym.
200 la ilahe illallahül melikül hakkul mubin.

33 La ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin
33 rabbi inni messeniyeddurru ve ente erhamürrahimin
33 hasbüyallahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym
33 hasbunallahi ve nimel vekil
33 la havle vela kuvvete illla billahil aliyyül aziym
33 ya baki entel baki

sabah ve akşam
10 ar kere la ilahe illahu vahdehu la şerike leh, lehl mülkü velehül hamdü ve hüve ala külli şeyin kadir.

ELHAMDÜLİLLAH.

Hadi hep birlikte kuran okumayı ve zikir çekmeyi artıralım. Boş işlerden uzaklaşalım..
HAYIRLI CUMALAR..

Son düzenleme:
Ilk hatmm elhamdülillah niyet ettiğim gibi 10 gunde tamamlandı.
Simdi 2. hatmin 6 cuzu bitti.Allah a hamdolsun.
Gelin hep birlikte SIFA VE BEREKET VE HIDAYET KAYNAGI YUCE KITABIMIZI BOL BOL OKUYALIM.
Her 1 hatim duasina 60 bin melek amin dermiş.

Hatim bittikten sonra mucizevi bir şey oldu.Olmaz dediğimiz, imkansız gibi bir durum gerçekleşti.. Ne olduğu bende kalsın.
Tabi 5 vakti tam vaktinde kılmaya namazlardan sonra düzenli duaya da devam etmeye gayret ettim.
Gayret kuldan, lütuf Allah'tandır..

Allah kabul etsin canım,severek okuyorum yazdıklarını bana da yol gösterici oluyor ama keşke bende okuyabilsem kısa sure de hatim çok zor benim için ama istiyorum

Hatim bittikten sonra mucizevi bir şey oldu.Olmaz dediğimiz, imkansız gibi bir durum gerçekleşti.. Ne olduğu bende kalsın.
Tabi 5 vakti tam vaktinde kılmaya namazlardan sonra düzenli duaya da devam etmeye gayret ettim.
Gayret kuldan, lütuf Allah'tandır..
Sizin adınıza çok sevindim 🙏 Darısı başıma olsun inşallah benim de imkansız dediğim gönlümden geçeni rabbim hayırlısıyla yaşatsın.

Allah kabul etsin canım,severek okuyorum yazdıklarını bana da yol gösterici oluyor ama keşke bende okuyabilsem kısa sure de hatim çok zor benim için ama istiyorum
Amin insallah. Ben de bu hedefe birden başlayamadım.Once 5 vakit namazı oturttum. Gunluk istiğfar ve jelimei tevhidi arttırdım. Ayetelkursi, ihlas, Felak, nas, fatihayi gun boyu ffirsat buldukca bol bol ezberden okudum. Namaz sonrasi tesbihlerine ve namaz sonrası dualara önem verdim. Sonra Allah içimde kurani kerim okuma isteğini arttırmaya başladı..
Siz de bir yerden başlayın.. gunluk duzenli 1-2 sayfa okumayı surdurmek bile başlangıç için başarıdır bence...Sonra kendiliğinden artiyor..Az da olsa süreklilik önemli.

Rahmetli anneannem, babaannem ve rahmetli dedelerim için ömrümde ilk defa 1 er hatim hediye etmeyi niyetime aldım ve aralarında kura çektim. İlk hatim babaanneme cikti. Simdi onun niyetine okuyorum ve namaz ve hatim dualarıma bütün Ümmeti muhammedi de katıyorum.
Rabbım insallah kabul etsin.

Az çok demeyin , gücünüz ne kadarına yetiyorsa Kurani KERİM okumaya şu mübarek yilin ilk hicri ayi Muharrem ayı bitmeden başlayın.hic okumamaktansa gunde 1-2 sayfa okumak bile çok iyidir.. Yiliniz bereketli ve hayırlı geçsin inşallah..

1 ayi geçkin suredir kendime kulluğumla ilgili çeki düzen verip, Allah a yonelisimi arttırmaya çalışıyorum.

Rüyalarımı pek hatırlayamıyorum normalde..
Bu son 1 aylik süreçte bir gün uykudan kuran okurken uyandım.
Dun gece rüyamda dua ediyordum.Dua dua dua derken uyandım. Sabah namazından sonra tekrar uyuduğumda yine kendimi dua ederken buldum.

Simdi ise biraz uyku bastırmış ve uyumustum. Uyumadan önce delailul hayrat in faziletini okumustum. Uykudan salavat çekerken uyandım.

Hepsinin rüya tabiri birbirinden güzel cikti.. Bence gününü Allaha yönelerek geçirmeye çalışanın uykusunu da Rabbım ibadet yapıyor kabul ediyor..

Rabbim yolunda ayaklarımızı daim etsin. Allah günahlarımızı, tevbelerimizi affetsin.

X