HCG TESTİ YORUMU TECRÜBELİ ARKADAŞLARININ YORUMLARINA İHTİYACIM VAR..

Ozlem Yuksel2020

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2024
29
14
30
Kızlar tekrardan merhabalar👋🌸. Dün 2 farklı İdrar testinde birisi erken gebelik testi diğeri kaset test ; pozitif gördükten hemen sonra hastanede kan verip beta testi yaptırdım hcg değerim 171 çıktı. Daha regli olmama 5 gün var. Önce ki aydan itibaren ortalama toplam 25 gün aralıkta sürekli gün aşırı eşimle birlikte olduk dün test yapılan güne kadar.. Bu değeri ve regli tarihine 5 gün kala çıkmasını yorumlarsınız ? Ne tavsiyeleriniz vardır ? Daha ilk gebelik olacağı için biraz acemiyim kusura bakmayın🙏. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🌸🌸

Beta değerinin kaç çıktığının önemi yok. Önemli olan 2 günde bir iki katı artış olması.
2 gün sonra tekrar kan vermen gerekiyor yani. Hayırlı olsun inşallah sağlıkla artar 🤲🏽

Kızlar tekrardan merhabalar👋🌸. Dün 2 farklı İdrar testinde birisi erken gebelik testi diğeri kaset test ; pozitif gördükten hemen sonra hastanede kan verip beta testi yaptırdım hcg değerim 171 çıktı. Daha regli olmama 5 gün var. Önce ki aydan itibaren ortalama toplam 25 gün aralıkta sürekli gün aşırı eşimle birlikte olduk dün test yapılan güne kadar.. Bu değeri ve regli tarihine 5 gün kala çıkmasını yorumlarsınız ? Ne tavsiyeleriniz vardır ? Daha ilk gebelik olacağı için biraz acemiyim kusura bakmayın🙏. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim 🌸🌸
2 gün sonra yaptır artarsa sağlıklı gebelik zaten değer anca adetten sonra güçlü artıyor.

Beta değerinin kaç çıktığının önemi yok. Önemli olan 2 günde bir iki katı artış olması.
2 gün sonra tekrar kan vermen gerekiyor yani. Hayırlı olsun inşallah sağlıkla artar 🤲🏽
Teşekkür ederim yanıtını yorumunuz için 🙏Peki Regli gününden sonra mı 5 gün sonra mı hızlı artar veya şuan periyodik 2 günde mi artış olur ?

Merhabalar tekrardan 😊 Bugün (cumartesi) ikinci kan testi oldum 491 çıktı ilki 171 di iki gün arayla yapıldı. Doktor haftaya 4,5 gün sonra çarşamba gel dedi ultrason ile keseye bakıcakmış. Umarım hayırlı sağlıklı bir haber olur 🤲🧿
Haydi hayırlı olsun sağlıkla ilerlesin inşallah 🤲🏽 Darısı bana ve tüm isteyenlere🥹

A8FCF073-B856-4E58-8BCE-4206E44B7977.jpeg
benim test sonucum da böyle anlamadım ne oluyor bu

Eki Görüntüle 3469264 benim test sonucum da böyle anlamadım ne oluyor bu
Merhabalar 🌸 Beta Hcg ; 5 ve üzeri değerde pozitif deniliyor. Sonrada 5 üzeri hcg değerin 2 günde bir artışı takip ediliyor.. Sizin sonucunuz
5 in altında olduğu için gebelik var şeklinde değerlendirme yapılmıyor negatif oluyor. Hamilelik mi istiyordunuz?

Merhabalar tekrardan 😊 Bugün (cumartesi) ikinci kan testi oldum 491 çıktı ilki 171 di iki gün arayla yapıldı. Doktor haftaya 4,5 gün sonra çarşamba gel dedi ultrason ile keseye bakıcakmış. Umarım hayırlı sağlıklı bir haber olur 🤲🧿
1 hafta geçmiş üzerinden sonucunuz nedir)hayırlı olsun.beta kaç olunca bakılıyor şimdi keseye

X