HCG değerim 1,03 çıktı ama biçok belirtim var .......

ilaydahey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2008
2.910
459
adetim 6 gün gecikti genelde adet olucam gün mide bulantım olurdu aşırı sancım olurdu ama şu son 2 gündür aşırı mide bulantım var bugün 3te tahlil yaptırdım 1,03 çıktı doktor yok gibi gözüküyo ama pazartesi kadın doğumcuya görünün dedi hiç böyle olmazdım anlamadım kızlar bide korunuyoduk

niye kimse bişey yazmamış amahcg değeri önce bukadar düşük olup sonra yükselen var mı

Cnm senin problemin için nette şöyle bir yazı buldum. Umarım işine yarar.

Günümüzde gebelik şüphesinde en sık istenen tahlillerden biridir.Kan alınarak yapıldığı gibi idrarda da varlığı saptanarak yapılan gebelik tahlilleridir.Hızlı ve kesin sonuç verdiğinden kanda Beta HCG testi hekimlerce tercih edilmektedir.
Gebe kalındıktan sonra Beta HCG adı verilen bir hormon salgılanır.
Beta HCG düzeyleri döllenmeden yaklaşık 1 hafta sonra kanda normal seviyelerin üstüne çıkarlar. Hamile olmayan bir kadında kandaki Beta HCG seviyesi 0-10 mIU/ml’dir.
Beta HCG seviyesinin 10 dan yüksek olması gebelik lehine sonuç vermektedir.. Kan Beta HCG seviyesi belirli bir miktarın üstüne çıkınca idrarda da ortaya çıkar İdrarda da Beta HCG saptayan gebelik testleri de vardır.Ancak bunlar kanla yapılan beta HCG tahliline göre gebeliği daha geç saptamaktadır.
Hamilelik testlerinde Beta HCG hormonun seviyeleri ölçülür. Gebeliğin takibi esnasında Beta HCG artışları gebelik seyri hakkında bilgi verir. Beta HCG değerleri dış gebeliğin tanısında son derece önemlidir.

Beta HCG Testi Nedir ? Gebelik Testi Olarak Kullanılır mı? (alıntıdır)

sağol canım kaç günden beri bunlarla uğraşıyorum bi çok şey okudum zaten benim şuanki durumum negatif ama bikaçyerde önce bukadar düşük çıkıp sonra yükselenleri okuyunca tedirgin oldum

X