Gebeliğe Hazırlık Haziranda Zeynep kamilde Aşılama yaptıracaklar toplaşalım :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Malesef bilgim yok hic bu konuda.daha o asamaya gelmedigim icin.ama mhrs den surekli bakin randevu ben baska yerlere alirken iptal edenler cok oluyordu 2-3 dk da bur yenileyip ekrani bakin mutlaka bosalan oluyor

Kızlar merhaba. Bende z.kamilde tedaviye başladım. Pcos var yumurtalar gelişmiyor. İlaçla başladık 3. Ye ağustosta başlanılcak ama ilk 2 sinde yumurtaları klomen milim büyütmedi. Araya reklam arası koyup tarihler hep ileri gidiyo zaman kaybı. Yaşım zaten 35. Bizi niye direk aşılamadan başlatmadılar. Birde aşılama içinde 3 yıl evlilik şartı istiyolar mı. Benim daha 10. Ayım evlilikte bundan sebep bide rapor vermezlerse boşu boşuna kaç ay çöpe gitmiş olcak.

Tamam o zaman öyle deneyeyim gittiğimde. Çok sağ olun önce dosyamı açtırsam kurula girmeden günü verirler mi tedavi için peki ?

Son düzenleme:
Malesef bilgim yok hic bu konuda.daha o asamaya gelmedigim icin.ama mhrs den surekli bakin randevu ben baska yerlere alirken iptal edenler cok oluyordu 2-3 dk da bur yenileyip ekrani bakin mutlaka bosalan oluyor
Evet ya sürekli ekran başındayım. Belki iptal eden olur diye

3 yıl beklemiyorlar benim bildiğim. Değerlere göre direkt rapor çıkıyor zaten. Benim de daha bu ay bir yıl olacak bize direkt tüp bebek dediler. Henüz kurula girmedim gerçi ama. Kişiye değerlerine göre karar veriliyor

Tamam o zaman öyle deneyeyim gittiğimde. Çok sağ olun önce dosyamı açtırsam kurula girmeden günü verirler mi tedavi için peki ?
Size dosyayı verp kurula götürün dedikleri zaman günü de veriyorlar Zaten. Sonra gününüz gelince kuruldan dosyayı alıp tedaviye gidip başlıyorsunuz bize öyle denilmişti ama biizm aşılama aynıdir diye düşünüyorum

Sizde ki sorun neydi acaba direk tüp bebek verdiler ?

Anladım çok teşekkürler Hayırlısı olsun hepimiz için

Sizde ki sorun neydi acaba direk tüp bebek verdiler ?
Amh ım, yumurta rezervim düşük benim fsh ve prolaktinim felan da baya yüksek geliyor. O yüzden tüp bebek dendi. Bekarken yumurta dondurma önermişlerdi de ben yaptırmamıştım pişmanım şu an yaptırmadığıma.

Anladm canm geç olsun güç olmasın inşallah ilk tedavinde olumlu geçer

Peki bu verecekleri rapor sadece aşılama için mi olacak yoksa tüp bebek içinde geçerli olan raporuda kapsıyor mu ?

Merhabalar bende başlayacağım evrak toplama aşamasındayım ve smear testimin sonucunu bekliyorum. Sormak istediğim bu kan testi, ve sperm testinin bir geçerlilik süresi varmı acaba benim smear testim 3 haftada çıkacak yani bayramdan sonra çıkmış oluyor. Kan testi ve sperm testini mayıs sonu gibi yaptırdık. Bir sorun olur mu tekrarlamak gerekir mi acaba

Smear testi 1 yıl, servikal kültür 6 ay geçerli diye not düşmüştü doktorum bana. Sperm testi de geçerli olur diye düşünüyorum çok geçmemiş sonuçta. Dosya açılsa bile iki ay sonraya gün verdiklerini düşünürsek geçerlidir bence

Yok hayir bi sorun olmaz.cunku bizik sperm testi baska hastaneden ve 6 ay once yapipmisti kabul ediyorlar.sizinki daha yeni zaten.ve hastanenin kendi sonuc verme suresi yuzunden bekliyorsunuz.cok az bi zaman ztn aradaki sure.bende bekledim 3 hafta sonucu.ustelik elikde 6 aylik sperm testiyle.bu arada smear testi e nabiza yansimiyor bilginiz olsun.hastaneden alabilirsiniz ancak.o yuzden e mabiza dusmedi diye cikmadi sanip bosuna zaman kaybetmeyin.3 hafta dolunca gidin hastaneye

Çok teşekkür ederim ne güzel anlatmışsınız

sanirim ayni gun asilama yaptirmisiz sen de durum ne

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…