haziran başı doğum

ELANUR2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
1
0
doğum yapıcam ama normal mi sezarmı karar veremiyorum korkuyorummmmmm bana yardım edin kafan çok karışık kafamçokkarıştı:

bende insaallah haziran basi dogum yapacagim ve normal olacak bi aksilik cikmazsa hic sezeryani dusunmedim neden sezeryan dusunuyosun ki korktugundanmi
bence en sagliklisi normal ama yine sen bilirsin

canım korkma bende normal doğum istiyorum.sadece duyacağım acı biraz içimi ürpertiyor ama kızımın dünyaya ilk bakışını attığı an ayık ve de sağlam bir şekilde karşısında olmam gerektiğini düşünüyorum.tabi son anda neler olacağını Allah bilir.sezeryan olmak istemiyorum ama bunlar kaderin işi.bizim değil.....

Bencede normal dogumdan korkmamalısın sezeryanın acısı yokmu zannedıyorsun
iyi duşun arkadaşım bebegının ılk anlarını gormekcok kutsal olmazmıydı .. acı duyucaksın duymazsın demıyorum ama ınan o an herseyı unutuyormussunnn :)
bende haziran annesi olucam inşallah bakalım bende normal istiyorum ama o an herşey olabılır

bence eğer bir problem çıkmazsa normal doğum yap..korktuğun şey ağrılar ve kasılmalarsa onun da kolayı var epidural yaparsın sonuçta sezeryanın anestezisi de tehlikeli sezeryan bir ameliyat ve çok gereksiz bence eğer sağlıklıysan normal yap derim...

ağrı çekmek istemiyorsan epiduralli normal doğum uygun olabilir.

canım her ne olursa olsun keyfiye sezaryan olmaz zaten dr.da söyler çünkü bir sorun olmadıkça sezaryanı tavsiye etmiyorlar madem bu kadar korkuyorsun ozaman epidural olarak yap ağrı çekmezsin ...

kızlar epidural normal doğumun riskleri varmış felç felan olma gibi. bilgi verirmisiniz.sizin doktorunuz ne diyo bu konuda

ben daha dün dr.geldim canım ve dr.geçen sene haziranda doğum yaptı ve dün doğum hakkında konuştuk kendisi epidural normal yapmış banada epidural sezaryan yap diyor daha az narkoz alıyormuş bebek ...

kızlar ağrısız normal doğumda yaptırıyolarmış bi hemşire arkadaşım söyledi normal doğum düşünüyorum en sağlıklısı normal doğum bisorun çıkarsa allah göstermesin ozaman sezaryan doğum olacak

benim epiduralli normal doğum olacak inşallah bi aksilik olmazsa.özel hastanede biraz masraflı tabi ama napalım her zaman doğum yapmıyoruz ya.

bende epiduralli normak dogum dusunuyorum suanda bebegım normal dogum pozısyonunda herhangı bı aksılık cıkmazsa normal dogum olacak ...
ozel hastanede olacak dogumum ama yınede ınsan korkuyor Allaha emanet olalım hepımız kızlar..

valla normal dogumdan hiç korkmuyorum bir dirhem bile sezeryanı sadece bebege erken kavuşuldugu için isteyebilirim ancak o kadar valla rabbim sagsaglim hepimizi kurtarsın bizlere ailemize bebeklermize zeval vermesin inşaallah amin a.s

benim dr her ikisini de epiduralli yaptırıyormuş buyüzden öyle olacak.tibbın nimetlerinden de yararlanmak lazım tabi.ben en çok epizyatomiden korkuyorum çok keserler mi acaba?bi de vajina estetiği ile uğraşmayalım!! :))

aslinda sezeryanlada aci cekiyorsun yani ha normal dogum ha sezeryan. normal dogumda bebek gelirken aci cekiyorsun sezeryanlada dogumdan sonra. ama tabii herkesin görüsü farkli,Allah herkesin bebegini saglikli sihatli kucagina almak nasip etsin,,,,,,bu arada benim kizimda 33, haftalik oldu bende normal dogum istiyorum bakalim ....

offfffffffffffffffff evet bende en cok bundan korkuyorum yaa yaşamadan da bılemeyız hıc bırımız cunku ne kadar anlatılsada baskaları tarafından her ınsan farklı yapıya sahıp oldugu ıcın bılınmıyor .. umarım cok kesmezler hatta hıc kesmezler dıyıcem çokmuş şey ıstıyorum acabaa tatlicadiarzutatlicadiarzu

cnm kesmeyince daha kötü oluyormuş bence o kadar epizyotomiden çekinmeyin nasılsa kestiklerini dikiyorlar bazı sitelerde kesmenin çok daha iyi olduğunu okudum eskisinden de iyi oluyormuş dikince:))))gerçi doktorlarımız daha iyi bilir ama o siteyi hazırlayanlar da doktor....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…