HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Aaaaa o nasıl konuşma hemen kendini toparla burada menapoza girmiş bayanlar bu kadar karamsar değil hepimiz ayrı ayrı bu konuda üzüntüler yaşıyoruz ama ümidimizi hiç bir zaman kaybetmemeliyiz, bak ben 39 yaşındayım en fazla 5-6 yumurtam oluyor ama yılmadan devam çok üzüldüm isyan ettim ama bir gün sonra toparladım kendimi şükür ettim, senin ne mutlu 10 tane yumurtan görünüyor ama bence sana uygulanan tedavi de bir hata var burda herkes en geç adetin 2. Veya 3. Günü iğnelere başlıyor en kısa zamanda başka bir doktora görün acil toparla kendini.

ne güzel böyle umutlu olmanız sizin adınıza çok sevindim bense 25 yaşında hayattan bıkmış bir haldeyim

ne güzel böyle umutlu olmanız sizin adınıza çok sevindim bense 25 yaşında hayattan bıkmış bir haldeyim
Burda tamamen umutsuz olmak yok.bazen ters gitse de bazı şeyler. Hemen topluyoruz kendimizi daha benim bu sabah biraz canım sıkıldı ama toplandı çok şükür. Pozitif düşünmek önemli canım. Burda negatif düşünmeye yer yok

ollleyyy en sevdiğim gruplardan birisi:):) o zamaaannn bende artık aranızdayımm öğrenicek çok şeyim var hiç tüp bebek yaptırmadım nasıl süreçler beni bekliyo okucam tüm sayfaları akşam eve gidince:)

C
nm
Cnm saol bakalım her şey nasip öncelikle.İnşallah transfer sonrası sıkılmam evde hiç alışık deilim oturup dinlenmeye:₺

selam kızlar, haftasonu ramazan olunca günler geceler dönüyor kalabalık iftarlar bakamadım hiç sayfaya. baya yazışmışsınız. hepsini okudum ama:)
ben dondurulmuştan ikinci deneme için adet olmayı bekliyordum. son adetim 31 mayıstı. dünden beri tekrar adet olmuş gibiyim. Daha önce bununla karşılaşan var mı? önce simsiyah akıntı olmuş. şimdi kırmızıya dönüyor. Az geliyor ama karında ağrı şişlik tüm adet belirtileri mevcut. Kimyasal gebelik olunca sistemim mi şaştı acaba? Bi moralim bozuldu. DOktora mesaj attım cevap bekliyorum. Belki gel göreyim der..
Bu arada ben ilk denememde 1 hafta izin aldım. transferden sonra 7-8 gün yattım. Annem falan geldi devamlı. oraya uzanma ayakta durma ayaklarını çekip oturma diye diye sinir etti beni. 2.raftaki bardağa uzanmak bile olay oldu. 1 kere pazara gittim diye yer yerinden oynadı. Sinirlerimi hepten germişlerdi. ama tezcanlıyımdır dayanamamıştım sonunda 3.4. günden sonra kalktım kektir kurabiyedir yaptım, 1-2 sefer eşimle yemeğe çıktık akşam fln. İkinci denememde bu kadar abartmayı düşünmüyorum. insanlar tarlada bağda çalışırken hamile kalıp sağlıklı devam ettiriyorlar. Tutacağı varsa tutacak. Tamam ağır kaldırmayalım, yorulmayalım ama 10 gün de yatmayalım. İkincide nasipse 2-3 gün izin alıp sonra işe döneceğim. Sosyal hayata dönmek psikolojiye de iyi gelir diye düşünüyorum.
Çok yakın bir arkadaşım hamileydi. Dün doğumu oldu bebek görmeye gittik. O kadar sevindim ki. Mübarek ramazan günlerinde hep dua ediyorum.Darısı başımıza .Hepimiz için hayırlısı.. inşallah kaderimizde bebeklerimizi kucağımıza almak sağsalim büyütmek vardır.

Ben de 3 gün izin almayi düşünüyorum transferim olursa

Ben attim camasir canim.. ama esim sagolsun seleyi kaldirdi beraber serdik.. bende fazla pimpirikli olmak istemiyorum.. yatmak piskolojime mi iyi geliyo yoksa gercekten yorgunlugumumju atiyorum bilemedim
Artik ev temizligi oldugu kadar..
Evet aynen oyle en azindan sonradan suclu hissetmemek adina biraz uslu durmaliyiz sanirim

Ben canım sıkıldıkça birşeyler yiyip duruyorum. işe gitsem daha sağlıklı olacaktı sanki tv izleyip oturuyorum. iş falan yaptığım yok yani
Ben de oyle dusunuyorum ama o zaman da olumsuz bir sonuc karsisinda kendimizi suclardik evde uslu uslu oturalim fakat su sikildikca yemek olayi bende de var cok fena

Ben de oyle dusunuyorum ama o zaman da olumsuz bir sonuc karsisinda kendimizi suclardik evde uslu uslu oturalim fakat su sikildikca yemek olayi bende de var cok fena
Kızlar oruç tutanlar için soruyorum transferden sonra oruç tutmuyor musunuz?Vajinal ilaç filan orucu bozmuyomuş.Dr tutma dedi mi?

Ben de 3 gün izin almayı düşünüyodum ama baktım haftasonu da geliyo birleştireyim dedim.Ama benim uyku düzenimin olması açısından ve gidiş geişlerde çok sıcağa maruz kalmamak adına iyi olacak ramazanla birlikte iyice uykusuz geziniyordum sahur ve sabahında iş olunca.Yoksa beni bağlasalar sürekli yatamam.2.günden sonra hafif yürüyüşler daha sağlıklıymış zaten.Kan dolaşımı açısından.Yarın transferim var çok dua bekliyorum...

benim bu sefer 3. veya 4.gün embriyosu denencek. daha önce iki sefer 1. kalite 5.gün embriyosu denedi hep üstelik ikişer tane kondu ama sonuc kimyasal... doktor bu sefer 3.gün embriyosu deneylim belki senin rahminde daha saglikli gelisirler dedi...

olabilir,bende 5aa embriyo ama ben tek transfer yaptırdım, birazda o yüzden doktorum iki öneriyordu ben inat ettim. Bugün sol kasıkta hafif çekilmeler, sızlamalar oluyor. inşallah senin transferin ne zaman olacak?
ben cok cesurdum iki denemede de çift koydurdum:))) bu kadar zor olunca tek seferde iki cocuk yapayim bu defteri kapatayim diyodum nasip olmadi. simdi yine iki isticem bakalim yeterli embriyom olursa. sonrasini hic düşünmüyorum artik benim opu yarin transfer cuma ya da cumartesi

Valla ben trasferden sonra otobusle paldir kuldur eve gittim. Yolarda ayagimin takilmasida cabasi. Eyvah gitti zaten tutmiycak dedim. O derece. Ben dinlenmenin etki ettigini sanmiyorum. Ama.tedbirli olmak gerek en azindan 3. Gun emniriolari 4 gun 5. Gun embiriolari 2 gun dinlenmeli. Zaten tutunma 5. Gun embiriyosu icin ayni gun veya bir sonraki gun tutunur. 3. Gunse 2veya 3 gun sonra tutunmus olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…