Hayvansever arkadaşlar ne olur bir bakın...

Evet canım adımız DELİye çıkmış vaziyette. AkLını kediyle köpekle bozdun diyor mahalledekiler. Ben de her mahallede böyle deli olsun ki sizin gibi akıllıların kıymeti bilinsin diyorum. Gülüyorlar, espri yapıyorlar ama ben nefret kusuyorum artık.
Öğrencilerimin saçlarındaki bitleri bile elimle alıp dışarı koyan, yerde böcek varsa ezmeyim diye yere baka baka giden, evde bulduğum akrebi korka korka ama incitmeden bahçeye koyan ben !
kötükedihüsoAma bu insanları bir kaşık suda boğasım geLiyor !

:))
insanlar hakkımda diledikleri gibi "hayvan delisi" yakıştırması yapsınlar umrumda değil.
Ben onları görünce resmen kendimden geçiyorum :) sokakta bir kedi gördüğümde bile, azıcık sevebilmek için dakikalarca peşinden gidiyorum :)
bir dertleri olduğunu anladığımda ya tutup eve getiriyorum ya da dertlerini çözebilecek insanlara ulaştırıyorum onları. Ve karşılık olarak onların iki saniyelik mırıltıları bile beni deli gibi mutlu etmeye yetiyor...
Onlar sizi karşılıksız seviyor, gerçekten. Hangi insandan böyle bir sevgi görebilirsiniz ki. En kötü anlarınızda yanıbaşınızda kimse bulunmazken onlar hep sizinle oluyor... Anlatmakla bitmez bu sevimli mahlukların özellikleri. ıyisimi bir tane alın evinize ve onlarla yaşamanın tadına varın Ama onlara karşı sorumluluklarınızı da unutmayın, sevmek için alıp kenara çekilmekle iş bitmiyor, bir anne edasıyla herşeyleriyle ilgilenmeniz gerekiyor.

kesinlikle bağlanmalılar o zavallıcıklara böyle eziyet edenler

Şu albümden: Kafası dağılmış Kedican
Ekleyen: Aysin Baltacan Sözen
Artık bünyem kaldırmıyor bu hayvanların yaşadıklarını..

Kafadan çok ağır bir darbe almış Kedican.. Alt ve üst çene kırılmış, bir gözü patlamış, diğer gözü var ancak görmüyor.. Muhtemelen trafik kazası geçirmiş.. Perişan halde bulduk onu..

Çok uzun ve zahmetli bir tedavi süreci vardı, bir çoğunu atlattı,çene kemikleri sabitlenebildiği
kadar sabitlendi..
Patlayan göz alındı ve dikildi..
Çenesi yamuk kaldı, üst damağına baskı yapan dişleri alınacak bu hafta..
Bir kaç hafta içinde, klinikten taburcu edebileceğim..

Ancak..
Bu halde sokakta yaşaması mümkün değil.. Zaten kör ve zaten sadece yumuşak gıdalarla beslenebilecek..

Tüm sıkıntıları klinikte bıraksın ve yeni hayatında çok mutlu olsun istiyorum. Ona kucak açacak, bu hali ile kabullenecek sevgi dolu bir yürek arıyorum..
İstanbul
Ayşin Baltacan Sözen
0532 773 00 24

08.06.2010 SON DURUM
Kedican için yeniden yuva arayışındayız..
Bugüne kadar belki yüzlerce kedi-köpek sahiplendirdim, hiç bu kadar uğraştığımı, bu kadar yüreğimin tükendiğini hatırlamıyorum..

Kedican bir süredir, geçirdiği akciğer enfeksiyonu yüzünden klinikte idi. Tedavisi bitti, ancak yeniden kafese girdiği için, hırçınlaştı..
Bu yüzden acilen klinik kafesinden çıkarılıp,sevgi ile sarmalanması gerekiyor..

Kedican kör, her iki gözü de görmüyor. Gözleri görmediği için yeni ortamına alışıncaya kadar adaptasyon sorunu yaşayabilir, bir kaç gün çişini tutabilir, ya da çişini sağa sola yapabilir..

Diş etleri, çenesine takılan tellerden dolayı hassas, bu yüzden asla kuru mama yememeli, yedirilmeye çalışılmamalı. Diş etlerinde ara ara kanamalar olabiliyor, çene tam kapanmadığı için, yemek artıkları ağzında birikebiliyor, bu da ağız kokusuna sebep olabiliyor. Alacak olan kişi bunu bilmeli..

Kedican sorunlu bir kedi, zaten deyim yerindeyse geçirdiği kaza sonrasında 'baştan yaratıldı'..
Sadece sevgiye ve ilgiye ihtiyacı var.

Ömrü boyunca gerekecek tedavi, mama vs konularında gereken her türlü destek hem benim hem de onun ikinci defa tedavisinin yapılmasını sağlayan Neslihan hanım tarafından sağlanacak.

Kedican'ı kafesten çıkarmamıza ve gerçek bir aile bulmamıza yardım eder misiniz? İlanı dağıtır, profillerinizde paylaşır mısınız?

Sevgiler;
Ayşin Baltacan Sözen
0532 773 00 24

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…