Hayırlı evlilik için birlikte dua edelim :)

pembe4044

Eğer çok istersen, hayatta her şey mümkün 🎈
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2013
568
487
Selamun aleykum hanimlar. Hayirli bir eş, güzel bir yuva, hayirli saglikli evlatlar icin birlikte dua etmek isteyen var mi?
Bu konuda bircok konu acilmis daha once evet ama, ya duaya baslandigi icin yer kalmamis, ya da konu yarim kalmis yazmaya devam edilmemis. O yuzden yeni konu acarak yeni bir baslangic yapmak istedim.
Bunun icin dua edenler bu surecte neler yapiyorsunuz, deneyimli olanlar evlilikleri icin nasil dua ettiler?
Mesela ben Furkan 74. Kasas 24.ayetleri sikca okurum. Eş ahlakinin guzelligi icin her gun Cuma suresi okuyorum. Onun haricinde Taha suresini ve Ya Aliyy esmasini da duydum. Uygulamak istiyorum.
Var mi birlikte duzenli yol almak, her gun sonunda buradan iletisime gecmek, hem kendine hem kardesine dua etmek isteyen 🤗

A.s bol bol dua edin ve hayır duaları almaya calısın. Dua ile acılamayacak kapı yoktur Allahın izniyle. Duanın onemi ayetlerle sabittir, o yuzden ne kadar uzun surerse sursun umitsizlige kapılmayın. Sadaka verin düzenli olarak duaları kabulunu hızlandırır.(Salavat ve Tevhid okuyun ayrıca)
Ben 27 yasında evlendim o yaşa kadar istedigim gibi biri karsılasamadım ve bu durum için cok uzuluyordum. Cevrem artık sen olmayacak seyleri istiyorsun cok irdeliyorsun deyip baskı ustune baskı kuruyordu ama "Sabır ve namaz ile Allahtan yardım dileyin" ayetini hiç aklımdan cıkarmadan bu sekilde duamı yapıyordum. Bir gün ruyamda gözyüzünde "Ya Aliyy" esmasının yazdıgını gordum.O günden sonra düzenli okumaya basladım ve 6 ay sonra eşimle karsılastım.Karakter, tip, meslek vs her anlamda birebir dualarımdaki kişiyi sukurler olsun Rabbim karsıma cıkardı. Sadece adını vermemişim o kadar🙂 Allah hepinizi hayırlı insanlarla karsılastırsın, mutlu huzurlu yuva kurmanızı nasip etsin inşallah 🤲🤲🤲❤️

Selamun aleykum hanimlar. Hayirli bir eş, güzel bir yuva, hayirli saglikli evlatlar icin birlikte dua etmek isteyen var mi?
Bu konuda bircok konu acilmis daha once evet ama, ya duaya baslandigi icin yer kalmamis, ya da konu yarim kalmis yazmaya devam edilmemis. O yuzden yeni konu acarak yeni bir baslangic yapmak istedim.
Bunun icin dua edenler bu surecte neler yapiyorsunuz, deneyimli olanlar evlilikleri icin nasil dua ettiler?
Mesela ben Furkan 74. Kasas 24.ayetleri sikca okurum. Eş ahlakinin guzelligi icin her gun Cuma suresi okuyorum. Onun haricinde Taha suresini ve Ya Aliyy esmasini da duydum. Uygulamak istiyorum.
Var mi birlikte duzenli yol almak, her gun sonunda buradan iletisime gecmek isteyen 🤗

A.s bol bol dua edin ve hayır duaları almaya calısın. Dua ile acılamayacak kapı yoktur Allahın izniyle. Duanın onemi ayetlerle sabittir, o yuzden ne kadar uzun surerse sursun umitsizlige kapılmayın. Sadaka verin düzenli olarak duaları kabulunu hızlandırır.(Salavat ve Tevhid okuyun ayrıca)
Ben 27 yasında evlendim o yaşa kadar istedigim gibi biri karsılasamadım ve bu durum için cok uzuluyordum. Cevrem artık sen olmayacak seyleri istiyorsun cok irdeliyorsun deyip baskı ustune baskı kuruyordu ama "Sabır ve namaz ile Allahtan yardım dileyin" ayetini hiç aklımdan cıkarmadan bu sekilde duamı yapıyordum. Bir gün ruyamda gözyüzünde "Ya Aliyy" esmasının yazdıgını gordum.O günden sonra düzenli okumaya basladım ve 6 ay sonra eşimle karsılastım.Karakter, tip, meslek vs her anlamda birebir dualarımdaki kişiyi sukurler olsun Rabbim karsıma cıkardı. Sadece adını vermemişim o kadar🙂 Allah hepinizi hayırlı insanlarla karsılastırsın, mutlu huzurlu yuva kurmanızı nasip etsin inşallah 🤲🤲🤲❤️
Rabbim sizden razi olsun, ne guzel bir mesaj bu boyle umut asiliyor resmen 🥰 Dediginiz gibi dusunuyorum ben de . O kadari da olmaz demiyorum Rabbim senin lutfun genis istediklerimin hepsini de verebilirsin diyorum ve ayrintili dua etmeye calisiyorum. Dediklerinizi de dikkate alacagim insallah. Amiin, Rabbim sizin de muhabbetinizi arttirsin 🌸

Rabbim sizden razi olsun, ne guzel bir mesaj bu boyle umut asiliyor resmen 🥰 Dediginiz gibi dusunuyorum ben de . O kadari da olmaz demiyorum Rabbim senin lutfun genis istediklerimin hepsini de verebilirsin diyorum ve ayrintili dua etmeye calisiyorum. Dediklerinizi de dikkate alacagim insallah. Amiin, Rabbim sizin de muhabbetinizi arttirsin 🌸
Amin ins, iyi dileklerin için teşekkür ederim Allah razı olsun. Evet ayrıntı vermek cok onemli. Bu hep dua seklinde olmak zorunda da değil. Düşünceler de hayallerde bir yerde dua yerine geciyor cunku. Mesela cok sevdiğin bir restoran vardır orada onunla birlikte yemek yediğini hayal edersin. Hayalindeki evlilik teklifini bile hayal edebilirsin.. Nerede nasıl bir yerde evde oturacağını vs hersey..
Bu süreçte bir imtihan sonucta isyan etmeden sabırla beklemek en hayırlısını sana getirecektir inş. Tabi şunu da eklemek lazım bana oldugu gibi sizde de olabilir diye yazmak istedim. Ben eşimle karşılastıgım donemde ışık hızıyla kısmetlerim acılmıstı adeta, akrabalardan ve çevreden surekli haber geliyordu. Hatta bir akrabamız ben istemedigim halde ailecek eve geldiler beni ikna etmeye, bu kişiylede olmayacagını soylemek uzere bir kere knstk sadece.. Bu arada içimde görücü usulu evlenmekte hiç yoktu ve oylede oldu gerçekten hikayemizde üçüncü bir kişi yok..Eşimden once gelen taliplerimden hiçbiriyle gorusmedim umut vermemek adına cunku benim kriterlerime uygun olmadıgı için dualarımdaki kişinin olmadıklarına cok emindim. Velhasıl Allah karsına kısmetlerini cıkarır ama yine onu sececek olan kişi sensin.Kaderde zorlama yoktur cuzi irademizle biz seciyoruz cunku. O yuzden değerlendirmeni her acıdan iyi yapman gerekir. Ben evet evleneceğim kişi bu dedim ilk gorusmede ama demeyen arkadasımda cok var. Herkesde aynı olmak zorunda değil yani. Doğru secim yapmak için de Rabbim hakkımda hayırlı olacak kişi ile ömrümü birlestir diye dua etmen iyi olacaktır. Ve bir ayette buyuruldugu gibi "Mucizeler yalnızca Allah'ın katındadır." bu ayeti bolca tefekkur et ve
"Ya Latif, Ya Şekur" esmalarınıda okumalarına ekle..
Biraz uzun oldu kusura bakma😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Çook tesekkur ederimm ne demek uzun bi mesaj olduğunu gorunce sevindimm bile hatta 🤗
Dediklerinizin hepsini aklimda bulunduracagim insallah, akliniza gelen seyler olursa yine yazabilirsiniz 🌸
Ay dediginiz seyler biraz olumlamaya da benziyor sanki onu da cok severim bakin 😍 Hatta gelecege dair olan dileklerimi olmus gibi yazdigim bir yazim bile var arada acip okuyorum. Restaurant vs.gibi ayrintili hayal de cok guzelmis onu da daha sık yapayimm

Son düzenleme:
Merhaba ☺️ Konunuz ilgimi çekti. Ben de hayırlı bir eş ve hayırlı bir evlilik için hep dua etmeye niyetlendim ve başladım da hatta ancak hep yarım kaldı. Şu an özel dönemimdeyim ama biter bitmez düzenli olarak başlayacağım inşallah 🌸

Yaa hadi insallah 🥰 Haklisiniz zaman zaman oluyor oyle unutkanlik,ihmalkarlik vs derken insan duayi unutabiliyor ya da rehavete kapilabiliyor. Dilerseniz hem birbirimize ayri ayri dua edelim, hem ortak dua edelim ne dersiniz?
Dua tertipleri oluyor mesela,ben onları bir yerde toparlamistim birlikte onlari uygulayabiliriz.
Bu arada özel dönemde de olsaniz zikir dua vs.ye devam edebilirsiniz aslinda Kurani kerim okumalari icin dediyseniz baska tabii 🌸

Yaa hadi insallah 🥰 Haklisiniz zaman zaman oluyor oyle unutkanlik,ihmalkarlik vs derken insan duayi unutabiliyor ya da rehavete kapilabiliyor. Dilerseniz hem birbirimize ayri ayri dua edelim, hem ortak dua edelim ne dersiniz?
Dua tertipleri oluyor mesela,ben onları bir yerde toparlamistim birlikte onlari uygulayabiliriz.
Bu arada özel dönemde de olsaniz zikir dua vs.ye devam edebilirsiniz aslinda Kurani kerim okumalari icin dediyseniz baska tabii 🌸
Ortak dua etmeyi de ayrı ayrı dua etmeyi de çok isterim 🥰 Özel dönemde olunca nedense o rehavet daha fazla oluyor o yüzden özel dönem bitince demiştim 🤭

Ortak dua etmeyi de ayrı ayrı dua etmeyi de çok isterim 🥰 Özel dönemde olunca nedense o rehavet daha fazla oluyor o yüzden özel dönem bitince demiştim 🤭
Çok sevindimm o zaman sizi bulduğuma 😍 Isminiz nedir?Isterseniz ozel mesajdan da yazabilirsiniz. Ben beyza hadi dua kardeşi olalim birbirimize ettigimiz dualar daha cabuk kabul olurr 🤗
Anladimm o zaman simdilik ismen dua edelim.Sizin ozel durumunuz bitince haber verin ortak dualara da o zaman baslayalim

Çok sevindimm o zaman sizi bulduğuma 😍 Isminiz nedir?Isterseniz ozel mesajdan da yazabilirsiniz. Ben beyza hadi dua kardeşi olalim birbirimize ettigimiz dualar daha cabuk kabul olurr 🤗
Anladimm o zaman simdilik ismen dua edelim.Sizin ozel durumunuz bitince haber verin ortak dualara da o zaman baslayalim
Ben de çok sevindim. 😌 İsmim burcu. O zaman biter bitmez özel durumum haberleşelim 🥰🥰

Tamam insallah cok memnun oldumm ismen dua etmeye basliyorum inşallahh sen de unutma 🤲🥰
Bir de ayrintili dua cok onemli ya sadece hayirli evlilik deyip gecmemek gerek ozelden duami atayim sen de at istersen 🌸

Var mi birlikte duzenli yol almak, her gun sonunda buradan iletisime gecmek, hem kendine hem kardesine dua etmek isteyen 🤗
Furkan suresi 74. Ayet Ve onlar derler ki: “Rabbimiz! Bize göz aydınlığı olacak eşler ve nesiller ver ve bizi muttakilere önder eyle!” bu çok güzel bir duadır. rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşaallah

Furkan suresi 74. Ayet Ve onlar derler ki: “Rabbimiz! Bize göz aydınlığı olacak eşler ve nesiller ver ve bizi muttakilere önder eyle!” bu çok güzel bir duadır. rabbim tüm isteyenlere nasip etsin inşaallah
Aminn Allah razi olsun bu duayi da sıklıkla yaparim gercekten cok güzel bir dua, duada zirve diyebilirim 😍

Kızlar dua edecekseniz bende katılmak isterim:)
İş bulalı 8 ay oldu artık sıra evlenmede ama onemli olan dogru ahlaklı bi insan olması.iş bulurken özellikle tefriciye olmak üzere bicok dua okumusumdur cok inanıırm duanın gücüne💙

X