Hayır demeyi beceremeyenler...

GALYANA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2009
317
1
39
Mrb arkadaşlar benım problemım ne derece psıkolojık bılmımyorum ama benımde cevremdekı ozellıkle sevdıgım ınsanlara hayır dıyememe gıbı bır sorunum var. İstmesem bıle onları sırf kırmamak ıcın oflaya pufleye yapmak zorunda gıbı hıssedıyorum kendımı. Yapmadığım zamanda sankı cok buyuk bır sey yapmış gibi vicdan yapıyorum, uyuyamadığım bile oluyor kafaya takmaktan... aynı dertten muzdarıplerden yarıdm beklıyorum. :sinifsinif:

Yerine göre hayır demeyi bilmeli insan,
siz karşı tarafı mutlu etmek adına,hep kendinizden taviz veriyorsunuz,
bu da sizi mutsuz ediyor,önce kendinizden gidenleri düşünün...
bırakın insanlar ne düşünürse düşünsün,
size mantıksız gelen hiçbirşeye evet demeyin,daha çok kazanırsınız...
sevgiler...

canım kelin ilacı olsa başına sürermiş aynen bende senin gibiyim ne olcak bizim halimiz

Bende aynıyım ve bu durumdan çokta şikayetçiyim çünkü sonunda iyi niyetimin kurbanı olup yine üzülen ben oluyorumCADIARZUCADIARZUAma herşeyin insanın kendisinde bittiğini de biliorum ama engel olamıyorum bu daha da kötüÇok üzgünüm çoook

Bende aynıyım ve bu durumdan çokta şikayetçiyim çünkü sonunda iyi niyetimin kurbanı olup yine üzülen ben oluyorumCADIARZUCADIARZUAma herşeyin insanın kendisinde bittiğini de biliorum ama engel olamıyorum bu daha da kötüÇok üzgünüm çoook

Ya o resimdeki bebiş ne şirin öyleee:ecrin_bebek::sm_cool:

bende hayır demeyı beceremıyorum ama dıyıcem artık
herkezı kendım gıbı sanıyorum ama mıllet oyle degılkı fırsatcı
fırsatını buldumu faydalanmaya calısyor oyuzden hayır demelıyız hemde her zaman hayır demek lazım

evet malesef oyle ınsanlar bunu kullanıyor ve sızı sessiz sakin herşeye evet diyip geçen tiplerden sanıyorlar oysa onlara değer verdiğimiz için yaptığımızı anlamıyorlar en yakınındakı ınsanla bile arana mesafe koyman gerekiyormuş demekki önceden fazla sallamazdım ama yaş ilerledikçe daha iyi anlıyorsun hayır demen gerektiğini

eskiden bende hayir diyemezdim yas ilerladikce hayir demeyide ogrendim bnm sevmedigim ve istemedigim biseyi karsimdaki uzulecek diye yapamam umrumda degil artik sonunda ben uzulmuyorum eskiden ben uzulurdum o nedenle hayir demeyi bileceksin

yapi meselesi sanirim bende istemedigim birseye hep hayir dedim..kucukken anneme bile pat diye hayir yapamam dedigimde sasirirdi sonradan alisti.bana kizardi hep.bende duz biriyim kimse kirilmasin diye birsey yapamam kolay kolay..yada yaparim diyip oyalamam...bu yuzden de cok sorun yasiyorsunuz..insanlar hem sizin gibi olmak istiyor yani rahatca soyleyebilmek hemde size kiziiyor rahat soyleyebildiginiz icin..politik bir sekilde cevap vermek gerekiyor..
ayrica karsisindaki iyi niyetli diyee bunu firsata cevirmeye calisan insanlara gicik oluyorum..herkes cok degisti..kim kimin hakkindan gelirse savasi oldu..

Mrb arkadaşlar benım problemım ne derece psıkolojık bılmımyorum ama benımde cevremdekı ozellıkle sevdıgım ınsanlara hayır dıyememe gıbı bır sorunum var. İstmesem bıle onları sırf kırmamak ıcın oflaya pufleye yapmak zorunda gıbı hıssedıyorum kendımı. Yapmadığım zamanda sankı cok buyuk bır sey yapmış gibi vicdan yapıyorum, uyuyamadığım bile oluyor kafaya takmaktan... aynı dertten muzdarıplerden yarıdm beklıyorum. :sinifsinif:

biraz daha yasin ilerlesin cok basina vurucaksin cook.. sabir bi yere kadar iste. kullanildigini ve bunun sana ne kadar zarar verdigini anladiginda umarim gec olmaz arkadasim.

X