Haydiiii çalışan anneler burada topanalım,dertleşelimmmm

1 senen dolmadan mı hamile kaldın ?
Süpriz mi oldu yani :)

Ben ev iş arası işte git gel.
Haftasonları oğlum ailem ve arkadaşlarımla takılırım.
Kendime zaman ayırmamazlık yapmam.
evet süpriz oldu bilemedk hiç ama hiç anneliğe hazır değildmm
ama şimdide iyiki olmuş diyorum o benm herşeyim oldu.
ama cok zorlandm cok şeyler yaşadım canm heleki evliliğimin oturmamış olmaması
beni cok yıprattı
hele lohusalkta yaşadıklarm o zamanlar intiharı düşünyordm
ama çok şükür kabus dolu günler geçti
ama sorarsan daha kendime gelemedim..
bende hafta sonları oglumla ilgileniyorum sürekli yaptırırsada çmaşrla felan işte.. pazr günüde eşim oluyor.
benm kendime ayrck zamanım hiç yok fırsat kalmıo bana
bi banyo bile yapamym inanırmsn 5 dakkada yapıp cıkyrm
oglum beni cok özlüyor eve gittmmi yapışıyo paçama bida bırakmıo

bana laf atmasan ölürsün dimiii

hadi yaşımıda söylede rahatla

tanıdığım günden beri 29,5 yaşındasın bebemmm

evet canım zorlukları çok fazla oluyorrr
yani kendimizi bir çocukluktan çıkmadan bebek büyütmeye başlıyoruzzz
bende senin gibiyimdim 6 ay doğum izni kullandım
sabah 08,30 başlar öğeln 12 ile 13,30 arasa süt iznine gider gelirdim akşam 16 ile 17 arası çıkardım
sağolsun annem bakardı ilgilenirdi inan bebişinle vaktini dolu dolu geçir burgunleri çok özlersinnnnn
büyüdüğü zaman daha da çok zorrrrr oluyorr o yüzden her anın taadını çıkarmaya bak önce kendin sonra bebiş işe eşinn
ben antalyadanım canımmm

işlerim biraz hhafifledi ay başları ay sonları yoğun oluyorrrr şükür bugunumüzeee

Evliliğin oturmadan olması ewet biraz sıkıntılı oluyor...
Seni intihara kadar götürecek ne olmuş olabilir ki... Merak ettim açıkcası

benmde ay sonuna dogru hafif yogun oluyor onun harici iyi yani..
sartlarmz aynı gibi sennde öglen molan varmş ne güzel
hemde çok fazla ve dedigin gibi büyüdükce cok zorlaşıyor herşey.
birde oglum beni özlüyor huysuz bir bebek hiç bırakmıyor beni sürekli oyun istiyor kucak istiyor..
akşam olunca artık bir yere sızıp kalıyorum
gecede cok sk uyanıyor. uykusuzlukta cabası ama alştm artk ya
önceden ev işi yapacam diye kendimi yırtardm
ama baktm yetişmiyor baktm hiç birşey eskisi gibi değil oldu kadar dedim..
bugünler dedin gibi birdaha gelmeyecek..
baska cocuk felan düşnüyormsnz ben o kadar şey yaşadm ama kendi kardeşim olmadı için oglumuda kardessz bırakmcm

Evliliğin oturmadan olması ewet biraz sıkıntılı oluyor...
Seni intihara kadar götürecek ne olmuş olabilir ki... Merak ettim açıkcası
lohusayken annem kaldı o baktı bna ..
o zamanlar evimde herşeye karıştı eşimle atıştılar.
eşim eve gelirdi konuşmazlardı mesela..
annem eşin nie selam vermedi eşin nie aa dedi eşin nie bb dedi
eşin nie şunu yaptı
.. söylendi durdu
eşimde anneme söylendi durdu ben arada kaldm daha bebegim 20 günlükken annemle eşim cok şiddetli kavga ettiler aynı evin içinde o ona saydı o o ana hakaretler bagrışmalar olan bana oldu cok şeyler yaşadım.. birde elti görümce geldi onlarda yapacaklarını yaptı.. sinir krizleri geçirdim hastanede yattm günlerce bebegimin daha 40ı cıkmadan yazarken bile hala cok kötü oluyorum

Annen neden kendi kızına bunu yaşatsın ki...
Senin ewin ile ve eşinle ne alıp veremediği war?
Elti görümceye hiç girmicem...
Uzak durmanda fayda war.
Lohusa iken hastaneler de yatmakta neymiş gerçekten okurken tüğlerim diken diken oldu yazık valla...
En azından toparlamışsınız...

k.validem sağolsun gözü gibi baktı emanet noktasında hiç sıkıntı yaşamadım ama gel görki annenin evladına baktığı gibi asla kimse olamaz

o tecrübesine güveniyor sen disiplin kurallı doktorun dediği gibi büyütmek istiyorsun ama olmuyor

iki ayrı evde büyüyen çocuklardada sıkıntı mutlaka oluyor

k.validem çok rahat geniş kuralsız biri eve gelen çocuğu ben disipline etmeye çalıştıkça çocuğun dengesi kalmadı

ee gülü seven dikenine katlanıyor misali gözün görmeyecek bazı şeyleri yoksa daha fazla yıpranıyorsun

yaşım 32 ikinciyi düşünüyorum ama zaman konusunda kararsızım sanırım nasip ederse seneye olabilir

ikinciye k.validem bakamayacak rahtsızlıkları var istemiyor ee bende zorlamam zaten

büyük ihtimal ben büyüteceğim olursa nasip

annemde yaşattı eşimde beni hiç düşünmediler canm olan bna oldu aynı evin içinde ikisde pireden nem kaptı dik gittiler birbirlerine sonuçta patlak verdi.. şimdi eşime baktıkca anneme baktıkca hala o günler gelir aklıma ama elden birşey gelmiyor sen yaşadınla kalıyorsn..
o zamanlar onlar lohusaydı ben dogm yptm ama onlara birşey oldu o hlmle idare etmeye çalıştım ama olmadı..
hastanede yattmda bebegim 25 günlük felandı rezil olmuştm..
kimse acımadı bna bu kız yeni dogm ypmış demedi.. ne annem ne eşim..
üstüne birde elti görümce olayları oldu.. allah kimseye yaşatmasn cok şükür geçti gitti o kötü günler hiç geçmicek sandm ama bitti gitti.
toplarlandm da canm gel bide bna sor nasıl toparlandn die.
eşimi ve annemi asla affetmcm bu konuda bliyrmsn içimde hep acı kaldı..
ama allah yardm ediyor bir şekilde geçti gitti o günler şükür.
k bkmayn vla sizide sorunlarıma bogdm

Yooo sorun değil canım .. Anlatacaksın tabiii...
Artık geçip bitmesine cok sewindim... İnan...

cok dogru gülü seven dikenine katlanacak bende öyleyim annemi yönlendiremedim hiç sen benden daha mı iyi bilecn dior bende karışmıyorum napym anneme tek laf demeye gelmiyor çünkü hemen alınıyor
asla laf soyletmez bende görmezden gelmeye çalışıyorum..
ikinciyede benm annemde bakamam dedi.. o zamana nolur bilmem ama daha bir 4 5 sene var ikinci için canm
sen eger olursa işten mi ayrılmayı düşünüyorsn

artık büyüdüm yaşımı söylüyorum

Yooo sorun değil canım .. Anlatacaksın tabiii...
Artık geçip bitmesine cok sewindim... İnan...
geçti geçti cok şükür peki sen eşinle neden ayrıldn canm eger cok özel değilse merak ettm kaç yıldır ayrısn
oglunu tek büyütmek cok zor oluyordur. gerci ailen var ama olsn yinede hep birşeyler eksik kalıyordr değil mi

Ay intiharmı dedinnn Allahım korusun canım

Bak ne güzel veladın olmuş o sana ömür boyu yol arkadaşın olsun

Ay intiharmı dedinnn Allahım korusun canım

Bak ne güzel veladın olmuş o sana ömür boyu yol arkadaşın olsun
evet ama geçti o günler şükür şimdi baya topladm kendimi iyiyim.. ogluma baktıkca herşey yoluna giriyor rabbim yardm etti o kötü günler geçti .
aynen canm vla. cok zorluklarla büyüttüm ama iyikide olmuş diyorum şimdi önce hiç istememiştim ilk dogdu zamanlar o psikolojile nefret bile etmiştim
şimdi istemedim için kızıyorum kendime nasıl öyle düşünrm die..
hayat işte neler getiriyor neler götürüyor yaşanması gerekmş demekki bazı şeylerin.

valla yazdıklarını okuyunca yüreğim hopladı

sen o haldeyken evin içinde bağırış çağırış ya

peki annene nasıl emanet ettin bakmaya

şimdi eşinle araları nasıl

gelmiş geçmiş olsun canımm zor gerçekten

bak canım bunlar hepsi gelip geçici büyüyecek uyku düzeni de normale dönecek hepsi yavaş yavaş geçicek sen sadece hayata tek bir şeyi öğreneceksin sabır etmeyi ve hergününe şükür etmeyi öğrenceksin bunları öğrendiğin zaman inan herşey kolay geceçek bu hayat herkes ne yaşarsa rabbim bize sunduğu bir sınavdır diye düşünüyorumm

benim oğluım tam 9 ay geceleri bir gram uyumadı bak hepsi geçti bunları bir anı olarak konuşup konuşup güşlüyoruz boşversen bebişle anın tadını çıkar ev yemek bir şekilde olurr onlara da fazla takılmaaaa

olduğu kadar olmadığ kader bunu aklından heç çıkarmaaa

ben 2 ci düşünmüyorum çünkü koca yokk 5 yıl oldu 2 yıldır resmi olarak ayrıyız oğlumla musmutlu bir hayat geçiriyorumm

Dürüst değildi, güvenim sıfıra düştü.
Yalan üzerine bir evliliğin devam etmesi bana ve oğluma zarar verdiğini düğündüğüm için boşandım 4,5 sene önce.
Eski eşim geçen sene vefat etti zaten kalp krizinden.
Oyuzden Allah bana zaten tek başıma evladımı büyüteceğimi boşanmamış olsaydım da bu nedenden göstericekmiş.

o günlerin hepsi geldi geçti tatlım hatırlamaaaaaa insan biran oluyor öle şeyler sen çocuğunla kocanla mutlu olmaya bak birdahamı gelecez dunyayaaaaaaa

evet beni hiç ama hiç düşünmediler canm ne yazkki hala aklıma geldikce kötü olrm aklıma geldikce annemdende eşimdende nefret edyrm zaman zaman ama napym işte hep içimde acı olarak kaldı..
annem gözü gibi bakıyor su anda bakıcıdansa anneme emanet etmek daha iyi olr die düşündm.
ama tabi hiç bir şekilde yavruma müdahale edemyrm karışamıyorum orası ayrı.
eşimle aram iyi baya şimdi yine atışırızda öyle eskisi gibi değil işime gücüme yardm eder yemeklerimizi felan yapar
oglum büyüüdkce eşim değişti.. aile kavramını ögrendi bize düşleti ogluna düşleti..
anasına babasına cok düşkündü o huyu kalmadı mesela. şimdi daha bi değerli olduk gözünde.
tabi cocuga annem baktı için annemlede arasını iyi tutuyor mecbur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…