Hayattan Keyif Aldıran Şeyler

Zevk aldığımız şeylere daha ağırlık verelim o zaman hergün bişeyler yapalım buraya bildirelim olmaz mı

en en sevdiğim an oğlumun uykusunun gelip bana sarılarak sırnaşması koynumda sırtını kaşırttırır bana ve uyur ben onu izlerim koklarım ooohhh en sevdiğim an en güzel andır benim için.
ama günlük yaşantılarımdanda bunlardır;
sevdiğim bizi dizi elimde kahvem dışarıda yağmur
arkadaşlarımla oturmaca
eşimle kahve içmek yada gezmek
alışveriş
kendime bakım yapmak
sevdiğim parfümü sıkmak
kadınlar klubunde dolaşmak

Hava soğusun akşam giyinip yürüyüşe gidicez eşimle sonra ben araba kullanmayı seviyorum mesela bana aksiyon oluyo
Haklısın bende çok fazla bilmiyorum benim içinde baya ekşın olabilir

Bende bi sabah güneş doğmadan kalkıp balkona çıkıp sabahın ferahlığını koklayıp o soğuğuyla vücuduma şok etkisi yaptırmayı planlıyorum
Değişik şeyler yapalım yahu

Maneviyatımı güçlendirmek istiyorum aslında birazda

Alışveriş çok iyi ya hepimizin en sevdipi olabilir

Kk şu sıra en büyük hobim oldu ya girinxe çıkamıyorum

ben işe gelince çok yoğun olmaktan keyif alıyorum. işim hafif olur boş vaktim olursa depresyona giriyorum. bu hafta müdürüm değişti yeni müdür hızlı bir giriş yaptı. çoooook yoğun çalışıyorum inanılmaz keyif alıyorum

Bende biraz kalabalık olmamız lazım farklı fikirler filan
Çoğalırız inşallah

Kız inanır mısın bundan bende keyif alıyorum şu 23 yıllık hayatımda daha yeni farkettim
Boş oturmayı severim yatmayı severim derdim hep. Ama öyle değilmiş kendimi yeni keşfettim. Habire yapacak bi işimin olması beni çook rahatlatıyı
Dediğin gibi boş kalında hemen sıkıntıya giriyorum. Habire yapcak bişeylerim olmalı

yalnız olmadığıma sevindim canım :)

Sohbahar

En sevdiğim mevsim

Sırf sonbahardan dolayı şu sıra ayrı bi keyifliyim

Dışarı da heryer böyle yapraklarla dolu.
O yapraklara basınca çıkan çıtırtı sesi ve havanın ferahlığıyla hayattan keyif almaya çalışalım

Yine ben geldimmmmmmmm
Maşallah ufak ufak çoğalıyor Enerji böcükleri
İnşallah çoook daha kalabalık olur burası

Kesinlikle tavsiye ederim evet ilk zamanlar çok zor geliyor hatta ben saat kuruyordum ( ne olur ne olmaz 3 tekrarlı ayarlıyordum kapatırsam diye ) şimdi bünye öyle bir alıştı ki saat kurmadan direk dinç bir şekilde uyanıyorum
Hem boşa dememişler erken kalkan yol alır diye
Birde eskiler demiyormu; sabah seherinde kalkıp camları açıp evi bir güzel havalandırmak lazım hem sabah ezan saati melaikeler evlere doluşup o eve bereket ve huzur getirir diye

Ben erken kalkamayı alışkanlık haline getirdiğimden beri herşey benim için çok daha güzel oldu hem gün bana kalıyor sabahtan akşamın yemeğini dahi yapabildiğim için ( bu sabah mesela akşamlık kurufasülyemi haşladım herkes uyurken geceden de evi toplayıp yatınca kendime vakit kalıyor sadece ilerleyen saatlerde süpürüp toz almak kalıyor genelde )

Ben de çalıştığım dönemlerde sabah işe giderken hareketli şarkılar dinlerdim iş dönüşüyse günün stresini atmak için klasik müzik. Çok iyi gelirdi beynimi resetlerdim

Aaaa klasik müziği bende severim pek eşimin tarzı olmadığı için çok sık birlikte dinleme şansımız olmaz ama büyük kızım özellikle ders çalışırken dinler hatta çok eski bir müzik setimiz var ufak plak çaları da var üstünde tabi birde bir kaç tane plak var ( Mozart, Beethoven ve Bach ) Özellikle ders çalışırken çok rahatladığını kafasının daha rahat aldığını söylüyor

Kitap okumayı seviyorum.
aksam okudum herkes uyurken.

Bende eskiden çok okurdum hatta biri bitmeden sonrakini alırdım uzun zamandır okumuyordum açıkçası ama geçen ay spor salonuna yazıldım ve genelde sabah eşim beni işe giderken bıraktığı için rahat 1 saate yakın vakit oluyor ve ben o sırada salonun önündeki banka oturup bir güzel kitabımı okuyorum
Evde pek fırsat olmuyor ama 320 sayfalık kitabımı haftada 2 gün 1er saatten toplam 8 saatte okumuş sayılıyorum
Bir sonraki kitabıma karar vermeye çalışıyorum ( salı perşembe sabahları gidiyorum )

Hava soğusun akşam giyinip yürüyüşe gidicez eşimle sonra ben araba kullanmayı seviyorum mesela bana aksiyon oluyo

Hele bir de ince ince yağmur yağarsa yeme de yanında yat gerçi erkeklerin çoğu sevmez yağmurda yürümeyi en azından evli olanlar
Benimki direk der ahmak ıslatan bu diye bende derim kılçıksın işte diye Romantizm fakiri dediğimde hemen gülüp ne yapayım benim özümde yok der ( gerçi var da fazla ortaya çıkarmaz devamlı isterim diye )

Araba kullanmak zaten benim en başlıca sevdiklerim arasında hatta eşimin sülalede şakasına bana Şöför Nebahat derler nereye gidilecekse şöför belli hee aksiyon zaten hiç eksik olmaz ama her zaman derim benim diyen Taksiciden bile iddalıyım ( hee yolları bilme konusunda değil ama sora sora bağdat bulunur )

Kesinlikle çok faydasını göreceksin
Aslında sırayla her hafta bir gelen öneriyi hayatımıza geçirebiliriz
Ben kızıma bir Hadis serisi almıştım dinimizi anlayacağı dilde öğretebilmek için ordaki kitaplardan birinde çok güzel bir uygulama vardı ; Hikayede evin Anne babası evlatlarına Hadisleri öğretebilmek için bir hadis kutusu yapmıştı Her hafta o kutudan içinde hadislerin yazılı olduğu kapalı kağıtlardan birini seçip onun içinde yazanları 1 hafta boyunca hayata dahil ediyorlardı Hem çocuklar hadisleri öğrenmiş oluyordu hemde Peygamber efendimizin sünnetlerini yerine getirmiş oluyorlardı benim inanılmaz hoşuma gitmişti hatta kızlarımlada ilk fırsatta öyle bir şey yapmayı planlıyorum
Ufaklık daha güzel öğrenmiş olur

Bizde hayattan zevk almak daha enerjimizi arttırmak için o tarz bir şey yapabiliriz Ne dersin

Akşam eşimle dışarı çıkmak istiyoruz özellikle İstanbul da olan arkadaşlar fikir verebilir mi ne yapsak

İstanbulun neresindesin canım ona göre bir düşünelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…