hayatta en acı olay ölüm:(

minik kuslarim

CANIMIN 3'Ü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2008
6.642
2
selam arkadaslar;
az once esımın araması uzerıne aldıgım bır haberle yıkıldım.
cok sevdıgım ve dunyalar tatlısı bır ınsan arkadasımız olap pılot altan aydın hayatını kaybetmıs.
egıtım sırasında arıza yapan kanadı kopan ve yere cakılan ucus aracının arkası patlarken,cıkan yangında yaralı arkadasımız ve yanındakı pılot arkadası yanarak can vermısler.
arkadasımız 28 yasında cok seker bır ınsandı.nasıl bır acıdır bu yaaa.
dıgrer kısı ıse 44 yasında bır cocugu olan ve gecenlerde ıkız cocukları olan bır baba.
cok kotu oldum bogazıma dugumlendı sozcukler.
allah aılelerıne sabır versın.tarıfı ımkansız bır acı.
mekanları cennet olsun ınsaallah.
rabbım gunahlarını affet yarabbımm

canım .başınız sağolsun,Rabbim mekanlarını cennet eylesin.
yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum...
gerçekten üzücü bir haber..takdiri ilahi demekten başka bir şey yapamıyoruz tekrar sabırlar canım...

hayatta herşey bizler için..
başınız sağolsun canım..
sevdiklerimizin kıymetini onları kaybetmeden anlamamız lazım..
Allah ım herkesi sevdiklerine bağışlasın..

başınız sağolsun allah geride kalanlara hayırlı ömür ve sabır
ihsan etsin.mübarek ramazan ayında göçmüşler ahirete allah günahlarını
affetsin mekanları cennet olsun amin.:Saruboceq:

mekanları cennet olur inşallah
basınız sağolsun Allah yakınlarına sabır versin:çok üzgünüm:

Arkadaşım başınız sağolsun,rabbim sabrını versin inşallah eşine ve tüm sevenlerine....
Zor bir olay tabiki ama atlatacaksınız inşallah zamanla acısını üzerinizden...

Evet insanın yaşamında en acı olay ''ölüm'' dür...
Her aydınlık gecenin karanlık bir günü olduğu gibi,her karanlık gecenin de aydınlık bir günü olur.Bu acı öyle yada böyle her türlü yaşanacak,dünya kurulduğundan beri bu böyledir.
Çünkü biliniz ki,ölüm asla bir son ,bir bitiş değildir.Asıl öldükten sonra başlıyor herşey,gerçek yaşam,tüm gerçekleriyle herşey...

Şair ne güzel demiş ''Ölüm güzel şeydir budur perde arkasından size haber,eğer güzel olmasaydı ölürmüydü güzel Peygamberimiz (s.a.v)

Öyle ya ölüm,hiç güzel olmasaydı sevgili rabbim en sevdiği kulunu öldürürmüydü ? Bu ölüm zor geliyor insana kime zor gelmez ki arkadaşlarım,canınızdan can ,ciğerinizden ciğer gidiyor ...Ben babamın vefatında yerden yere vurdum kendimi,bütün sınıfların sıralarını dağıttım,yerle bir ettim üniversiteyi.Ama giden geliyor mu gelmiyor,acı işte ...
Yürek acısı diyorum ben bu acıya insanı perişan ediyor,buz parça dağıtıyor,sabırla aşıyoruz ama ...

Ama zamanla anlıyoruz ki,bu ayrılıklar ebedi ayrılıklar değil,aksine ebedi beraberlikler olucak ahirette güzel rabbimin izniyle...Ölüm bir köprüdür kızlar,o köprüden sırasıyla geçeceğiz,birimiz önce birimiz sonra belki,ama mutlaka geçeceğiz :nazar: Allah hepimizi kavuşturacak :nazar:

Bir atasözü :

''Gelin girmeyen ev olur da,ölüm girmeyen ev olmaz''

ne doğru ama .Dimi kızlar :nazar: Kader insanın yolunu öyle bir yolda kesiştiriyor ki,afallayıp kalıyoruz hepimiz.

Arkadaşım tekrar başınız sağolsun...Rabbim geçmiş günahlarını dualarla bağışlasın inşallah...

"Biz Allah'a aidiz ve tekrar O'na dönücüleriz. Ey Rabbimiz! Onu sâlihlere ilhak et, ve zürriyetine geride kalanlarla beraber halef ol, yani muîn ol, onu ve bizi dîn gününde mağfiret et! Ey Rabbimiz onun ecrinden bizi mahrum etme, onun arkasından bizi fitneye duçar etme!" (32)

Hep birlikte okuyup ''Amin'' diyelim kızlar

başınız saolsun gerçekten..
rabbimin en büük sınavı bence..
alıyor.. ve asla göremeyeceğini.gülen gözlerine bakamayacağını biliyorsun..
ama tam bu sırada sizişnde sınavınız başlıyor..
güçlenin ve allahtan selamet isteyin..
rabbim onu sizden çok sevmiş demek:teselli:
allah fani dünyada daha çok çekemsin die iyileri yanına aluırmış..
şuan üzülüyorsun ama öbür dünyada onun adoına çook sevineceksin..
bol dua edin. her gün. ölenler dua ister..
dualar suyu olur toprağının..
allahtan selamet isiyorum sizinadınıza..

Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin mekanları cennet olsun inşallah
Melan_choly arkadaşımız çok güzel yazmış ellerine sağlık ölüm bu kadar güzel anlatılabilirdi ölüm gerçek hayatımızın başlangıcıdır şu yalan dünya dediğimiz hayatımız elbet birgün son bulacaktır

Allah yakınlarına sabır versin bu mübarek günlerde kabir azapları olmasıninş.allah çocuklarına mutlu bir ömür nasip etsin genelde anne veya baba ölünce çocugun kaderi mahvoluyor da..offffffffffff

X