Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

bugün bendede durgunluk var hatta açılmam için iftardan sonra dolaştım dona dona geri döndüm çıktım balkona kahve keyfi yaptım bi esinti başladı yine durgundum galiba havadandı ama bende bugünde olmuş gibi hayal ettim hayalimin içinde yaşadım aklıma bişey geldi acaba bu olumlamalardan bir tanede sevdiğimize her sabah mesaj olarak atsak o da okusa nasıl olur diye düşündüm :) çift taraflı ileşitim iyi olur sanki:26:sabah dinç ve havamızda uyanıyoruz bunu biliyorum

ya burası bana iyi gelecek gibi bir his var içimde
ben arada söylerim kendime: kendimi çokk seviyorumm diye ama bu aralar ihmal ettiğimi farkettim..
kendimi ihmal etmişim ben ya.. benden önemli ne var ki başka bu dünyada? işte ben başka şeylere, gereksiz kişilere vermişim o değeri..
ama ben çok negatifim arkadaşlar ve bunu atmak istiyorum üstümden.. çok agresifim bu yüzden sürekli en ufak bişeyde azarlayarak cevap veriyorum etrafımdaki insanlara.. :26:
bunun için ne yapabilirim öncelikle?

ben de bu topiği dün fark ettim ki ben de hep olumlu düşünmeye çalıştıkça olumsuzlukların içine düşen ve bu nedenle de devamlı üzülen biriyimdir
mesela geçen gün çok umutlandığım memuriyet atamasında yerleşemediğimi öğrendim ama kendimce üzülmek yok dedim ve dün sabah kendime olsun nasip değilmiş güzel bir güne merhaba diyelim dedim ve nitekim de şimdilik iyiyim
sen de ne kadar sinirli de olsan üzgün de olsan, öncelikle bu olumsuzlukları üzerinden atacağını düşün
mesela ben çok negatifim demişsin
bundan kurtulmak için negatif düşüncelerden arınman lazım, kendine öncelikle pozitifliğe inandırman lazım
biliyorsun ki herşey beyinde başlar
madem ki artık kendine vakit ayırmaya karar verdin, al bir kağıt kalem (defter de olabilir...) başla yazmaya...
ben neden böyleyim, beni üzen, kızdıran şeyler ne? çocukluktan başlayarak düşün bakalım hayatında olan hangi olaylar seni bu hale getirmiş?! kimlere kırgınsın, kızgınsn?
önce bunlarla yüzleşip hayatındaki tüm olumsuzluklardan kurtulman lazım
affetmen lazım
önce kendini... yaptığın hatalardan dolayı...
sonra diğer insanları... seni üzdükleri, hayatını kararttıkları için ne kadar onlara kırgın da olsan affetmelisin
inan ki bu zor gibi gelse de... olumlu düşünmeye başladıkça kolaylayacaktır
ben de şimdi bu aşamadayım ama biliyorum ki eğer ki içimde sevgi denen güzel bir duygu varsa üstesinden gelmem de zor olmayacak
zaten olumlu düşünüp, ilk sayfalardaki olumlama cümlelerini tekrar ettikçe beyin de otomatikman negatiflikten kurtulacaktır
zaman zaman yaz paylaş ve olumlu düşünmeyle ilgili yazı, makale, kitaplar oku... emin ol daha pozitif olacaksın
sevgilerimle...

Size meleklerle yaşamak kitabını da öneririm.
Ruhunuzun huzur bulacağı, Ve kendinizdeki güce inanıcağınız bir kitap.
Tabiki meleklerin de yardımıyla.

çoookk teşekkür ederimm
yarından itibaren yapmaya başlıyorum bunları.. inşallah hayırlı olur..

Ben de hayallerimi olmuş gibi bugün de yazdım defterime. :))
Artık daha da çok yazacağım sanırım. :)

Sevgiline yazmak da iyi olabilir. Onu da olumlu düşünmeye teşvik edersin. Enerjisi yükselir.
Çok hoş olacaktır eminim. Ama dikkat et bazı tipler böyle şeylerle dalga geçip insanın hevesini kırıyor, modunu düşürüyor.
Sevgilin iyi bir şekilde karşılayabilecekse denemek lazım. :)

ben negatif degilim ama pozitifde degilim henüz

iyi karşılar diye umuyorum bugün uzaktan bi akrabımızın kızının denizde boğularak öldüğü haberini aldık fazlasıyla düşünceliyim bugün

-herşeyi yaşamak lazım,kıymet bilmek lazım,ufacık şeyleri takmamak gerekir hayat çok kısa ve bir kere yaşama hakkımız var.Bu yüzden olumlu bakmayı iyice hayatımıza oturtmamız lazım.bir hakkımızı kötü düşüncelerle mahvetmemek gerek...

-bu arada anı gibi mi defter tutuyosun? merak ettim hayallerinimi yazıyıyosun

Çok üzüldüm. (( Allah rahmet etsin.

Evet olumsuza odaklanıp hayatımızı kötüleştirmek yerine iyi düşünmemiz gerekiyor.

Defter tutmuyorum. Kitaplığımda duran sıradan bir defter bu, içinde ders notlarım fln var.
Oldukça kalın bir defter. Onun herhangi bir sayfasını açıp yazıyorum. Ama sadece 2 gündür yapıyorum.

Bir isteğim var, ona kavuşmak amacı ile yapıyorum.

Daha önce de bir dileğim için olumlama yaparken deftere yazma yöntemini kullanmıştım.
Kendimce resimler de çizerek olmuş gibi yazıyorum işte. Bir sürü gülücük koyuyorum sayfanın her yanına.

çok güzelmiş bunu bende yapacağım..
pekiştirmek güzel bu arada okuduğum kuantum sıçraması kitabını şiddetle tavsiye ediyorum 21 adım var ve her adımı açıklamış imgelemeyi imgelemenin yanında olumlamayı akıcı bir kitap.Gerçekten çok sevdiğim kitaplar arasına girdi.Bu olumlu düşünme sürecinde destek olan motive eden bir kitap

Çok güzel bir detay okudum nette olumlama ile ilgili.

Şöyle yazıyor aşağı yukarı; istediğimiz bir şeyi düşünürken düşüncelerimiz her an o isteğe odaklı kalırsa , ister istemez en ince detayları da kafamızda canlandıracağız ve işte o zaman aklımız olumsuza kayacak. Bu yüzden en güzeli dileyip serbest bırakmak. Nasıl olur, ne şekilde olur kısmını düşünmeden. (Detayların da olumlusunu düşünürseniz sorun yok tabi ki. )

Çok fazla düşünmek harika bir şey ama çok düşünüp , hayalini kurarken her zaman pozitifte kalmak gerekiyor. Bunu başarabilirseniz hep düşünün, odağınız orada olsun. Ama fazla düşününce olumsuza yöneliyorsanız ilginizi başka şeylere doğrultup o isteğinizi unutun.

Yani bir kere iste, tam anlamıyla iste(inançla, şüpheye düşmeden), sonra rahat ol, keyfine bak.

İstiyorum istiyorum ama olmuyor diyenlere güzel bir cevap bence. Frekansı her zaman pozitifte tutmak lazım.

Mutlaka alacağım. Özellikle de imgeleme ile ilgili daha fazla şey bilmek istiyorum.

Mutlaka alacağım. Özellikle de imgeleme ile ilgili daha fazla şey bilmek istiyorum.

21 adımın başlıkları şöyle
1-istemek
2-isteği detaylandırmak ve gerçekleştirmek
3-karar vermek
4-olabilirliğine inanmak
5-hakettiğine inanmak
6 eyleme geçmek
7-kendi kendini motive etmek
8-bilgi sahibi olmak
9İMGELEME gücünü kullanmak
10 olmuş gibi konuşmak davranmak
11 olumsuz inanç sistemini değiştirmek
12 hedefe odaklı plan yapmak
13 kararlı olmak yılmamak
14 yol hedefe götürmüyosa başka yol denemek
15 kendini takdir etmek
16 bilinçaltının gücünü kullanmak
17 sezgileri güçlendirmek
18 enerjisel yükselişi sağlamak
19 NASIL OLUCAĞINI SORGULAMAMAK( BUNU SORGULADIĞINIZ AN OLUMSUZ DÜŞÜNCELERE ENGEL ASLA OLAMAZSINIZ DİYOR)
20derin bir dinginlik içinde kalmak
21 önceden teşekkür etmek (şükretmek anlamında)

yani sayfalardır konuştuğumuz şeyleri bi kitapta birleştirmiş :)
ve başlıkları çok güzel açarak en ince detayına kadar anlatmış bilinçaltı temizlemeyi bile

Hmmm... Aykut Oğut gibi anlatmış o zaman. O da müthiş örneklerle açıklıyor.
Zaten kendisi de yaşamış. Hayatındaki mucizelerden bolca örnek verip anlatıyor her şeyi.
Hiçbir mantıksızlık yok.

Benim en çok sevdiğim tavsiyesi de mesela aşık olmak istiyorsun, aşık olursam nasıl bir ruh hali içinde olurum diye düşüneceksin önce.
Ve neyse o ruh hali, onun içine girmek zorundasın. Olmuş gibi davranmak bunu gerektiriyor.

19 NASIL OLUCAĞINI SORGULAMAMAK ... Bu en en en önemli noktalardan biri. Nasılına, ıncığına cıncığına girdin mi yatar o iş.

aynen öyle nasıl olacak yok zaten bilimadamları deneyler yapmış ve her insanın üzerinde bir çok enerji varmış bu enerjiyi bilinç altı yönetirmiş :) bilimsel açıklamasıda var sadece inanmak düşüyor bizede...

seni fazla takip ediyorum :) çünkü motivasyonumu birde sen arttırıyosun inanan insanlarla iç içe olmak daha güzel aman olurmu öyle şey diyeni balkondan aşağ atmak istiyorum

inanmıyosan banada engel olma :) sus...

kızlar, alıntılamadan direkt yazacağım
geçen sene mini kitap almıştım 60 saniyede terapi diye... baba-oğul psikiyatr olan kişilerin yazdığı bi kitap
yarım kalmıştı bugun yine başladım ve şu imge gücü var ya... ona da değinmiş
demiş ki hayalinizde bir oda kurun herşeyiyle sizi barındıran ve ne zaman can sıkıntısı yaşarsanız o odaya gidin hayalinizde...çünkü orası size ait mükemmel yer... yani sığınmak için de olumlu düşüncelere sevk etmiş kısaca...
valla hayırlısı olsun gerçekten o havaya girmek güzel
şu aşıkmış gibi ruh haline girmeyi ben de deneyim bari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…