Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

Bu arada ben de kendime bakıp ben harikayım, çok güzelim falan diyorum hep.
O kadar işe yarayan bir şey ki. En başta kendini seveceksin.
Aşk istiyorsan tek başına tam olduğunu bileceksin başta.
Kendini harika hissetmezsen yaşadıkların da yarım yamalak oluyor ilişkilerde.

Evin içinde dolaşıp dolaşıp, aynaya bakıp bakıp ne kadar değerli, ne kadar güzel, ne kadar harikulade bir varlık olduğumuzu hatırlatalım kendimize.

Son düzenleme:

Sağol canımm...

kizlar bende geldim , okudum yazdiklarinizi
biraz karamsar biri olarak, gercekten inansakta degisirmi biseyler hayatimizda ?
mesela hep " görürsünüz evlenmem ben " diyorum öylede oluyor yani yasim 25 :)
hayatimda kimse yok, kim girecekki, burda benim istedigim gibi biri yok diyordum 2-3 yil önce,
simdi hala öyle diyorum ve öyle..
aslinda cok isterdim bende sevmeyi sevilmeyi.. fakat korkularim var, inancim yok, güvenim yok..
bunca aldatilmis, kötü seyler yasamis, kandirilmis, bosanmis, vs... konulari okudukca gördükce,
yok artik kimseye güvenemem zaten.. bide güven benim icin en önemli seylerden biri..
hayatima birini alirsam onunlada evlenmek isterim... sadece bir kisi olsun onunlada evleneyim isterim..
evlilikten korkarim, sevmekten korkarim, cünkü ya o gercekten sevmezse, ve daha bir sürü korku varken,
durumumda hala ayniyken, yani gercektende kimse yok burda, yurtdisindayim, adam akilli biri yok sevebilecegim..
nasil biri cikacak karsima ve ben asik olacagim ki ??
sIktIysam kusura bakmayin olar mi ? :18:

canım böyle dediğin için olmuyor zaten.
olumsuzu düşündükçe onu çağırıyorsun hayatına.
onun yerine gene hayatına devam et mutlu bir şekilde ve istedikten sonra evlenebileceğini bil.
korkularından arınman yeterli.
ve bir gün evleniceğin ihtimaline karşı hareket et, hatta çeyizlerini al.
Ben öyle yapıyordum ve nişanladım sonra.

evet ama iste bundan kurtulamiyorum cünkü karsima sevebilecegim biirnin cikabilecegine
ihtimal veremiyorum.. cünkü burda gercekten bana uygun biri yok..
ceyiz almakta aslinda buna inanmaktir dogrudur, benim bir ignem bile yok ceyizlik ..

canım belki kısmetin türkiyeden çıkar belli olmaz ki.
hem neden sınırlıyorsun belki ordada sana uygun birisi vardır belki daha hiç karşılaşmamışsınızdır.
bu konuda profosyönel evlilik siteleri de var internette.
yani sen istedikten sonra olur bence.

Hoşgeldin. :)
Soruna rahatlıkla evet diye cevap verebilirim. İnanırsan her şey değişir.

Bizi mahveden zaten korkular, endişeler, şüpheler oluyor hep.

Senin sorunun kötü örneklere odaklanman.
Benim yaptığım nedir biliyor musun, hep en mutlu çiftlerin fotoğraflarına bakarım, sitedeki aldatma konularını değil de gerçek aşk hikayelerini okurum.
Bir film izlerim mesela bir kadın hor görülendir, öteki kadın karakter ise yere göğe sığmayan, büyüleyici, erkeklerin kölesi olabileceği kadar güzel ve şahanedir. İşte ben hep kendimi o muhteşem kadın karakter yerine koyarım.
Olumsuzu görmem. Erkeklerin %90ı aldatır gibi saçma sapan genellemeler vardır ya, ben derim ki bana %10da kalacak sadık erkekler denk gelecek.
Anlatabildim di mi bakış açımı ?
Senin de bu çıkmazdan kurtulup kapıları aralaman için bakış açını yenilemen gerekiyor.
Bunca zaman aklında yer eden bütün kötü kalıp düşünceleri kabul et ve serbest bırak.
Terk et hepsini artık. Hemen Aykut Oğut'un Evrenden Torpilim Var kitabını alıp okumaya başla.
Bir de en önemlisi ne biliyor musun bu güçsüz "sen"den kurtulmak.
Cesur ol ve sevmekten, sevilmekten korkma. Bu konuda içini rahatlatman için Mevlana ve Şems'in sözlerini okumanı tavsiye ederim.
Onlar acının insana kattığı güzelliklerden bahseden, hayatlarında cesurca ilerleyebilmiş, tamamıyla korkusuz ve çok güçlü insanlar.
Bize öğretecekleri çok şeyleri var.
Olumsuz olasılıkları düşünme. Şüphesiz her şeyin çok iyi olacağına inanman gerekiyor ki aşkı, sevgiyi kendine çekesin.
Gerçi olur mu olmaz mı derken de çekersin hayatına birini ama ne kadar sağlıklı olur orası muamma.

Mesela biri toplum önünde konuşma yapacak, o insan kürsüye çıkmadan önce acaba nasıl olacak ya şöyle olursa, ya böyle olursa diye düşünürse mutlaka tökezleyecektir orada. Çünkü endişe duyuyor. Endişe duyunca da korktukları başına geliyor.
Ama hiçbir şey düşünmeden sadece konuşmasına hazırlanırsa sıkıntı yaşamadan tamamlıyor işini.

Bu tarz örnekleri sen de yaşamışsındır hayatında.

Sana şunu söyleyeyim o zaman sana:

Bir restoranta gidip makarna siparişi verdin diyelim.
Garsona siz bu makarnayı nasıl yapıyorsunuz, hangi işlemlerden geçiyor, benim taa önüme kadar nasıl getieceksiniz o tabağı gibi sorular soruyor musun ? Hayır.

Sen istiyorsun. Garson da getiriyor.

İşte diğer isteklerimiz de öyle. Sen ihtimalleri düşünmeyeceksin. Hesap yapmayacaksın.
Sadece isteyeceksin. Bana burada uygun biri yok ki diyemezsin. Dememelisin.

İmkansız diye bir şey yok. İnan, güvenle bekle, elde et.

olabilir tabiki ama ben türkiyeden birini istemiyorum, cünkü türkiyeden buraya gelenlerin,
buranin yasama alismasi, burda kalabilmesi vs.. cok zor.. ve söyle bisey varki ben burda yasamima
devam etmek istiyorum.. oraya gitmekte istemiyorum.. bu konularda kararliyim.. böyle olsun istiyorum..
eger olumlama yaparak herseyin istedigimiz gibi olmasina yön verebiliyorsak, o zaman ben burada
o kisinin karsima cikacagina inanirsam cikabilir.. yani olumlamaya göre tabiki :) bunu düsünce olarak basarmam cok zor..

hosbuldum mevlana ve sems demisken, elif safaktan ask kitabini okumustum..
cok begenmistim kitabi..
söylediklerin cok güzel, senin hep güzel seylere odaklanman, iyiyi düsünebilmen harika..
mesela o örnek verdigin filmde, ben asla o kadin benim diye düsünemem..
yok estagfurlah, o kim ben kim derim.. mütevaziligi severim ben..
hem benim su sorunumda varki ben kendimi sevemiyorum.. bunu yapamiyorum..
kendini sevmek bana egoistce geldigi icin zit geliyor bana.. kendini sevemeyen baskasinida sevemez demeyin,
öyle olsaydi ben ailemide sevemezdim.. gecmiste hoslandigim bir kac kiside olamazdi..
icimde sanki bir dügüm var, onu cözebilsem, herseye daha iyi daha olumlu yaklasabilecegim..
simdi eylülde sinavlarim var, onlari gecebilmeyi sürekli düsünüp yapicam basarmam lazim, baska caresi yok diye
hep icimden söyleniyorum, ama henüz calismaya bile baslayamadim..

haklisin cok güzel örnekler veriyorsun

haklisin cok güzel örnekler veriyorsun

Bence de harika bir kitaptı.

Kendini çok sevmek ve beğenmek burnu havada olmak değil ki.
Ben de çok mütevazıyımdır. Kendi içimde kendime hayranımdır ama.
Biri iltifat ettiğinde çok utanırım yoksa.
Ayrıca burnu havada olsam da umrumda olmazdı. Kimseyi alakadar etmez çünkü benim kişiliğim. )

Egoist kavramına bakış açın da enteresan ve bana hiç uymuyor. :))
Sen birine git kötülük yap, bencilliğin dibine vur denmiyor ki.
Kendini harika hisset ve öyle olduğunu bil, çevrene o enerjiyi yay, sev ve sevil denilmek isteniyor.

Benim de bugün canım sıkkındı. Tesadüfen çıktı karşıma iyi de oldu vallaa.
Gerçi hiçbirşey tesadüf değildir, hayatta herşeyin bir sebebi vardır.
Böyle birşeye ihtiyacım vardı aslında.

ama kendimi cok seviyorum diyen insanlarin, sevdikleri insanlardan ne kadar kolay vazgecip,
aslinda sevmediklerini görüyorum.. kendini sevmekten, baskasina yer ayiramiyor.. gibi geliyor bana.. :26:

bayıldım bayıldım harikasın :) bana çok iyi geliyosun gerçekten bende burda aldatılma ayrılma konularını okudukça kafamda kurdum kurdum 1 haftadır bizde kavda edicez diye düşündüm hatta kafamda kavgayı tüm şekliyle hayal ettim olumsuzdum ya sonra nemi oldu kavga ettik hemde çok kötü :) çok kısa sürede 2 günde kendimi tamamen olumsuzluklardan kurtararak iyi düşünerek olumlamarımı okuyarak motive ettim nemi oldu biraz önce sevgilim aradı bidaha kavga etmiyelim kırmayalım birbirimizi dedi ve isteklerini söyledi inanınki o söylemez istediğini içinde tutar ben anlıyım diye bekler şok oldum nasıl anlattı diye :) herşey olumlu düşünmekte başlıyor ikimizde hatalarımızı söyledik.sadece bu değil kendimi daha çok seviyorum kendime vakit ayırıyorum hayatımı düzene sokuyorum yaşaşın olumlu düşünmek harikayım harikasınız harikayızz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…