Hayatınızda Bir Türlü Anlaşamadığınız Ama Vazgeçemediğiniz İnsanlar Kimler

trapist

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2018
141
83
54
Herkesin iyi kötü bir hayatı ve o hayatını bazen gökkuşağı gibi rengarenk renklendiren bazen de kara bulutlar gibi siyaha büründüren insanlar vardır. Bu insanlar iş arkadaşı, anne, baba, kardeş, kayın valide, kayınpeder veya çocuklar olabilir. Hayatımız hep bu insanların ortasında şekillenir ve onlarla olan iletişimimiz günlük hayatımızın mutlu veya mutsuz ilerlemesinde öncü faktörlerdir. Çevrenizde aranızın iyi olmasını istediğiniz, aman ne hali varsa görsün diyemediğiniz ama bir türlü de anlaşamadığınız kimler var ?

Bu tanıma cuk oturan biri var, annem! :)
Ne onunla ne onsuz :) Ne anlasabiliyoruz ne ayrı durabiliyoruz.

Anlaşamadığınız durumları nasıl aşıyorsunuz. Kavga gürültü mü oluyor? yoksa bir taraf aman nasıl istiyorsan oyle yap mı diyor?

Çocukluk arkadaşım her buluştuğumuzda kavga ediyoruz ama yine de görüşmeye devam ediyoruz.

Yani arkadaşlar her yaşa göre, döneme göre değişebiliyor. Canım diğerim dediğiniz iş arkadaşınız başka işlerde çalışınca unutulu veriyor. Siz baya sıkı fıkı bir arkadaşmışsınız :)) Anlaşamadığınız durumlarda nasıl davranıyorsunuz ?

eşim var, tamamen zıt kutuplardayız.

İşiniz çok zor gibi tamamen zıt kutuplarda yaşayan ama aynı evi paylaşan iki insan :) Anlaşamasanız da çok seviyor olmalısınız. Boyle anlaşmazlık durumlarındaki tepkileriniz neler oluyor. Biri orta yolu bulmaya mı çalışıyor yoksa gürültü patırtı mı kopuyor ?

sevgi mi bağlılık mı korku mu artık ben de bilemiyorum. içinde çift kişilik var sanki, bir iyi, bir de kötü taraf.
genelde alttan alan, sabreden ben oluyorum. bazen de bardak dolunca onu boşaltmak gerek, işte o zaman ne varsa saydırıyorum. böyle böyle geçti 24 yıl.

24 yıllık bir evlilikte eşinizi çöşmüş olmalıydınız aslında. Eğer hala anlaşamama durumu varsa evliliinizde yerine oturmayan taşlar var demektir

Maalesef kardeşlerim ..!! Atsan atılmıyor işte .. ne yaşarsak yaşayalım sonuçta yine birbirimizin yüzüne bakıyoruz

Kardeşler genelde birbirlerini her konuda rakip olarak görürler. Tabi bu dediğim çocukluk yaşlarındaki kardeşler. Yetişkin bireylerde kardeşler arasında da husumetler olabiliyor ama sağlıklı bir ailede yetişen çocuklarda aileye bağımlılık ve aile bireylerine saygı çok daha fazla olur. Hayatın her dönemin de bir sahiplenme olur. Siz ne gibi konularda anlaşamıyorsunuz? yaşlarınız ne kadar?

ya bizimki tatlı ANLAŞMAZLIK
kalbimizi isittiğimiz insanlar bunlar.
soğuk olsaydi hiç bi şekilde anlaşamasaydik
o insanlar bizim hayatimizdan uzak olurdu..
ben evlenmeden önce abilerimle anlaşamazdim.
kavga ederdim. kendi bildiğimi okurdum.. kendi bildiğimi okumasina izin vermezlerdi..
sonra evleniyorsun onlarida kıymet biniyor fakat arayip sormuyor bende aramiyorum.
ama şu ki kavga ettiğinde anlasamadığında bi süre sonra tatlıya bağlanip vazgeçtiğinde o günleri geriye getiremiyorsun.
ben hayata çok şükrediyorum varlıklarimla..

Tatlı anlaşmazlıklarda sorun yok onlar zaten hayatın tadı tuzu :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…