hayatın cilvesi

etkin

Guru
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2006
1.590
1.070
O'nu ilk oğlumu parka götürürken görmüştüm. saftı ,konuşamıyordu anlatmak istediklerini işaretle anlatıyordu.Elinde bir çikolata vardı ve çikolatayı oğluma verdi .işaretle bir şeyler söyledi ama anlayamadım.

Daha sonraki günlerde ise beni nerede görse 1 YTListerdi bende verirdim.çok sevinirdi .Ama birgün birisinin eşime aslında o adamın çok zengin olduğunu saf numarası ayaklarına yatarak herkesten para topladığını söyleyesiye kadar.Artık onu gördüğüm yerde yolumu değiştiriyordum.

Bir gün karşı kahvenin çırağı geldi ve eşime''temur ölmüş'' dedi .Eskişehir yolunda araba çarpmış. Adını bile öldükten sonra öğrenmiştim.Zengin falanda değilmiş ,gerçekten safmış. o an ki duygularımı anlatmam mümkün değil.Aklıma geldikçe milletin sözüyle hareket ettiğim için kendimi şuçluyorum.

Ama hayatın cilvesi bu olsa gerek aynı onun gibi ama konuşabilen biri daha geliyor ve biz onu asla boş çevirmiyoruz.Bugün işe gelirken yine gördüm. yüzü gözü mosmor olmuştu.''ne oldu sana''dedim.''araba çarptı abla''dedi.Allahtan birşey olmamıştı.ya olsaydı düşünmek bile istemiyorum. Bu arada O'nunda adını henüz bilmiyorum:sm_confused:
Temur beni duyuyormusun bilmiyorum ama milletin sözüne kandığım için senden çok özür diliyorum:çok üzgünüm:

Hayat böyle işte kimine vuruyor kimini yükseklere çıkarıyor... Başkalarının lafıyla olayına gelince maalesef toplumumuz böyle bir toplum başkalarının laflarını önemsememizi direttirir bize. Doğru düzgün kendi düşüncelerimizle ve isteklerimizle yaşıyor muyuz acaba?

Temura Allahtan rahmet diliyorum.. İşte her yeni gün,yeni şeyler öğreniyor aynı hataları yapmamaya çalışıyoruz

ama suc bizdede degil, hayatta herkese güvenemiyorsunki,
bu yüzden birinin hakkinda kötü birisi oldugunu duyunca,
mecburen inaniyosun cünkü bu seferde kendini kandirilmis hissediyosun,
allah rahmet eylesin üzüldüm.. biz zaten millet ne der diye yasiyoruz..

Temura Allahtan rahmet diliyorum.. İşte her yeni gün,yeni şeyler öğreniyor aynı hataları yapmamaya çalışıyoruz
kesinlikle katılıyorum.bu ikincisininde karşıma Allah tarafından çıkarıldığını düşünüyorum.vicdanım biraz olsun rahatlasın diye

X