Hayatımın Dönüm Noktası Kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
eşinizin parlak bir geleceği varken böyle bir karar çok uçuk geldi bana,
eğer işinizi sevmiyorsanız çocuk yapın çalışmayın bence,
26 yaşı da çocuk için güzel bir yaş,

Mesleğiniz ne acaba ona göre yorum yapayım, mezuniyetiniz nedir ya da

aslında eşim çok çok iyi kazanıyor diyemem, istanbuldayız sonuçta 2 bin tl ev kirası veriyoruz haliyle geriye çok bişi kalmıyor
açıkçası çok kazanıyor olsa gitmezdim, işi bırakırdım 3 4 tane kursa giderdim
ama tek maaşla istanbulda yaşamak zor diye düşünüyorum

tabiki konuyu açmakla iyi mi ettim kötü mü bilmiyorum daha hiç destekleyen yorum çıkmadı çünkü
kafam iyice karıştı

hahahh klasik kayınvalide
acil afet fikri çok aklıma yattı biliyo musunuz
sağlıkçı olmak istemişimdir
2 yıl çok uzun zaman da değil
bunu bi araştıracağım çok sağolun

hayatımda duydugum en anlamsız plan diyebilirim eşinizin kariyerini birakmasi sorun olacaktır. Siz su an istediginiz isi yapmadiginiz icin mutsuzsunuz. Esinizi ayni mutsuzluğa kendi elinizle surukluyorsunuz, cok bencilce geldi bana.

isi bırakın bir süre. Spor yapin, biraz gezin, ne bileyim bi el becerisi vs merakiniz olan birsey varsa ona yönelin. Biraz uzaklasin iş sıkıntısından.

yukarlarda yazdım aslında
ben sevgili dönemimizde gidicektim göndermedi ayrılırız dedi
o zaman bana haksızlık yaptı bencillik yaptı
bazen diyorum ki keşke o zaman ayrılsaydım, kendi de diyo hep pişmansın evlendiğine diye

biraz bilgi verebilir misiniz?
mesela burada yani Türkiyede Harita Mühendisi olan biri almanya ya nasıl gdiebilir, şartları nasıl olur orada?bu kişi burada 10 yıldır bir kamu kurumunda çalışan bir mühendis.

aklınıza gelen işlerle ilgili de olumsuz fikirleriniz var. önce ne yapmak istiyorum? ne yapsam, hangi şartlarda mutlu olurum, nasıl bir iş olursa mutlu olurum sorularına cevap aramalısınız.

keşke ayrılsaydım dediğiniz biriyle mi evlisiniz?
o zaman boşanın öyle gidin.
göndermedi diye bişey yoktur ayrıca, başınıza silah dayamadı ya. gitme demiş, kalmayı seçmişsiniz. gidebilirdiniz de.

peki cocuk orda dogdugu icin anne baba o sekilde oturum alabilirler mi?

Bence sorun, sizin yurtdışına gitmeyi cok istemek ve orda mutlu olma çabasından da başka bir şey.Siz içsel olarak ne istediginizi bilmiyorsunuz gibi geldi bana.Öyle kolay séyler mi kurulu güzel düzeni bozup taa dünyanın bir ucuna gitmek? Hic bir sey dışaridan görundüğü gibi değildir.Ne malum orda aradiginizi bulabileceginiz? Zaten siz de emin değilsiniz ,olsanız buraya konu açmazdınız.Cok gereksiz bir macera ayrıca sonunda ilişkilerin zedelenme ihtimali cok yüksek.Cok iyi bir eşiniz varmış maaşallah.Ailesini bile kenara cekip_,güzelim mesleğini ,işini de ayrıca _ sırf siz mutlu olun diye kabul etmiş..Size kendimden örnek vereyim; yurtdişi değil ama uzunca bir süre önce herkesin ve dünyanin tanidiği cok popüler bir güney kasabasina yerleştik.Dısardan bakinca rüya gibi görünen yerdeki sıkıntıları şuraya yazsam sayfalar almaz ,tahmin bile edemezsiniz .Demek istedigim ,bir yerde yaşamadan önce mutlaka oraya bir gidin .Birfiil yillarca yasamis insanların fikirlerini alin,gözlerinizle görün.mümkünse 1 hafta kalip gözlemleyin lütfen.Hala cook istiyorsaniz neden olmasin? Ama bunlari yapmadan direk bir macereya atilmayin sonu pişmanlik olmasin.Hakkinizda hayirlisi olur insallah.

benim düşüncem şu, belki orda mesleğini yapabilir
şuan iş bulup gitmek çok zor iş vizesi olmadığı için ama belki orda bi şekilde ediniriz ve kendi mesleğinde iş bulur
tabiki ömür boyu kuryecilik yapmıcak
bakıcaz 5 sene denicez olmadı geri döncez

polisliği ben de istemiyorum aslında.
eşimde farkında kendi zaten hiç istemiyo
ve geçmişte yurtdışına gitmeme mani olmuştu
şimdi bi de sırf bu yüzden istemediğin bi mesleğe daha geçersen kaldıramıcam artık diyor

çiçek dükkanı açmak isterdim açıkçası ama işler mi işlemez mi hiç bir fikrim yok bu da beni ürkütüyor

Ya da seymı yapsan firma ıle görussen senı daha mutlu olacahın bır pozısyona verseler esınınde sözu gecıyor dur mutlaka fırmada oda yardımcı olursa belkı sorun kalmaz.

öyle bi imkan olmaz açıkçası, çünkü bi mesleğim var sonuçta ve alakasız bi yere geçirceklerini sanmıyorum

bıraktığımız gibi hiç olmaz orası kesin
şuan ki gibi iş bulamaz
eşimin işi iyi evet ama kazancı mükemmel diyemem
mükemmel olsa gitmezdim

biraz bilgi verebilir misiniz?
mesela burada yani Türkiyede Harita Mühendisi olan biri almanya ya nasıl gdiebilir, şartları nasıl olur orada?bu kişi burada 10 yıldır bir kamu kurumunda çalışan bir mühendis.
ay direk basvurun. Net
isletmeci bikac arkadasim direk turkiyeden basvurup catir catir tasindi, kcoasini getirri yanina ardindan o derece. Ama almanca biliyor.
bilmeyen bildigim de var, kocasi makina muhendisiydi, sifir almanca ama, kiz 2 senede almanca b1 aldi, yazilim muhendisi, calisiyor ikisi de artik.
hep kendi mesleklerini yapiyorlar.
türkiyede linkedln den bakin arastirin.

Ben de sanmiyorum bildigim kadariyla ya burdan biriyle evlenmis olmak gerekiyor ya da bir iste belli bir süre calismis olmak gerekiyor oturum icin.
Arkadasim 3 ay önce turkiyeden basvurdu, ama almanyada okumus uniyi, turkiyede calisiyodu hep, neyse hemen kabul almis geldi kiz.. esi de kizin oturumu uzerinden aldi simid oturumunu, haftaya geliyor.
yani eslerden biri is bulup gelse digerini aldirabiliyo hizlica, otomatikmen calisma izni de aliyor es. Almanyada böyle ynai

eşinizin parlak bir geleceği varken böyle bir karar çok uçuk geldi bana,
eğer işinizi sevmiyorsanız çocuk yapın çalışmayın bence,
26 yaşı da çocuk için güzel bir yaş,

bu da bi tercih tabi
ailem de çocuk istiyor
ama şuan hazır değilim

keşke ayrılsaydım dediğiniz biriyle mi evlisiniz?
o zaman boşanın öyle gidin.
göndermedi diye bişey yoktur ayrıca, başınıza silah dayamadı ya. gitme demiş, kalmayı seçmişsiniz. gidebilirdiniz de.

gitseydim arkamdan gelirmiydi bilmiyorum
gidicem diyen birine ayrılırz demek ne derece doğru ki ?
hoş olan oldu artık

teşekkür ederim kıymetli yorumunuz için
gerçekten içten yorumlar geliyor tecrübeler geliyor
biraz kafam donkladı

Ay öyle bir anlattınız ki benim de gidesim geldi. Ama Almanca öğrenmek istemiyorum, İngilizce yeterli olur mu? Almanca çok zormuş ya.

Nasil türkiyeden birini hemen öyle ise aliyorlar anlamiyorum, burda yasayanlar bile zor is buluyor.

Anladım bence eşinizinde huzurunu bozmayın hayata bir kere geliyoruz kim ne derse desin Türkiye’de kalarak istediğiniz işi yapın garsonluk vs. Niye o bu ne der diye istediğiniz işi yapmıycaksınız ki hırsızlık yapmıyorsunuz ya emeğinizle para kazanıyorsunuz Hangi iş olursa olsun önemli olan severek yapmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…