Hayatımın Dönüm Noktası Kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İş garantili kurslar var. Ya da bir pastane filan açabilirsiniz. Hiçbir şey yapamazsanız evden bir şeyler yapıp satın.

o kısmını görmedim. O da doğru yapmamış. Şuan işinizi sevmediğiniz için onun dışındaki her seçenek size cazip geliyor. Ama emin olun çok yıpranırsınız.

İş değiştirmenin en kısa yolu Halk Eğitim .
Sertifika toplayın derim.

bu aklıma geliyor bi göz gezdireceğim sizinde önermeniz beni tetikledi teşekkür ederim

ne iş yapmak istediğinizi siz bulacaksınız.
hem bu işi istemiyorum, hem ne istediğimi bilmiyorum hem de eşim işini bıraksın benle gelsin, kuryelik yapsın.
size mantıklı geliyor mu?

gelmiyor.
ama başka çözüm yolu da gelmiyor aklıma.
bi kere geliyoruz hayata diyorum sonunda ölüm yok deneyelim bi.
en kötü geri döncez

Hımm peki ne bileyim şirket değiştirmek falanda mı mutlu etmez sizi yoksa sorun sadece işin masa başı olmasımı

3 sene de 4 şirket değiştirdim şirketle hiç alakası olmadığını anladım sorun meslekte

Almanya da yasiyorum ve burada yasamaktan cok memnunum.Ben de üniversite mezunuyum ama halkla iliskiler mezunu oldugumdan diplomamin bana hic bir faydasi yok.Mutfak islerinde calisiyorum.Bedenen yapilan isler ve ücretleri hic tatmin edici degil.Esiniz isinde basarili ve seviyormus da bence böyle bir maceraya atilmayin.Esiniz mutsuz olursa siz de mutlu olamazsiniz.

Butik pastane acabilirsiniz.
Butik cikolata dukkani
Tekstil uzerine ya da
Yani sunlar icin ciddi sermaye lazim evet ama sizin plandan daha mantikli bence.
Biraz biriktirin , ailenizden destek isteyin, kredi cekin vs vs
Kendi isiniz icin calisirsiniz hemde kazanciniz artar.

Sizin plan da esinize buyuk haksizlik bence.
Insanlar sartlarini iyilestirmek icin yurtdisina cikiyor.
Sizde kotulestirmek icin mi cikacaksiniz.

gelmiyor.
en kötü geri döncez
en kötü geri döncez diyerek çıkılacak yol değil.
eşinizin kabul etmesi bile ilginç valla.

İş garantili kurslar var. Ya da bir pastane filan açabilirsiniz. Hiçbir şey yapamazsanız evden bir şeyler yapıp satın.

aşçılık kursuna mı gitsem diye düşündüm
bu sefer de yine evlilikten bişi anlamıcaz
aşçılar haftasonu ve genelde akşam çalışıyo, eşimin evde olduğu zamanlar ben evde olmıcam

toptan takı alim satim dedim instdanda hiç girme o işe tutmaz dediler

iş garantili başka kurs var mı bildiğiniz ?

gelmiyor.
en kötü geri döncez

Peki geri dönünce aynı yaşam standardını yakalayabileceginize garanti verebilir mi kimse? Geçenlerde mühendis eşi aylardır iş bulamayan, çocuklarına süt almakta zorlanan bir hanımefendi konu açmıştı.
Evet hayata bir kez gelinir denenir ama şu zaman o zaman değil. Piyasa berbat, belki orada da iş bulamayıp geri döneceksiniz, geri dönünce iş bulamazsanız ne yapacaksınız? Bir sürü insan işsizken hem de. İstediğiniz hayal ettiğiniz şey çok mantıksız ve hiç zamanı değil malesef şartlar göz önünde bulundurulunca.
Hangi işi yapmak istediğinizi sizden başka kimse bilemez, yetkinlikleriniz neler, neler sizi mutlu eder bilinmez. Garsonluk yapmak istiyorsunuz ama Türkiye de yapmak istemiyorsunuz. Nasıl bir öneride bulunabiliriz ki? Lütfen çok iyi düşünün.

aslında şartları kötüleştirmek olarak bakmıyoruz ki
dedim ya arkadaşlarımız var
onlar yemek dağıtarak ve günde 6 saat çalışarak bizden iyi para kazanıyolar

en kötü geri döncez diyerek çıkılacak yol değil.
eşinizin kabul etmesi bile ilginç valla.

çünkü artık bıktı benden
tam olarak bıktı
3 senedir her gün aynı konu düşünsenize ? lanet olsun tamam gidelim dedi artık
gülsem mi ağlasam mı ya

Hiç mantıklı değil ..
Yurtdışında da sıkılacağnizi düşünüyorum .
Geçici bir heves sizinki .
Bence düzeninizi bozmayın . Hele eşinizin düzenini .
Çok sıkıldı iseniz işten ayrılın . Kendinize farklı bir meşgale bulun..
Sağlıklı bir plan değil, aksine çok saçma öyle diyeyim ...

Hayırlısı..

tabiki garantisi yok
hele hele eşim için böyle bi iş fırsatı asla gelmez bidaha bunun farkındayız

ama ya orda çok çok iyi fırsatlar çıkarsa karşımıza ? bu da bi ihtimal
hep kötüyü düşünmek istemiyorum

Eşini sevdiği işinden ayırmaya hakkın yok bence, yukarıda arkadaşlardan birinin dediği bişeye ben de katılıyorum, yaşadığınız olumsuzluklarda ilk seni suçlayacak..

Eşin iyi kazanıyor anladığım kadarıyla, işten ayrıl ve bi süre sakin kafayla alternatif ne yapabileceğini düşün bence..
Eşin gerçekten gönüllü değilse, sırf senin gönlün olsun diye tamam diyorsa bence sen de yurt dışı işinden vazgeç, sonuçta bu ikinizin hayatı tek başına diretemezsin..

Sen diye hitap edeceğim,
Canım benim. Gerçekten hiç zamanı değil. Biraz daha sabredip ülke şartlarının düzelmesini bekle en azından. Iyi olma ihtimali kötü olma ihtimalinden daha düşük maalesef, bu bir gerçek. En azından dönünce kolay iş bulabileceğiniz zamanları beklemelisin. Ya orada iyi fırsatlar çıkarsa diye buradaki düzeni yıkıp atmak o kadar yanlış geliyor ki. Bilemedim.

Ayrıca eşine de çok büyük bir haksızlık, o seni sevgiliyken göndermemis ama sevgiliyken sen kendi sorumluluğunu alıp gidebilirdin. Evlilik ve sevgililik farklı

2 nızınde cogu kısı tarafıbdan isteyipte ulaşamadıgı bır meslektesiniz. Sız mutsuzsunz dıye evet esınızıde mutsuz edıyorsunuz. Adamın pozısyonu cok ıyıyken sızın ıcın duzenını bozacak ve gıdecek bı ıhtımal orda ısını devam ettırcek oda bı ıhtımal. Garsonluk ıcın ne bılım baska ısler ıcın yurtdısına gıtmektense turkıyede boyle ayak isi istşyorsanız kasıyerlik ya da beyaz esya mobilya magazaşarında satıs elamanı vs yapabılırsınız. bankacıkık sınavları oluyor donem donem acıktan acil afet okuyabılırsınz 2 yıllık xaten 112 de vs calısırsınz. Hatta unı sınavına gırsebız bıle kazanırsınız paramedikligimuhendisligi kazanan onu haylı hay yapar. Yanı sunun ıcınndıyorum sız kendı mutlulugunz ıcın esınızın duzenını bozuyorsunz belkı adam bu durumdan mutlu degl sızı mutlu eymek ıcın ugrasıyor ama sızın ıcın yurtdısı olayı bı az heves gıbı geldı. Bence turkıyede bu tarz kolay ulasabılcegınz hemen ıse baslayacagınz işlere bakın adamda ısınde devam etsin dıye dusunyorum. Kayınvalıdeye gelınce oda oglunun duzenı bozuluyor dıye höykelenmiş

çünkü artık bıktı benden
tam olarak bıktı
3 senedir her gün aynı konu düşünsenize ? lanet olsun tamam gidelim dedi artık
gülsem mi ağlasam mı ya
bence etik bi davranış değil.
4 sene okudunuz. 2 sene çalıştınız, evlendiniz. o tarihten beri adamın başının etini yiyorsunuz. e demez mi aklın nerdeydi diye? madem bu kadar mutsuzsunuz öncesinde bir adım atsaydınız. eşiniz işinden memnun, geleceği parlak ve oraya kurye olmaya gidiyor. sonrası meçhul. yani benim hayatımla böyle bir risk alan insana karşı bakış açım değişirdi.

Peki mudur olmak varken kim gidip orada paket dagitmak ister ki
Omrunuz boyunca orada garsonluk, tasimacilik mi yapacaksaniz
Kariyeriniz cop olacak.
Birde bunlar garanti isler de degil.
Pat diye cikarilabilirsiniz.
Kaldi ki gider gitmez is bulacaginiz da belli degil.
Siz alan degistirin bence Turkiye de.
Esiniz de orada is ayarlarsa gidersiniz.

Bana cok mizmiz ve bencil geldiniz. Eşinizin durumu iyiyse siz başka alanlara yonelebilirsiniz. Kaldı ki sizin polislik yapmanızı falan kabul etmeyip kendisinin bisikletle yemek yemeyi nasıl kabul etti o kismi hiç anlayamadım.

Bir varsayım üzerine düzen bozup gitmek ne kadar doğru orası çok tartışmaya açık . Bence siz orada da mutlu olamazsiniz

Eşim de mühendis, ODTÜ mezunu 2 mühendis arkadaşı aylardır işsiz. 3-4 yıl sonra geri dönerseniz kaldığınız yerden devam edemeyeceksiniz. 3-4 yıl sonra ülke olarak ekonomik anlamda nerede olacağız kim bilir?

Ben çok garantici bir insanım dolayısıyla bana bilinmezlikler ürkütücü geliyor. İlgi alanınız olan şeylere yönelseniz. Öğretmen bir arkadaşım fotoğrafçılık eğitimi alıp mesleğini bıraktı küçük bir stüdyo açtı, memnun işinden.

Ya da seymı yapsan firma ıle görussen senı daha mutlu olacahın bır pozısyona verseler esınınde sözu gecıyor dur mutlaka fırmada oda yardımcı olursa belkı sorun kalmaz.

Ülke şartları çok kötü .
Diyelim gittiniz ama dönmek zorunda kaldığınızda peki bıraktığınız gibi olmazsa ?
Eşinizin işi iyiymiş ve güzel kazanıyorsa müdürlüğe de terfi edecekse açıkçası riske atmazdim onun gelecegini.
Siz de memmun değilim diyorsanız kendinizi farklı bir alanda geliştirmek için caba sarfedin çünkü şimdiki durumunuzu arar hale gelirseniz eşinizin ilk sorumlu tutacagi kişi siz olacaksınız.
Y.disinda sizi neler bekliyor bilmiyorsunuz.
İyi de olabilir, kötü de

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…