Hayatımın Dönüm Noktası Kararı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sil baştan bir başlangıç dahada mutsuz olabilirsiniz. eşinizi düşünün birde . niye millete hizmetçilik etsin yurt dışında. burda mis gibi işi varken. nasıl bir işiniz var merak ettim açıkçası. şöyle bir açıklama yapayım . tabiki garsonluk Vs hizmetçilik değil ama eşiniz mesleğini bırakıp başka bir ülkede bunu yapması kendini hem ruhen hem bedenen yorar. siz burda başka işlere yoğunlaşsanız bir müddet kafanızı dağıtsanız. veya iyi bir terapiste gidip neden bu meslekle ilgili nefret istememe etinin yolunur gibi olumsuz duygular yaşadığını öğrenip mesleğinle barışsan.
neden bukadar yazdım bilmeni isterim.
ablam alanında çok iyi başarılı bir öğretmendi, eşinin işi gereği yurt dışına taşındılar, postacılık Vs yapabilirim diyor ama zorunà gidiyor. eşi kendisine bıraktı çalışmayı ama ablam istemiyor. yani senin eşin için çok ama çok zor olur.

terapiste gittim ama bi faydası olması ne yazıkki
sürekli akşama kadar masa başı işim var hiç bi iş yapmadığım
tüm günüm bomboş geçiyor
ben öğrecilik hayatımda falan sürekli çalışan bi insandım aktif bi şekilde şuan işim beni tatmin etmiyor
yurtdışında zoruma gider mi yapıcağım işler bilemiyorum ama denemek istiyorum içimde kalsın istemiyorum

Bence buradaki çareleri tüketmeden önce eşinizi bu kadar mutlu olduğu bir ortamdan uzaklaştırmanız çok bencilce geldi bana.
Önce burada birşeyler deneseydiniz ondan sonra baktınız yapamıyorsunuz yurtdışı seçeneğini düşünebilirdiniz.
Eşiniz burada güzel bir iş yaparken orada yemek dağıtacak olması adil değil bence.

burada başka çare bulamıyorum işte sorun orda
3 senedir ben bunu düşünüyorum başka napabilirim diye
aklıma hiç bir şey gelmiyor
başka çare olsa keşke de ben de denesem

Şu işinizi sevmiyorsunuz diye eşinizi var olan güzel kariyerinden edip, yurtdışına bir bilinmeze gitmek hiç mantıklı değil. Orada hali hazırda bir iş olsa neyse oda yok. Burada farklı alternatifler deneyin derim.

peki başka alternatif öneriniz var mı ? ben bulamıyorum yıllardır her gün bunu düşünüyorum ama bulamıyorum. keşke şu konudan bi fikir çıksa ben desem ki işte bu ya tam olarak bu desem

Yani kızmayın ama mantıksız geldi. Esiniz halinden memnun üstelik mudur olma ihtimali varmış.madem siz 3 yildir sevmiyordunuz işinizi daha evlenmeden önce gitseydiniz.yani esiniz açısından düşünün biraz.aileside tabiki fikrini soyleyecek evladı sonuçta.Benim de oğlum var yarin obur gün evlendi diye bana sormadan fikrimi almadan gitmesini istemem.bence siz bunaldiginiz için yurtdisini çözüm olarak goruyorsunuz.ama yurtdışı ülke değiştirmek bunlar bir çırpıda sadece dil bilmeyle olcak işler degil

hah konu tam olarak burda patlak veriyor iyiki değindiğiniz.

evlenmeden önce ben ailemle konuştum babam tüm masrafları karşılıcak şekilde hatta 2 sene boyunca yüklü miktar para verdi bana. hem o an ki sevgilime hem de bana rahat rahat yeterdi. çok istedim gidelim dedim yalvardım yakardım. ben gitmem işimi ailemi bırakamam dedi. gidersen de biter dedi. gitmedim.
işte ben de diyorum ki hep o zaman benle gelseydin ya da beni gönderseydin şimdi herşey çok farklı olcaktı
hep bunu yüzüne vuruyorum

ama bunun icin ebeveynlerden birinin tam zamanli calismasi gerekiyor diye biliyorum ben, ogrenci vizesine bu soylediginiz haklari vermezler diye tahmin ediyorum.
burda yasadiginiz sürece -Frankfurt bölgesinin kurallari böyle, burda yasiyorsaniz nereli oldugunuzun önemi yok, ilk cocuk icin ayda 200 euro- 2. icin yine 200 - 3. cocuk icin 300 euro ödüyorlar.
Bu ücret 18 ine gelene kadar sanirim.
Ayrica bizim eyalette bi kampanya yaptilar, cocuk 3 yasina gelene kadar da ekstra 300 euro ödüyorlar.
Yuvalari da tamamen bedava yapmaya calisiyorlar.
Esinizin meslegi iyi anladigim kadariyla.
mesleginiz nedir?
mesela ben suan part time calissam ve gebe kalsam, haklar uzerimde gecerli,
siz buraya gelip oturma iznine sahipseniz eger, ki bunun icin parttime da olsa calismak sanirim sart tam bilmiyorum, ama bu sartlar saglanmissa 14 ay elterngeld alip calismayabiliyorsunuz.
Bu bahsettigim her ay ödenen paralar ise burda yasayan herkese ödeniyor. oturumu olan herkese..

tüm günüm bomboş geçiyor
ben öğrecilik hayatımda falan sürekli çalışan bi insandım aktif bi şekilde şuan işim beni tatmin etmiyor
yurtdışında zoruma gider mi yapıcağım işler bilemiyorum ama denemek istiyorum içimde kalsın istemiyorum

tüm günüm bomboş geçiyor

Bakin kendinize göre bakinca haklisiniz zor amma eşinizi düşünün adam mutlu burda bir duzeni var sirf siz orda hamburger satarim pizzacida calisirim diye sürüklemek çok tuhaf degil mi
Bir de olayi terse çevirin işinizi severek yaparken eşiniz tutturuyor yurt dışı diye ne hisseder ne yaparsaniz bunu cevaplarsaniz zaten cok mantiksiz oldugunu anlarsınız

Mutlu olmadiginiz bir meslek gercekten iskence bu konuda size hak veriyorum.
Ama yurtdisinda yemek dagitma isi ugruna esinizi mutlu oldugu ve gelecegi parlak olan bir isten etmek cok mantikli mi bilemedim.
Yani gidince de her sey tam tersine donup bu sefer de esiniz mutsuz olabilir.
Ben yerinizde olsam isime ara verir ve dingin kafayla dusunurdum. Esimi de işinden etmeden mutlu olacagim bir alan yaratmaya calisirdim. Eminim cevrenizde de sizi mutlu edecek bir is alani vardir.

geçen bi çiçekçi ilanı gördüm instadan. allahım dedim şükürler olsun ya tam olarak buymuş benim istediğim. kriterler şartlar tam beni tanımlıyor ve çiçeklere aşığım
öyle heyecanla başvurdum ki. cevap OLUMSUZ
bi kez daha yıkıldım
inanın bulamıyorum beni ne mutlu eder bulamıyorum

ben 2 cocugumla tasindim valla, tasiniliyor tasinilmasina da,
gideyim vasifsiz isci olarak calisayim planiniz bana biraz garip geldi,
esinizin bunu kabul etmesi hele,
yani mudur satatusunden vasifsiz isci statusune gecisin psikolijisi emin olun sizin su anki isimden memnun degilim psikolojinizden daha kotu olacaktir.

bunu çok düşünüyorum eşime de diyorum oraya benim için gidip sonra yapamazsak dönersek benim başıma kalkma diye
beraber verdik bu kararı diyor ama çok da inandırıcı gelmiyor

tüm günüm bomboş geçiyor

mesela dil kursuna gidip , masa başındayken kursa çalışsan. kendini bu şekilde geliştirirsin. yurt dışına çıkma kararı ve cesaretinden dolayı her alanda başarılı olacağına inanıyorum. hele arkanda , senin mutluluğun için herşeyi arkada bırakacak bir eşin varken. yeterki ne istediğini bul. inan garsonluk Vs seni mutlu etmeyecektir.

Mühendisim

eğer vize çıkmazsa 1 sene kesin ara vermeyi düşünüyorum ama sonrası yine koca bi muamma benim için

giden arkadaşlarımız var öğrenci olarak, eve haftada 20 saat çalışma izni oluyo ama ona kimse uymuyor tabiki 50 saat çalışan bile var
ve orda kalınca sürekli dil okulunu uzatıyorlar sertifika programlarına geçiyorlar vs bu şekilde 4 sene kalan arkadaşımız var

avustralya düşünüyoruz orda bu dediğiniz durumlar var mı bilemiyorum açıkçası
Avustralya ccok iddialiymis hic fiktim yok.
ne mühendisisiniz? Almanya mühemdisi havada kapiyor ve cok iyi yani verdigi maaslar. sagladigi imkanlar da o kadar esnek oluyor ki inanain sevmiyorum dediginiz isi bile sevdirebilir size,
bi de burda herkes okuyor, esim 37 yasinda online universte okuyor tekrar .
Almanya düsünürseniz ben buralardayim sorarasiniz ama Avustralyada cok uzak yavv... HEM uzak hem iklimi insani bize yakind degil.
Gidip görmeden bi hafta orda tatil gecirmeden karar vermeyin derim.

Merhaba KK,
3 yıldır beni yiyip bitiren bi konuyu sizlere açma gereği duydum, objektif yorumlarınız olacağı için daha sağlıklı düşünceler çıkacaktır burdan diye düşünüyorum. uzun olabilir ama lütfen bir yorum bile çok kıymetli benim için es geçmeyin.

ben 3 yıldır mesleğimi yapıyorum, bi kaç firma değiştirdim. hiç bi iş yerimde de mutlu olamadım. mesele ortama ayak uyduramamak vs değil. mesleğimi sevemiyorum. okurken de isteyerek okumadım. Dolayısıyla her gün işe gitmek 3 yıldır bana azap. derimi etimi çekiyorlar sanki.
yaşama enerjim bitti. akşam eve gidiyorum suratım beş karış eşime yansıtıyorum. günün 12 saati istemediğim bi işte bulunmakla geçiyor.

eşimle 9 aydır evliyiz. aynı mesleğe sahibiz. eşim işine aşık ve gerçekten çok başarılı birisi. şuan çok iyi bir firmada çok iyi bir konumda ve bi kaç seneye müdür olabilecek kapasitede. hep hayali olan bir durum yani. ayrıca ailesine aşırı ama aşırı bağlı birisi. (konu ile alakalı)

gel gelelim konuya. ben 3 senedir meslek değiştirmeyi düşünüyorum. ama bu saatten sonra okumak tekrar sınava girmek vs asla yapabileceğim bi şey değil. kısa yoldan nasıl başka bi mesleğe geçebilirim bulamıyorum. polisliği vs düşündüm eşim istemiyor.

bunun için yurtdışına çıkmayı çok istiyorum. hep hayalim. ben böyle masa başı insanı değilim. hamburger satim, garsonluk yapim böyle ayak işi beden yoran işler yani. bunu türkiye de yap diyebilirsiniz. ama türkiye de bu tarz mesleklere bakış açısı belli. küçümsediğimden değil ama ailem bile okudun ettin garsonluk yap diye mi o kadar masraf yaptık sana diyecek eminim.. yurtdışına gidersek çok detay vermeyiz ailelere ne iş yaptığımızı..

velhasıl kelam yurtdışından başka çıkar yol bulamıyorum kendime. eşim asla gitmek istemiyor ama 3 senedir benim burnumdan geldiği için onunda burnundan getiriyorum. en sonunda tamam dedi. dil okuluyla şansımızı denicez. evli olduğumuz için vize çıkma ihtimali çok düşük ama yine de imkansız değil. eşim herşeyi ve çok parlak bi geleceği ve çok bağlı olduğu ailesini geride bırakmayı göze aldı sırf ben belki mutlu olurum diye. ve şuan gayet iyi bi işteyken oraya gidip bisikletle yemek falan dağıtıcak zoruna gidiyor açıkçası. ama ingilizcesi var belki bi kaç sene sonunda kendi mesleğini yaparsın orda diyorum bende.

bunu eşimin ailesine açtık hemen hakkımı helal etmem demeler falan o ayrı bi tantana da boşverdim.

ayrıca çocuk meselesi var eşim 30 yaşında ben 26. yurtdışına gidersek ikimiz çalışmak zorundayız. çocuğu orda yaparsak nasıl bakıcaz tek maaşla. yapmazsak 5 sene kalır dönersek 35 yaş çok geç olcak diyor. kii bence geç değil.

sormak istediğim şu. yurtıdışına gitmeden burda yapabileceğim başka bir meslek dalı var mı ?
yurtdışı fikrine nasıl bakıyorsunuz değer mi?
Yanlış anlamayın ama bence doğru bir düşünce değil yabancı ülkeye gidip de 3 kuruş alıp kepazelik çekmek bu hadi Belirli bir işte kariyer yapacak olsanız tamam ama belirli bir iş yok o kadar okuyup bi yerlere gelmişsiniz 3 kuruşla zar zor geçinebilmek için mi okudunuz hem oraya gittiğiniz zaman eşiniz mutlu olucak mı acaba yaptığı işten sonra aranızda problemler oluşabilir diye düşündüm ben en mantıklısı türkiyede işinize devam etmek diye düşünüyorum bebek konusuna gelince yaşınız tabiki geçmiş değil ama ne bileyim erken anne olmak daha güzel sanki yanlış anlamayın yaşınızdan ötürü demiyorum tabikide yaşta geçtikce insanın bazı şeylere tahammülü vs de değişiyo yine de hayat sizin hayatınız umarım mutlu olursunuz

geçen bi çiçekçi ilanı gördüm instadan. allahım dedim şükürler olsun ya tam olarak buymuş benim istediğim. kriterler şartlar tam beni tanımlıyor ve çiçeklere aşığım
öyle heyecanla başvurdum ki. cevap OLUMSUZ
bi kez daha yıkıldım
inanın bulamıyorum beni ne mutlu eder bulamıyorum

bunu çok düşünüyorum eşime de diyorum oraya benim için gidip sonra yapamazsak dönersek benim başıma kalkma diye
beraber verdik bu kararı diyor ama çok da inandırıcı gelmiyor

inansan bile zor bir durum illaki, atlatacapınız süreç uzun olacaktır.

peki başka alternatif öneriniz var mı ? ben bulamıyorum yıllardır her gün bunu düşünüyorum ama bulamıyorum. keşke şu konudan bi fikir çıksa ben desem ki işte bu ya tam olarak bu desem

hah konu tam olarak burda patlak veriyor iyiki değindiğiniz.

evlenmeden önce ben ailemle konuştum babam tüm masrafları karşılıcak şekilde hatta 2 sene boyunca yüklü miktar para verdi bana. hem o an ki sevgilime hem de bana rahat rahat yeterdi. çok istedim gidelim dedim yalvardım yakardım. ben gitmem işimi ailemi bırakamam dedi. gidersen de biter dedi. gitmedim.
işte ben de diyorum ki hep o zaman benle gelseydin ya da beni gönderseydin şimdi herşey çok farklı olcaktı
hep bunu yüzüne vuruyorum
Ben eşinizin yerinde olsaydım kabul etmezdim böyle bir şeyi, evliliğinize de zarar verecek bu durum büyük ihtimalle. Burada iyi bir pozisyonda mühendis olarak çalıan adam gittiğiniz ülkede pizzacı olarak çalışınca mutlu mu olacak sanıyorsunuz ? Rolleriniz degisecek ki kaldı ki sizde mutlu olamayacaksınız belki de oradaki hayatınızdan. İstediğinizi şey tam bir bilinmezlik.

Bizim vereceğimiz önerilerin bir anlamı olur mu ki, kendinizi en iyi bilen sizsiniz.

Esinizin isi cok iyi mudurluge gidebilcek boyutdayken duzeni bozmak cok dogru gelmedi bana yurtdisina gidenlerin cogu buradan daha iyi kosullar icin gidiyor siz iyi kosullari birakip gitmeyi dusunuyorsunuz esiniz meslegiyle alakali yurtdisinda bir is imkani olsa kendini gelistirecegi tamam ama garsonluk neden yapsin guzelim isi birakip

şöyle bişi var iş bulup gitmek biraz zor, oraya gidince göçmenlik başvurusu yaparız diye düşünüyoruz yani o şekilde iş bulması daha kolay olacaktır. eğer zaten baktık 3 4 senede olmuyor mesleğe geçemiyor geri döneriz

Bakin kendinize göre bakinca haklisiniz zor amma eşinizi düşünün adam mutlu burda bir duzeni var sirf siz orda hamburger satarim pizzacida calisirim diye sürüklemek çok tuhaf degil mi
Bir de olayi terse çevirin işinizi severek yaparken eşiniz tutturuyor yurt dışı diye ne hisseder ne yaparsaniz bunu cevaplarsaniz zaten cok mantiksiz oldugunu anlarsınız

ama orda kendi mesleğini yapabilir sadece biraz dişini sıkması gerek iş vizesi için ha baktık olmuyor zaten geri döneriz

mesela dil kursuna gidip , masa başındayken kursa çalışsan. kendini bu şekilde geliştirirsin. yurt dışına çıkma kararı ve cesaretinden dolayı her şansa başarılı olacağına inanıyorum. hele arkanda , senin mutluluğun için herşeyi arkada bırakacak bir eşin varken. yeterki ne istediğini bul. inan garsonluk Vs seni mutlu etmeyecektir.

teşekkür ederim ince yorumunuz için planımız seneye yaza doğru borçları bitirip gitmek
o süreye kadar dil kursuna gitmeyi planlıyorum

şöyle bişi var iş bulup gitmek biraz zor, oraya gidince göçmenlik başvurusu yaparız diye düşünüyoruz yani o şekilde iş bulması daha kolay olacaktır. eğer zaten baktık 3 4 senede olmuyor mesleğe geçemiyor geri döneriz

ama orda kendi mesleğini yapabilir sadece biraz dişini sıkması gerek iş vizesi için ha baktık olmuyor zaten geri döneriz

teşekkür ederim ince yorumunuz için planımız seneye yaza doğru borçları bitirip gitmek
o süreye kadar dil kursuna gitmeyi planlıyorum

böyle konuları okuyunca kendime hayıflanıp "bak açıktan bi liseyi bitiremedin diyorum üzgün üzgün " bir karar verip yapacağım diyemedim yapamam diye korkuyorum açıkçası. hele dil kursu. a1 a2 serifika aldım ingilizce ama devamı gelmedi çok güzel seviyorum aslında ama başaramam korkusu beni bitiriyor. :KK43:

Merhaba KK,
3 yıldır beni yiyip bitiren bi konuyu sizlere açma gereği duydum, objektif yorumlarınız olacağı için daha sağlıklı düşünceler çıkacaktır burdan diye düşünüyorum. uzun olabilir ama lütfen bir yorum bile çok kıymetli benim için es geçmeyin.

ben 3 yıldır mesleğimi yapıyorum, bi kaç firma değiştirdim. hiç bi iş yerimde de mutlu olamadım. mesele ortama ayak uyduramamak vs değil. mesleğimi sevemiyorum. okurken de isteyerek okumadım. Dolayısıyla her gün işe gitmek 3 yıldır bana azap. derimi etimi çekiyorlar sanki.
yaşama enerjim bitti. akşam eve gidiyorum suratım beş karış eşime yansıtıyorum. günün 12 saati istemediğim bi işte bulunmakla geçiyor.

eşimle 9 aydır evliyiz. aynı mesleğe sahibiz. eşim işine aşık ve gerçekten çok başarılı birisi. şuan çok iyi bir firmada çok iyi bir konumda ve bi kaç seneye müdür olabilecek kapasitede. hep hayali olan bir durum yani. ayrıca ailesine aşırı ama aşırı bağlı birisi. (konu ile alakalı)

gel gelelim konuya. ben 3 senedir meslek değiştirmeyi düşünüyorum. ama bu saatten sonra okumak tekrar sınava girmek vs asla yapabileceğim bi şey değil. kısa yoldan nasıl başka bi mesleğe geçebilirim bulamıyorum. polisliği vs düşündüm eşim istemiyor.

bunun için yurtdışına çıkmayı çok istiyorum. hep hayalim. ben böyle masa başı insanı değilim. hamburger satim, garsonluk yapim böyle ayak işi beden yoran işler yani. bunu türkiye de yap diyebilirsiniz. ama türkiye de bu tarz mesleklere bakış açısı belli. küçümsediğimden değil ama ailem bile okudun ettin garsonluk yap diye mi o kadar masraf yaptık sana diyecek eminim.. yurtdışına gidersek çok detay vermeyiz ailelere ne iş yaptığımızı..

velhasıl kelam yurtdışından başka çıkar yol bulamıyorum kendime. eşim asla gitmek istemiyor ama 3 senedir benim burnumdan geldiği için onunda burnundan getiriyorum. en sonunda tamam dedi. dil okuluyla şansımızı denicez. evli olduğumuz için vize çıkma ihtimali çok düşük ama yine de imkansız değil. eşim herşeyi ve çok parlak bi geleceği ve çok bağlı olduğu ailesini geride bırakmayı göze aldı sırf ben belki mutlu olurum diye. ve şuan gayet iyi bi işteyken oraya gidip bisikletle yemek falan dağıtıcak zoruna gidiyor açıkçası. ama ingilizcesi var belki bi kaç sene sonunda kendi mesleğini yaparsın orda diyorum bende.

bunu eşimin ailesine açtık hemen hakkımı helal etmem demeler falan o ayrı bi tantana da boşverdim.

ayrıca çocuk meselesi var eşim 30 yaşında ben 26. yurtdışına gidersek ikimiz çalışmak zorundayız. çocuğu orda yaparsak nasıl bakıcaz tek maaşla. yapmazsak 5 sene kalır dönersek 35 yaş çok geç olcak diyor. kii bence geç değil.

sormak istediğim şu. yurtıdışına gitmeden burda yapabileceğim başka bir meslek dalı var mı ?
Çok ütopik ve de ayakları yere basmayan bir plan yapmışsınız. Hiçbir garantisi olmayan bir yola gözü kapalı atlamak doğru gözükmüyor açıkçası. İşinizi sevmiyorsanız çalışmama ihtimaliniz dahi düşüncenizden daha doğru bir yol olur. Eşinize de haksızlık etmiş oluyorsunuz. Adamın iyi bir işi yükselme imkanı varken garson ol diye herşeyden vazgeçmesini istemek bencilce olur.

müdür olacak adamı kurye yapmayı nasıl göze alabiliyorsunuz anlamıyorum. istifa edin başka bişey okuyun, başka bir iş yapın. neden kurulu düzeni, mis gibi işi, aileyi vs terkediyorsunuz ki sırf kendinize macera aramak için?

işte sorun burda
ne iş yapayım ?
başka bi okul okuma enerjim yok
macera değil derdim inanın

Avustralya ccok iddialiymis hic fiktim yok.
ne mühendisisiniz? Almanya mühemdisi havada kapiyor ve cok iyi yani verdigi maaslar. sagladigi imkanlar da o kadar esnek oluyor ki inanain sevmiyorum dediginiz isi bile sevdirebilir size,
bi de burda herkes okuyor, esim 37 yasinda online universte okuyor tekrar .
Almanya düsünürseniz ben buralardayim sorarasiniz ama Avustralyada cok uzak yavv... HEM uzak hem iklimi insani bize yakind degil.
Gidip görmeden bi hafta orda tatil gecirmeden karar vermeyin derim.

almanya iyi bi tercih aslında akrabalarımız da var ama almanca öğrenmek gözümüze çok korkutucu geliyor açıkçası

Yanlış anlamayın ama bence doğru bir düşünce değil yabancı ülkeye gidip de 3 kuruş alıp kepazelik çekmek bu hadi Belirli bir işte kariyer yapacak olsanız tamam ama belirli bir iş yok o kadar okuyup bi yerlere gelmişsiniz 3 kuruşla zar zor geçinebilmek için mi okudunuz hem oraya gittiğiniz zaman eşiniz mutlu olucak mı acaba yaptığı işten sonra aranızda problemler oluşabilir diye düşündüm ben en mantıklısı türkiyede işinize devam etmek diye düşünüyorum bebek konusuna gelince yaşınız tabiki geçmiş değil ama ne bileyim erken anne olmak daha güzel sanki yanlış anlamayın yaşınızdan ötürü demiyorum tabikide yaşta geçtikce insanın bazı şeylere tahammülü vs de değişiyo yine de hayat sizin hayatınız umarım mutlu olursunuz

evet oraya gidince eşim mutlu olmayabilir
burda da ben mutlu değilim
yahu napıcam ben ya :KK43:

Merhaba KK,

İş değiştirmenin en kısa yolu Halk Eğitim .
Sertifika toplayın derim.

işte sorun burda
ne iş yapayım ?
ne iş yapmak istediğinizi siz bulacaksınız.
hem bu işi istemiyorum, hem ne istediğimi bilmiyorum hem de eşim işini bıraksın benle gelsin, kuryelik yapsın.
size mantıklı geliyor mu?

işte sorun burda
ne iş yapayım ?

almanya iyi bi tercih aslında akrabalarımız da var ama almanca öğrenmek gözümüze çok korkutucu geliyor açıkçası

işte sorun burda
ne iş yapayım ?

Hımm peki ne bileyim şirket değiştirmek falanda mı mutlu etmez sizi yoksa sorun sadece işin masa başı olmasımı

Ben eşinizin yerinde olsaydım kabul etmezdim böyle bir şeyi, evliliğinize de zarar verecek bu durum büyük ihtimalle. Burada iyi bir pozisyonda mühendis olarak çalıan adam gittiğiniz ülkede pizzacı olarak çalışınca mutlu mu olacak sanıyorsunuz ? Rolleriniz degisecek ki kaldı ki sizde mutlu olamayacaksınız belki de oradaki hayatınızdan. İstediğinizi şey tam bir bilinmezlik.

Bizim vereceğimiz önerilerin bir anlamı olur mu ki, kendinizi en iyi bilen sizsiniz.

aslında sizlerden ne iş yapabilirime dair öneriler bekliyorum
henüz bi öneri çıkmadı ama :)

Çok ütopik ve de ayakları yere basmayan bir plan yapmışsınız. Hiçbir garantisi olmayan bir yola gözü kapalı atlamak doğru gözükmüyor açıkçası. İşinizi sevmiyorsanız çalışmama ihtimaliniz dahi düşüncenizden daha doğru bir yol olur. Eşinize de haksızlık etmiş oluyorsunuz. Adamın iyi bir işi yükselme imkanı varken garson ol diye herşeyden vazgeçmesini istemek bencilce olur.

imkanımız olsa kendi işiyle alakalı bi teklif olsa da keşke ayakları yere basan planlar yapsak. kim istemez ki..
ama olmuyor burdan çalışma vizesi olmadan kimse sponsor olmuyor..

üst msjlarımda yazdım gördünüz mü bilmiyorum
zamanında evlenmeden önce ben gidicektim ve beni göndermedi daha sevgiliyken o zaman bana haksızlık etmedi mi kendisi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X