Hayatıma giren hiçbir erkeğe kendimden taviz veremiyorum?

ezgigizem_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2024
85
-11
20
Biraz önceki konuda da bahsettiğim gibi çocuk benim kıyafetime karıştı ve ben inat edip kimse benim kıyafetime karışamaz ailem bile karışmamış buna ne oluyor diye düşündüm hayatımdan çıkardım. Hayatıma giren hiçbir erkeğin kıyafetime yaşam tarzıma karışmasını doğru bulmuyorum nedense. Hele de bunu " Kıskançlık" Adı altında yapıyorsa hep deliriyorum. Ben onun kıskançlık duygusu için hayatımı kısıtlayamam diye düşünüyorum. En son olan kişiye de söylediğim gibi. Ve ben bu düşüncelerimi erkeklere pat pat söylediğim zaman bi alınmalar bi gücenmeler ne kadar gamsızsın demeler. Cidden bu erkeklere taviz versek her şeye tamam desek mi kraliçe oluyoruz ben anlamıyorum? Genelde bu tarz erkekler cümlenin sonuna şunu da ekliyor seviyorsan benim mutluluğumu da düşünerek bir şeylerden taviz verirsin. E arkadaşim sen kendi istediğin hayat tarzına uyan birini seçmiyorsan sonra da değiştirmeye çalışıyorsan ben neden senin mutluluğunu önemsiyeyim? Evet sözlerinin bende bir hükmü vardır ama mantık çerçevesinde ise. Hayatıma bir erkek girmeden önce giderim alkollü bir mekanda özel günlerde eğlenirim ve bunu erkeğe söylerim ben hayatına girdikten sonra bunlar yok. Yav niye yok? Ben sana açikliyorum işte böyle bir hayatım var diye. Sonra baş kaldırınca ben dediğim gibi bencil acımasız brisi oluyorum. Bana göre sevgi karşındakini oldupu gibi kabul etmekte başlar. Sizce yanliş mı düşünüyorum?

Biraz önceki konuda da bahsettiğim gibi çocuk benim kıyafetime karıştı ve ben inat edip kimse benim kıyafetime karışamaz ailem bile karışmamış buna ne oluyor diye düşündüm hayatımdan çıkardım. Hayatıma giren hiçbir erkeğin kıyafetime yaşam tarzıma karışmasını doğru bulmuyorum nedense. Hele de bunu " Kıskançlık" Adı altında yapıyorsa hep deliriyorum. Ben onun kıskançlık duygusu için hayatımı kısıtlayamam diye düşünüyorum. En son olan kişiye de söylediğim gibi. Ve ben bu düşüncelerimi erkeklere pat pat söylediğim zaman bi alınmalar bi gücenmeler ne kadar gamsızsın demeler. Cidden bu erkeklere taviz versek her şeye tamam desek mi kraliçe oluyoruz ben anlamıyorum? Genelde bu tarz erkekler cümlenin sonuna şunu da ekliyor seviyorsan benim mutluluğumu da düşünerek bir şeylerden taviz verirsin. E arkadaşim sen kendi istediğin hayat tarzına uyan birini seçmiyorsan sonra da değiştirmeye çalışıyorsan ben neden senin mutluluğunu önemsiyeyim? Evet sözlerinin bende bir hükmü vardır ama mantık çerçevesinde ise. Hayatıma bir erkek girmeden önce giderim alkollü bir mekanda özel günlerde eğlenirim ve bunu erkeğe söylerim ben hayatına girdikten sonra bunlar yok. Yav niye yok? Ben sana açikliyorum işte böyle bir hayatım var diye. Sonra baş kaldırınca ben dediğim gibi bencil acımasız brisi oluyorum. Bana göre sevgi karşındakini oldupu gibi kabul etmekte başlar. Sizce yanliş mı düşünüyorum?
Doğrusunuz. Tatlı kıskançlıklar olabilir,ilişkiyi besler. Ama müdahale varsa,zehirler ilişkiyi.

Kıskançlık ile güven arasında ince bir çizgi var bana göre. Misal eşim de bazen triplere girer ama şakalaşırız güler geçeriz. Bir kez bile onunla görüşmeyeceksin,bunu giymeyeceksin,o numara kim diye hötlendiğini duymadım. Toplumumuzda erkek istediğini yapar,istediği yere gider "haber verir" ama kadın izin almalı,bir elbise için bile onay almalı algısı var. Bunu da bizler yıkacağız.🙏
Sarışın taş gibi arkadaşım nişanlandı ve şok. Nişanlısı tesettüre girmesini istedi. Aile boyu baskı yaptılar. Kız da attı yüzüğü. İnsanları olduğu gibi kabul etmeyip kalıba sokmaya çalışıyorlar en erkek onlar(!)👏🏻👏🏻

Haklısın, her erkek kıyafete karışmıyor muhafazakarlar karışıyor seküler erkeklerle ol.

Kimseye sevgi adı altında seni kısıtlamasına izin verme.

Sonra olan size değil doğacak kızlarınıza oluyor. Seni kısıtlayan onları da kısıtlıyor. Ömür boyu baskı altında büyüyorlar.

Doğrusunuz. Tatlı kıskançlıklar olabilir,ilişkiyi besler. Ama müdahale varsa,zehirler ilişkiyi.

Kıskançlık ile güven arasında ince bir çizgi var bana göre. Misal eşim de bazen triplere girer ama şakalaşırız güler geçeriz. Bir kez bile onunla görüşmeyeceksin,bunu giymeyeceksin,o numara kim diye hötlendiğini duymadım. Toplumumuzda erkek istediğini yapar,istediği yere gider "haber verir" ama kadın izin almalı,bir elbise için bile onay almalı algısı var. Bunu da bizler yıkacağız.🙏
Sarışın taş gibi arkadaşım nişanlandı ve şok. Nişanlısı tesettüre girmesini istedi. Aile boyu baskı yaptılar. Kız da attı yüzüğü. İnsanları olduğu gibi kabul etmeyip kalıba sokmaya çalışıyorlar en erkek onlar(!)👏🏻👏🏻
Maalesef dediğim gibi baş kaldırdığım zaman benden kötüsü yok. İşte sevmiyor değer vermiyor oluyorum vs. Sırf bu yüzden insan kaybediyorum ama ilerde enerjim sömürülecek biliyorum

Maalesef dediğim gibi baş kaldırdığım zaman benden kötüsü yok. İşte sevmiyor değer vermiyor oluyorum vs. Sırf bu yüzden insan kaybediyorum ama ilerde enerjim sömürülecek biliyorum
Bence kaybetmiyor kazanıyorsunuz. Bu duruş müthiş bir özgüven katıyor size. Ne istediğinizi neyi istemediğinizi biliyor ve dile getiriyorsunuz.
İstemeyene yallah💅🏻

Kraliçe değil külkedisi oluyorsun 😅 bu tarz olanlar prenses gibi hissettirir eve köle arar. Yatak odasında geyşa, dışarda usturuplu olan, yeme içme temizlik bebek doğurma çamaşır bulaşık ütü her şeyi yapabilen çok itiraz etmeyen tamam kocacım olur aşkım diyen hatun isterler katiyen Kraliçe olamazlar. Sen her kendini hapsettiğinde dışardaki özgür kadında ya gözü kalır ya senle onu kıyaslar bir tık ötesi aldatır zaten

Bi zahmet verme yani insan bir bireydir başkasının isteği ile kendinden taviz vere vere ortalıkta kişilik benlik kalmaz. Hayatımıza giren kişi bize bir şeyler katmalı bizden bir şeyler götürmemeli

:KK70: hemen güçlü kadın profilini yıktın ya sen şimdi
Ya böyle hayali karakterler yaratıyorlar ya uyuz oluyorum. Fiziksel şiddete gelene kadar her türlü psikolojik şiddete, hakarete, aşağılanmaya katlanmış. İş fiziksel şiddete varınca ayrılmayı akıl etmiş, ama sonrasında adamı stalklamaktan da vazgeçmemiş. Seçtiği adamlar hep aynı model barzolar ama güçlü kadın. Yersen…

Doğru olanı yapıyorsun, her kadın bunu yapsa öküzlerin , ayıların, barzoların nesli tükenir ...

Ya böyle hayali karakterler yaratıyorlar ya uyuz oluyorum. Fiziksel şiddete gelene kadar her türlü psikolojik şiddete, hakarete, aşağılanmaya katlanmış. İş fiziksel şiddete varınca ayrılmayı akıl etmiş, ama sonrasında adamı stalklamaktan da vazgeçmemiş. Seçtiği adamlar hep aynı model barzolar ama güçlü kadın. Yersen…
Demek ki arkadaş kıyafetime karışamazsın ama beni dövebilirsin diye düşünüyor.Ne üzücü bir durum.

Adam bana bir yanlış anlaşılmadn dolayı bildiğiniz dayak attı. Koluma karnıma yumruklar boğazımı sıkmalar vs. Ve bu adam sırf uzak mesadeyiz diye benim üniversite okuduğum şehre gelip iş bulan birisi. Ben bu olaydan sonra tabiki ayrıldım. Onun öncesinde sinirlendiği zaman anneye küfürler kendi şahsıma ağır küfürler eden biriydi. Ben her zaman uyardım. Doktora gitti hap kullanmaya başladi düzelicem dedi ama 1 hafta sonra bu şiddet olayı yaşandı. Yaşandıktan sonra bana yalvardı gıtme kal beraber düzelelim diye ama ben kalmadım. Ayrıldıktan sonra hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor şu an. İnstagrama başka kadınları ekleme, eski yaptıği meslekleri sırf hava olsun diye hesabına yazma hesabını gizlidsn çıkarma. Ben gizli gizli takip ediyorum tabi. Yazıp sayıp sövesim geliyor hırslanıyorum bu adam benim için neler yapan biriydi. Sizce niye böyle davranıyor?

Kamu spotu

İki buçuk haftalık adamın neresini seviyor olabilirsiniz ki tam olarak? Karşı taraf böyle bir argümanla geliyorsa çok arabesk.
Kendi yaşam tarzınıza uygun erkeklerle görüşün. Az çok insanlar bu tarz konularda ne düşünüyorlar belli oluyor bence görüşmeden de.

Tabii ki kimse için kendinizden taviz vermeyin de. Duruşunuz da bunu göstersin ki bu tipler herifler daha baştan size yaklaşmasın. Ben daha hiç denk gelmedim bana böyle dayatmalar yapacak bi erkeğe. Sizi niye ikna edilebilir buluyorlar ona kafa yorun

X