Hayatım boyunca beklediğim trajedi sonunda beni buldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bole sacmalikmi olur ya o el degmemis gonca mi o hic bi bok yapmamismi annen arkanda babandan da korkma evladisin atamaz istesede. Ama o serefsizle evlenirsen seni canli canli öldürür her dedigini yaptırır sana eziyet eder.

Yazmak istediklerim
Baba belki bu yalana inandı belki inanmadı
Ama konu sahibinin hiç kimse öyle söyle demediği halde paçayı kurtarmak için bunu söylemesi korkunç
Adam yemeden içmeden kesilmiş yahu

Nişanlının bilmem neye kadar hakaretlerine katlanıyor
Evin mobilyasını kaynanasının seçmesini en ufak bir söz hakkının olmamasına ses çıkarmıyor ama baba eve kapatınca boğuluyor

Konu sahibi ne yaptınız?
Son yazdığınızı okuyana kadar - benzer süreçlerden geçmemin de etkisi var- sizinle empati kurabildim. İçinde bulunduğunuz durumu anlayabildim.
Ancak babanıza söylediğinizin savunulacak bir yanını bulamıyorum. Siz tecavüzü bayılmakla eş mi tutuyorsunuz?

Eğer bakire olmadığını ailene söylerse ,,de ki beni kandırdı evlilik vaadiyle kandırdı .!!onunla oldum.!! şimdi de iftira atıyor babacığım de bir güzel meydan dayağı yesin

Ben doğru mu okudum konu sahibi bile isteye birlikteliğini tecavüz diye mi anlatmış babasına?

Kardeşim 10 yaşında çocuk musun sen, o lafın nereye gideceğini tahmin edecek muhakeme yeteneğin yok mu? Babana hiç mi acımıyorsun, kızım bana tecavüze uğradığını söylese ölürüm kahrımdan. Hadi onu geçiyorum baban gitse çekse vursa nişanlını kızıma bu mu tecavüz etmiş diye ya da yalan yanlış şeyler öğrenip başka bir günahsız adamı vursa etse ne yapacaksın? 15 yaşında kız gitti yaptı bunu zamanında sevgilisiyle birlikte olmuş hamile kalmış gitmiş başka çocuğun adını vermiş bana tecavüz etti diye. Babası çekti vurdu günahsız çocuğu. Hem babasını yaktı hem günahsız çocuğu. Sorulunca da "Sevgilimi seviyordum babam ona zarar vermesin diye yaptım" dedi. Aynı kafada mısın sen de? Sana 3 kuruş bile saygı göstermeyen, değer vermeyen elin oğlu için babanın yüreğine indirme derdinde misin? Yok pardon onun derdinde de değilsin "evde tıkılıp kalmanın" derdindesin.

Yazık, çok yazık. Kınamak istemiyorum. İnşallah hayırlı bir evladım olur.

Bakirelik durumunla ilgili birsey soyleyemem.. o kisi icin Balik bastan kokar demisler seninkide kokmus hic baslama bu evlilige derim olanlarida birak annen babana anlatsin zaten surekli tehdit ediyorsa onunde sonunda soyler ki annene soylemis ..bu sekilde hayat gecmez evlenmeden boyle sindirmeye calisiyorsa seni evlendikten sonra dahada artar esiri degilsin..

hayatta kızımdan baska hiç bi şeyim yok
tecavüze uğrasa allah korusun öldürürüm net
kimseden adalet beklemem

konu sahibi senden olmayacak ,olmamışsın maalesef

Yaptığı şeyin arkasında duracak kadar cesareti yok ama babaya tecavüze uğradım diyecek kadar gözü kara?

Ya cidden. Yani şöyle bir düşünüyorum cinsel birliktelik yaşadım demek mi daha travmatik tecavüze uğradım demek mi? Hangisi ortalığı daha çok ayağa kaldırır? Hangisi aile üyelerini daha çok üzer? Onu geçtim bunu söylemek bir insanın aklına neden ve nasıl gelir?

kendi adima konuşayım ve eminim eşimde aynı düşüncede olurdu bu konuda
Eğer ki kızım gelip bana tecavüze uğradım deseydi yıkılır kahrolurdum. Sinir krizi geçirirdim sanırım. Eşimi ise hiç düşünemiyorum katil olurdu adam.
Sevdiğim adamla seviştim dese belki o an bi kal gelir bana ama dünya başıma yıkılmaz kesinlikle.

Tecavüz gibi travmatik bir olayın böylesine ayaklar altına alınması da çok yanlış. Gerçekten tecavüze uğrayan, gerek psikolojik gerekse toplumsal desteğe ihtiyacı olan insanların böyle saçmasapan konularda kullanılması ve tecavüz gerçeğinin anlamını yitirmesi olacakların en kötüsü.
Bunu yıllar içerisinde böylesine yalanlarla normalleştirmemeliyiz. Tecavüz kadına şiddetin en başta gelen unsurudur.

Canım benim seni hiçbir şekilde eleştirmiyeceğim. Eleştirenleri de kınayacağımm başa gelmeden anlaşılmaz ruh hastalarının özelliği bu hemen anlamıyorsun. Ama tehditleri kulak asma ailesi de öğrendiyse sn ufak bir şeyde başına kakacaklar sadexe nişanlında değil tüm ailesi çok iğrenç bir durum annen arkanda babana da anlatsın. Sen en azından dürüst davranmış kandıracaj başka yollara girmemişsin farkındaysam eşya muhabbetine girmiyorum bile yaptıkları görgüsüzlük. Sakın kardeşim sakın yakma kendini seven insan açkk kapatır senin açığını açmaz yaşanmamış sayar sakın yapma bunu kendine emin ol sende soğuyacaksın karakter sonradan değişen bir şey değil.

Birak bu herifi hayatini karartma.Annen babana anlatsin.Kavga gurultu cikar belki ama evlat der ailen kabul eder yine.Seni oyle kabul eden biriyle evlenrsin,yahut Gerekirse hic evlenmezsin ama o insan musvettesiylede asla evlenme.

Bacım bu adam diye gezinen şahısla evlendiğin takdirde hayatının kararır benden demesi.. babanın 1 kere kızmasımı hayatının zulüm içinde geçmesimi bir düşün derim..
hem de istemediğin bir adam yapma gözünü seveyim

Senin gibi şuursuzlar yüzünden gerçekten tecavüze uğrayan kadınlara " yaav gitmiş yatmıştır adamla paçayı kurtarmak için tecavüz diyor" diyen insanlar türüyor işte... baban bir kaç gün yemeden kesilir sonra senin başına gelip kim o adam diye isim isteyecek o zaman ne diyeceksin?yalan söyledim mi diyeceksin o babanın günlerce yanan yüreği ne olacak? Beddua edecem de etmeyeyim hadi

Anlatirken ben bile sinirlendim madem kiz degil kadin alican kabul etme basta simdi hep yuzune vuruyo bi evlen daha her biseyde yuzune vurucak rezil edecek sen sirf bakire degilsin diye boyun egdirecek herseye seni bnce evlenmeeee kesinlikle kizlik zarini diktirebilirsin bunuda bi dusun babana desede iftira dersin kadin doguma gidip kontrol ettirin dersin ayruca senin de evlenmeden ilişki yaşamadan ne kadar dogru onuda Allah bilir .dipnot

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…