Hayatım boyunca beklediğim trajedi sonunda beni buldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibinin son açıklamaları itibari ile bence konu cevap yazmak için önemini yitirdi. Kendi yaptıklarının arkasında duramayan, ailesine yalan söyleyen, birlikte olduğu kişiye doğruyu söylediği için kendini suçlayan, nişanlısı ile bu kadar olumsuzluk yaşamasına rağmen ilişkisini devam ettirmiş bir kadına yani olayları bu noktaya getiren bir yetişkine ne desen BOŞ.

Hissettiklerin normal, kendine zaman ver, sakin ama sakin bosluga dusup bu terbiyesiz herifle bir daha barisma sakin.
Yalan soylemeseydin iyiydi ama olmus artik.
Dayagin biri bin para yasarsin hatta psikopata baglarsa seni oldurebilir bile iyi ki ayrildin.
Guzelim canini kurtardin sen, sevgi suan dusunecegin son sey.
Eve tikilmazsin, babacigin da sokta sonucta, bi kendine gelsin.
Hersey duzelir Allahin izniyle.
Kocaman sariliyorum .

Yazıklar olsun böyle hayvana! Kadın cinayetleri isimli filmler böyle başlıyor emin olun.Sakın am sakın boyun eğmeyin.Evleneceğinizi düşünmüyorum ben artık zaten.Ama bu pislikten nasıl kurtulunacak o biraz muamma! Çünkü bu şrfszde her türlü tehdit baskı var. Aslında şu an suç işliyor..Bunu babana anlatın bence ve anlatırken iftira atacağı konusunda uyarın,yani baban bu pisliği dinlemeye tenezzül etmesin bile..

Katılıyorum AMA düşün ki bu kızın öyle bir ortamı var ki isteğiyle
Sevişmiş olmaktan daha iyi tecavüze uğramak. Burda suçlu kim gerçekten öncelikli olarak bu kız mı
Evet bu kız! Yaptıklarının sorumluluğunu alamayacak kadar büyümemişse bacaklarının arasına sahip çıkacak arkadaş. Bir evladın hiç bir şekilde hakkı yoktur, bir babanın omuzlarına böylesine acımasızca bir yük yüklemeye. Evladınız var mı bilmiyorum ama kendinizi o babanın yerine koyun rica ederim. Adamın üzüntüden başına birsey gelse ne olacak?

Tamamen katılıyorum yüzde yüz hakılısın. Ama işte tecavüzün isteyerek birlikte olmaya tercih edildiği bir toplum da korkunç değil mi ve evet sorumluluğunu alamayan kimseyle sevişmesin. O konuda aynı şeyi düşünüyorum

Annesi babana anlatalım dediğinde, biz en iyisi tecavüze uğradığını söyleyelim demediğine eminim. Kadın kocasını tanıyor, bu olayı kaldirabilcegine guvenmeseydi eğer babana anlatalım demezdi. Belki adam kızardı kuserdi ama en azından vicdan azabı çekmezdi.zavalli adamın kimbilir aklından ne senaryolar geçmiştir, gözündeki minicik kızı bu şiddete maruz kalırken. Ne toplumun bakış açısı ne başka birsey bu yalanı masum gösteremez.

Evlenmeden cinsel birliktelik kişinin kendi tercihidir. Ama arkasında durabildiği sürece; sen aileni biliyorsun, yaşadığın çevreyi biliyorsun ama bu haltı yedikten sonra, üstünden sorumluluğu atmak için, evleneceğin adama diktirip yalan söyleyeceksen, ya da konu sahibinin yaptığı gibi babana hayatının tranvasını yaşatacaksan yapma arkadaş, sorsan toplum buna zorladı diyorlar. Arkadaş boşuna erkekleri suçlamayın, eğer cinselliği kullanılmak olarak görüyorsanız, toplumda erkeklerin bu gözle baktığını düşünüyorsanız yaşamayın. Bakın bu aslında erkekler yapmıyor bunu dayatan aslında erkekler kadar kadınlarda, misal kadın sevgilisiyle anal oral her haltı yiyip, normal tam cinsel birliktelik yaşamadan her şeyi yaşıyor, ama o zar yırtılmadı diye kendini bakire diyor, hatta normal cinsel birliktelik yaşayanları yargılıyor, kimiside yaşayıp diktiriyor, sonrada bahane hazır, toplum beni buna zorladı. Arkadaşım bekaret senin için önemli değilse ve yaşadıysan bunu dert eden adamla ne işin varda suçu topluma atıyorsun. Birde şöyle bir kısım var ki onlarda beni benden alıyor, sevgilisi ile cinsellik yaşıyor, adam ayrılınca vay hakkımı helal etmiyorum, beni buna zorladı, beni kandırdı, ortada bıraktı diye yıkıyor ortalığı, arkadaş cinselliğe bakışın buysa neden yaşıyorsun o zaman. Aklın fikrin yokmu erkekler kaç yıllık nikahlı karısını ortada bırakıyor, seni bırakacağıni neden düşünmüyorsun, ya burda bile eski sevgilisi yeni sevgilisi ile cinsellik yaşayınca onu kullanıyor , bana geri döner mi diye umutlanan insan var. Bence burada suçu topluma erkeklere atmadan önce kadınların şapkayı önüne alıp düşünmesi lazım. Yaşanılan cinselliğin sorumluluğunu sağa sola atmaktan vazgeçmek lazım, ben evlenmeden cinselliğe karşıyımdır sen değilsindir. Ancak bunu sadece kendi hayatında dillendirebilirsin, yaşayan yaşamayana bağnaz, yaşamayan yaşana yollu demekten ve yargılamaktan vazgeçmeli. Bakın bu söylemleri bile kadınlar birbirlerine kullanıyor erkeklerden daha çok. Kadınlar bunu kendi içlerinde hallederse aslında erkeklere çok rahat kabul ettirirler.

Katılıyorum AMA düşün ki bu kızın öyle bir ortamı var ki isteğiyle
Sevişmiş olmaktan daha iyi tecavüze uğramak. Burda suçlu kim gerçekten öncelikli olarak bu kız mı

evet suçlu bu kız

Hangimiz cinselliğin çok normal karşılandığı ailelerde büyüdük ki? Kız, erkek farketmez hangimizin anne babası bu durumu normal karşılardı. Bence buna normal ya gözüyle bakan aile çok çok azınlıktadır bu ülkede, ki ben yurtdışında doğdum büyüdüm.
Ailemin böyle kafada olduğunu biliyorsam ya yapmayacağım yada yapiyorsam arkasında duracam. Bukadar basit. Yaptığı şeyin arkasında duracak kadar cesareti yok ama babaya tecavüze uğradım diyecek kadar gözü kara?

çok üzüldüm olanlara ona güvenmişsin ve ona güvenerek bu yaşadığın durumu anlatmışsın onun yaptığına bak. gercekten çok üzüldüm

kesinlikle . çok güzel bir mesaj olmuş

Biri tecavüz etti deyince kapandı mı yani? Tecavüzü kimse sorgulamıyor mu? Amca falan da sormuyor mu? Babanın ilk sorusu kim yaptı olmaz mı? Belki baba da biliyor gerçeği, anne yüz göz olmasınlar diye ortamı idare ediyor.

Babanıza söylediğiniz korkunç yalandan sonra nişanlınızla yaşadıklarınıza şaşırmadım açıkçası. Bu sığlıkla daha çok badire atlatırsınız siz.

Konunuzu okuduğumda acınızı yüreğimde hissetmiş ve size çok üzülmüştüm. Nitekim yorumumda da bunu belirttim. Ancak şimdi görüyorumki siz bencilin tekiymişsiniz. Sırf babanızdan birazcık azar işitmemek için adamcağızı çok büyük bir karanlığa atmaktan geri durmamışsınız. Ne olurdu nişanlınızdan ve onun anasından işittiğiniz lafın birazını da babanızdan işitseydiniz. Çok mu zor geldi?
Yazıklar olsun size.

Bilmiyorum tek düşünebildiğim boyle birsey duyduktan sonra bir ebeveyn olarak dehşete düşerdim. Sağlıklı tepkiler verebileceğime de emin değilim. Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…