HAYATI yatırdık masaya:)))

Dolun@y

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
167
0
47
Hayat"ı yatırdık masaya bugün; ölçtük, biçtik uymadı üstüne.Kestik kısaymış; yamadık giymezmiş, malum en güzeliymiş ya...Boyam boyam boyadık, ne o, palyaço muymuş?Oturduk, konuşturduk, yorgunmuş... :sm_confused:
Bilinmez ki omzundaki yük, bozduk yaptık, kızdı; "Oyun mu sandınız adım hayat" dedi...Ne ki dedik? Öyle bir şeymiş, nasılmışsa anlamak zormuş, çok görmüş geçirmiş...benneyaptımki
Kızdırdık konuşmadı; öptük, sevdik hiç susmadı.Mıncıkladık utandı, biz geri durduk, o durmadı.Serildi serpildi, çok dağıldı; toparlarız derken elimizden kaçırdık. Kaçanı kovaladık; kaçtı diye büyük oldu balık, bulduk zokaya taktık, tuttuk denize attık; delirdik, delendik belki de hep böyleydik.:icecream:
Aralandı da perdeler belirdik.Çok geçmedi yol aldık, tuttuk elinden yakaladık. Alladık, pulladık, kınalar yaktık, süsledik, püsledik. Kıyamadık ellere vermeye içimize kattık. Aşımızı uzattık...Uzağımıza kaçtı...şakkıdı

Uyuya kaldı, örttük üstünü, uyansın diye.Sonra suladık yüzünü, sevdik, saydık görmedi...
Diz çöktürdü, baş eğdirdi, sustuk; vardık, yok olduk...
Yok bu da olmayınca ittik, kalktık.
Bırakmadı. Düştü kaldı aldırmadık ne ektiysek biçeriz demedik, bilemedik;ağladık, ağlatıldık, en acısı aldatıldık...Bakılmadık, sarılmadık oysa sarıp sarmaladık.Ağardı saçlarımız, yaşlandı yaşlarımız, akardı gözlerimiz ama dostu olmadı düşünenin; atalar sözü haklı çıktı...yasakkelime

Yedirdik, içirdik, kul olduk; kara kayadaki karınca gibiydik, basıldık geçildik. Aldırmadı ama o da sevilmedi. Büyük dedik biz olalım affettik ama utanmazdı, arlanmazdı, düzenbazdı; bir vardı bir yoktu bir çoktu; aldandık hiç olduk. Göz gördü gönül katlanamadı; öldürdük, dirildi. Umursamazdı. Biz çaldık o söyledi, unuttuk gitti!yerimseniben

Tik tak vakit geçti. Göğe bakan göz toprağa takıldı. Bir çizgi bırakmanın adı vardı; kara iz bırakmanın tadı vardı. Sırtımızdan vurunca belki akıllanırdık. Yok hiç tınmadık.Biz "ne" diye düşünürken, o cambaz oldu ağı yokken. Oynadı; oynatıldık, afalladık. Aldırmasık, eğlendik "ee" dedik, "ne ki geldik bir kere...":1rolleyes:

Az gittik uz gittik dere tepe düz gittik. Kana kana su içtik; okuduk yazdık, resimler çizdik. Ne iğneyi batırdık kendimize, ne çuvaldızı; ne topladık ne yığdık. Sorduk, sorguladık, aradık taradık, bulamadık. Yattığımız yeri beğenmedik, kalktığımız yerde hiç uslanmadık. Takıldık, sendeledik aman ha biz düşmedik. Dedik "Yaşayın gitsin!" Suyla temizlenemeyen ateşle arınırmış bilemedik. Bağırdık, çağırdık yetmiş iki milleti takmazdık. Kalp kırdık, kırıldık da. İtildik kakıldık ama öyle arsızdık ki...Azdık çoğaldık. Düz duvara tırmandık. Çobansız sürüye kurt murt inmez dedik, koptuk sürüden. İyi de ettik yedik, içtik, eğlendik... :sm_confused:

Baktık hava karardı dedik masadan kalkmalı. Silkeledik, çırpındık, kazıdık, mazıdık çıkartamadık.

Hayat yapıştı üstümüze bırakmadı peşimizi...:kahve:fisfisfis

Ey Hayat
Sen şavkı sularda bir dolunaysın
Aslında yokum ben bu oyunda
Ömrüm beni yok saysın...:1closedeyes:

Yılmaz Odabaşı

Sevdiğimize "hayatım" diye seslendik..:asigim:
Ama yine en çok onlar canımızı acıttı, hayatımız sandığımız insanlar!
Yanlış yaptığımızı dökülen gözyaşlarımızı silerken anladık buruşuk mendilimizle. Asıl hayat sadece kendimizin olduğunu,kendimize değer verdiğimizde mutlu olabileceğimizi geç de olsa fark ettik.senağlama
İçimizdeki yaralara,titreyen ellere ve dizlere,saçlardaki beyazlara rağmen; "geç olsun güç olmasın" dedik.:sm_confused:

Heey Hayat..! !
İstediğin kadar üstüme üstüme gel..! !
Direniyorum.
Israrlarına rağmen,
Yıkılmayacağım.
İstediğin kadar ez beni,
İstediğin kadar zulüm et..! !
Dimdik ayaktayım.! !
yasakkelimeyerimseniben

X