hayata küsmek

HanimKelesimiGetir

SüperAnneAnne
Pro Üye
20 Mart 2008
140.247
209.521
59
kızlar hiç hayatta bunalım geçirip kızdığınız zamanlarda ölümü düşünürmüsüz?Acaba ben öldükten sonra geride kalanlar ne yapar dediniz mi?

ölüm allahın emri o ne zaman takdir ederse o zaman
yani kızdığım zamanlarda bunu düşünmektense yaşayacak görecek daha çok zamanım var
derim geçerim
ben öldükten sonra geride kalanlar içinde çok üzülceklerini bildiğim için üzülürdüm
su bi gerçek ki herkes mutlaka vakti saati geldiiğinde oraya gidicek

hepimiz insanız, bazen yolun tıkandığı bir yer olur, üzülürüz, kızarız, ne yapacağımızı bilmediğimiz anlar olur. Bence ölümü düşünmek ve uygulamak hayata karşı verilen acizliktir, yenilgiyi kabul etmektir, ben bunu beceremedim demektir. Yani ben kaybettim, sen kazandık demektir. Ben mücadele etmek isterim şahsen.

a.s. Hayat mücadeledir. Hayat sınavdır. Zor anları, keyifli anları olacaktır. Zor anlarında mücadele etmeyi bilmek gerekir. Ölüm çare değildir. Çare çözüm bulmaktır. Biz öldükten sonra geride kalanlar üzülecektir belki ama ölenle ölünmeyeceği için hayat devam edip gider... senağlama

neredeyse her kızdığımda sinirlendiğimde veya kötü bi olayda düşünürüm.ewet sevdiklerimm üzülür elbette.ama yinede düşünüorum nedense çıkmıo aklımdan yani

Bende bazen düşünüyorum bunu görüceğime ölseydim diyorum ama sonradan ne kadar yanlış olduğunu anlıyorum çünkü hayatta aşılmıycak problem yok ki zaten Allah kimseye kaldıramıyacağı yükü vermez yani benim kısa sürüyo o düşüncem hemen kafamdan atıp herşeye rağmen sarılıyorum hayata hayat herşeye rağmen çoookk güzell

X