hayat çok acımasız...

ALariSS

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2008
109
0
artık iyicene kafayı sıyırma moduna gelmiş durumdayım... oysa daha düğünüm olalı epi topu 25 gün oldu... düğün dönüşü eşim iş başı yaptığında işten çıkardıkları haberini aldım.. herşey üst üste geldi... insan yeni bir yaşama nasıl - sıfırlarla başlar...

bereket yine ben çalışıyorum ama benim çalıştığım anca kiraya yetiyor, bunun mobilya taksidi var, kredi borcu var.. nasıl üstesinden gelicem bilemiyorum...

kimbilir kaçımız bu haldeyiz...

öncelikle Allah mesut etsin demek istiyorum...
hayat gerçekten bazen çok acımasız olabiliyor ama siz güçlü olmak zorundasınız onun karşısında...
eşinizle birbirinize destek olduğunuz sürece ,altından kalkamayacağınız yük olmaz...
eğer SSK lı ise 15-20 gün önceden haber vermeden işten çıkarma işlemi yapamaz,işveren...
bu durumda eşiniz dava açabilir...mutlaka bir avukattan bilgi alsın,eğer bu şekilde işten çıkmışsa ve uzun yıllar çalışmışsa...
eşiniz,inşallah en kısa zamanda iş bulur,ama iş aramalı,tanıdıklarınıza haber verin..
bir şekilde bir yerden haber mutlaka gelir,umudunuzu kaybetmeyin...
borçlar ödenir,dedim ya sizin ağzınızın tadı bozulmasın...
evet biraz sıkıntı çekeceksiniz ama bu zamanlarda geçecek...
Allah yardımcınız olsun...
sevgiler...

amin cümlemizin... Ama özel sektör artik o derece insafsiz olduki... Hele bizim bulunduğumuz yerde.. çünkü ulaşim zor.. Ve onlara muhtaç yaşiyorsun.. Işe giriyorsun ilk üç ay deneme sigorta yapmiyorlar.. üç ayin sonundada kapiya koyuyorlar.. Ve hiç bir hak iddia edemiyorsun

İnan çok üzüldüm durumunuza.
Bu işverenler ne kadar insafsız olabiliyor inanın şaşırıyorum.
İnsanların en mutlu günlerini kamçılamaya bayılıyorlar sanki.
Songül ablamın dediği gibi hemen çıkaramazlar hakkınızı arayın derim ben.
Yeni bir iş konusuna gelince tanıdık eşe dosta haber verin, netten iş bavuruları yapın.
Gazeteleri araştırın. İnanıyorum eşiniz en kısa zamanda iş bulacaktır.Unutmayın her işte bir hayir vardır. Siz birbirinize sıkıca sarılın, yuva kuranın Rabbim yardımcısıdır.

Son düzenleme:

saol canim iyi niyetin için... Sürekli arama modundayiz zaten.. Ben internetten o çevreden.. Bide işin en kötüsü hergün bekli beş yere gidiyor.. Haber veririz deyip geçiştiriyorlar.. O kadar git gel yaptiğin masraf, yorgunluğun yanina kar..

Çok üzüldüm canım.Ama birbirinize destek olmanız gerek.ailelerin yardım etme durumu var mı?Düğün takılarıyla falan borçları kapatabilir misiniz?İş olayını en yakın zamanda hayırlısıyla halledersiniz inşallah.Kadınlar genelde eşleri çalışmayıp kendi çalıştığında ya da eşinden çok maaş aldığında erkeği ezmeye kalkıyor.Yapmazsın ama insanlık hali herşey insan için, eşin daha hassastır bu sıralar sen işe gidip o evde olunca.Destek ol bence canım.Evliliğinizin en güzel zamanlarını yaşayın

öncelikle Allah mesut etsin.Eşinin durumuna çok üzüldüm.eşin bu aralar çok hassas olmalı şimdi ne yapsan yanlış anlama modundadır bu aralar ona sonsuz anlayış göstermen gerekecek.üzülmeyin ama yuva kuranın Allah yardımcısıdır en yakın zamanda kendine uygun bi iş bulacağını düşünüyorum ben.

geçen ayki mobilya taksidimizi annem verdi zaten.. yemekliğide ondan alıyorum... hrgün paran varmı diye soruyor, harçlık veriyor.. ama zoruma gidiyorr.. kendi ayaklarımın üzerinde duramamak.. takılara gelince zaten öyle ahım şahım bi takı takılmadı... eşimin ailesi buralı değil.. banada sadece bi set takıldı o taraftan.. paralarla zaten kirayı elden alınan borcu harcı kapattık.. küçük altınlarlada salon borcu ödendi.. bi bileziklerim kaldı 6 tane.. onlarıda bozdurmaz annem... çünkü yerine yapamam diye.. zor zaman parası o der.. çünkü sadece mobilya ile kira borcumuzu biliyor.. kredi kartlarını, kredi borcundan haberi yok.. ve ben söyliyemiyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…