havluların kirini çıkartamıyorum :(

ozlem28

Nirvana
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
981
78
slm arkadaşlar;
ben şu el havlularının kirini çıkartamıyorum birtürlü. havluları asmaya utanıyorum artık, sanki uzun süre yıkanmamış, kirli kirli duruyor. iki kişiyiz evde, hergün değiştiriyorum artık ama yinede aynı. daha bir yıllık evliyim hepsi yeni havlularımın. en çok kullanılan yerleri siyah siyah, kirli yıkıyorum çıkmıyor. sinir oluyorum artık.:çok üzgünüm:

yüksek derecede yıka aynı sorun bende de vardı havlularım renkli diye renklilerle yıkadım baktım ayny attım 60 dereceye şimdilik durumu aynı sende dene

beyaz havluyu kar gibi yapan tek şey çamaşır suyunda 1 gece bekletmektr ...sabah at 90 dereceye bak nasıl oluyo... ha bide güneş görmesi şart kururken
kolaygelsin cnmm

ayy bizimde oluyodu. o havluların ortaları böyle kara kara. meğersem kardeşim jöle kullanıyodu o dönem. ellerini yıkıyodu ama yine elinde jöle kalıyodu demekki kurulayınca havluya geçiyodu ve yıkanınca kirli gibi oluyodu. sonra anladıkki jöleden. şimdi jöle kullanmıyo havlular mis gibi.
ama seninki jöleden değilse yengeçburcu ablanın dediği gibi çamaşırsuyunu dene.

havlularım beyaz değilki. renkli hepsi. eşimde briyantin kullanıyor, ondan olabilir. bu hiç aklıma gelmemişti. hergün değiştiriyorum havluyu bukadar olmaması lazım ya.

Ben evleneli 2yili geçti bütün havlularim beyazdir hemde ilk günkü gibi havlularimi hiç bir zaman başka çamaşirlarin yaninda yikamam derece hep yüksektir ayda bir çamair aspirini kullanirim sende dene hem renkli hem beyazlar için acayip kir çikariyor

merhaba,
çamaşır aspirini dediğnizi nerden bulabilir im nasıl bişey acaba,ilk defa duyuyorum,

valla bizim burda marketlerde var ayrıca pazarda açık satılan deterjancılarda ve temizlik ürünü satan esnaflardan elde edebilirsin bu sadece çamaşır değil mutfak ve lavabo temizliğindede kullanılıyor ayrıca tül perdelerde bembeyaz oluyor tavsiye ederim

Canım aynı sorunu 2ay önce bende yaşıyordum
Kesinlikle cosla vaniş öneririrm.
2 Aydır bembeyaz havlularım...

şu çamaşir aspirinini biraz açiklarmisin benim bebeğimin kiyafetindekileri çikaramiyorum bi türlüde..

arkadaşım bebeğinin kıyafetlerinde ağır deterjanlar kullanma bence,

çocuk terledikçe, çamaşırları hafif ıslandığından cilt yolu ile deterjan kalıntıları bebeğin teninden emilir ilerde alerji falan olma riski de artar,

ya da leke çıkartıcı ve deterjan kullanırsan iyice duruladıktan sonra beyaz sabun ve toz sabunla tekrar makinada yıkamanı önemle tavsiye ederim, şimdi basit gibi görünen bu tür şeylere yıllar sonra üzülmeyin.

bebek çamaşırları için AK OLMASADA PAK VE SAĞLIKLI olsun derim ben.gamyoncuiremsu

slm arkadaşlar;
ben şu el havlularının kirini çıkartamıyorum birtürlü. havluları asmaya utanıyorum artık, sanki uzun süre yıkanmamış, kirli kirli duruyor. iki kişiyiz evde, hergün değiştiriyorum artık ama yinede aynı. daha bir yıllık evliyim hepsi yeni havlularımın. en çok kullanılan yerleri siyah siyah, kirli yıkıyorum çıkmıyor. sinir oluyorum artık.:çok üzgünüm:

omo matik kullan ve 70 derecede yıka bembeyaz olurlar

camaşır aspirinimi nasıl birşey ilk defa duyuyorum resmini yollasana
pc kamerandan cekip
Ben evleneli 2yili geçti bütün havlularim beyazdir hemde ilk günkü gibi havlularimi hiç bir zaman başka çamaşirlarin yaninda yikamam derece hep yüksektir ayda bir çamair aspirini kullanirim sende dene hem renkli hem beyazlar için acayip kir çikariyor

arkadaşım bebeğinin kıyafetlerinde ağır deterjanlar kullanma bence,

çocuk terledikçe, çamaşırları hafif ıslandığından cilt yolu ile deterjan kalıntıları bebeğin teninden emilir ilerde alerji falan olma riski de artar,

ya da leke çıkartıcı ve deterjan kullanırsan iyice duruladıktan sonra beyaz sabun ve toz sabunla tekrar makinada yıkamanı önemle tavsiye ederim, şimdi basit gibi görünen bu tür şeylere yıllar sonra üzülmeyin.

bebek çamaşırları için AK OLMASADA PAK VE SAĞLIKLI olsun derim ben.gamyoncuiremsu

haklısın canım sağol

bende genelde 2 günde bi degiştiririm havlularımı yoksa elimi yüzümü silemiyorum.renkli oldukları için kir olmuyor hiç.aspirinde beyaz bişey.belki heryerde bulaaya bilirsiniz cünkü ben ankarada bulamıyorum.eskiden kullanıyordum

Aynı dertten bende muzdaribim.
Yüksek derceye attım ama fayda etmedi, havluların etiketinde 60 derce yazıyor, daha fazlasına atmak istemiyorum ama çıkmıyorlar.
Bende ipe sermeye utanır oldum artık :KK43:

deterjanlı suya biraz kosla dökerek, 1 gece suda bekletin. deterjan kaliteli olsun.
60 dereceden fazla yıkayınca havlular çok sert oluyor ,ayrıca renkleri solar.
suda bekletme iyi çözüm verir.

kızlar darılmayın nasıl havlular yıkanınca bile asılmayacak kadar kirlenir.

acaba evdekiler ellerini yüzünü iyice yıkamadan kuruladıkları için mi böyle oluyor. rimel falan öyle çabuk çıkmıyor ya ondan mı.

neyse, akşamdan deterjanlı suda bekletin sabahleyinde yıkayın ben 40 dereceyi hiç geçirmem renklilerde persilin colormatiğini kullanıyorum hem renkli havlular hem çamaşırlarım parak ve canlı oluyor kokusuda çok güzel.

çamaşırlarınızın temiz olduğuna kanaat etmezseniz beğenmezseniz ikinci kez tekrar yıkayın ben bazen nadir de olsa böyle yapıyorum, bazı çamaşırlarımı da proğramı yeniden ayarlayarak tekrar durulattırıyorum.

RENKLİ HAVLULARI ilk yıkadığım zaman kendi renginde çamaşırlarla yıkarım çünkü mutlaka soluyorlar.

mihmandarcım bizim evdede persil kullanılıyor ama dediğiniz gibi parlak ve canlı olmuyor havlular orta kısmı hep daha kirli kalıyor havluları sık sık değiştirdiğimiz halde. temizlik göreceli de olabiliyor bazen size çok parlak temiz gelen başkasına kirli gelebiliyor o yüzden olabilir

X