Hastaneye görünmek için erken mi

gkmr2341

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2022
488
159
29
Arkadaşlar merhaba 1yillik evliyim ve üç aydır gebelik düşünüyorum malesef henüz güzel sonuca ulaşamadım adetlerim düzenli ve öyle aşırı sancılı bir durumum olmaz günü gününe olurum ama son iki aydir iki gün öne atmaya basladi belkide stresten bilmiyorum. Hamile kalmayı çok istiyorm sizce doktora görünmeli miyim yada daha erken mi sizin surecleriniz nasıl ilerledi

Kadın doğuma gittiniz mi hiç? Hamile kalmak istediğinizi belirttiniz mi?

Hayır sadece sağlık ocağından degerlerime baktım iyiydi
Kadın doğuma randevu alın. Tam kan (hemogram) verin ve alttan muayene olun. Doktor büyük ihtimalle folik asit başlatır. Folik asit kullanarak 2 3 ayda hamile kalan çok kadın var

Kesinlikle doktora gidin ben hamile kalmadan önce kadın doğumcu sayesinde tiroid problemimi öğrendim

1 yıl korunmasız bı sekilde ilişkiden sonra çocuk olmazsa anca öyle ciddiye alıyorlar.Suan bence hastane için erken denemeye devam

Kadın doğumdan mutlaka randevu alın. Sonrasında doktorunuzun da yönlendirmesiyle kan verin hormon ve vitamin değerleriniz için. Aynı zamanda eşinizde bir üroloğa gözüksün onunda kan değerleri ve sperm sayımı yapılsın. Yaşınız bu noktada çok önemli.

Bence doğal seyrine bırakın, adetin 10 gün sonrası gebe kama riski yüksek..sonraki adet olmazsanız eczaneden alacağınız gebelik testiyle çift çizgiyi görürseniz tamamdır..özel doktorun yanında sağlık ocağına da gebeliginizi bildirmeniz gerekiyor,sağlık ocağı gebelik ve bebek takibini mükemmel şekilde yapıyor..

Sağlık ocağından degerlerime baktırdım herşey normal ama detaylı bir muayene gerekli mi bilmiyorum aslında çok fazla kafaya takıyorum ne yapsam da düşünmeden edemiyorum

27yasindayim eşim 31. Evet görünmek istiyor aslında ama eşim erken olduğunu düşünüyor bende çok fazla takmaya basladm

1 yıl korunmasız bı sekilde ilişkiden sonra çocuk olmazsa anca öyle ciddiye alıyorlar.Suan bence hastane için erken denemeye devam
Herkes öyle diyor ama bir sorun varsa erkenden önlem almak adına hastane düşünüyorum sonra erken olduğunu söylüyor eşim bilmiyorum. Yani adetlerim düzenli sancı ağrı öyle çok yok ama niye olmuyor derken buluyor hep kendimi

Sorun için gidin bende gitmistim muayene oldum kist varmı vb diye ama çocuk açısından yardımcı olmazlar diye dedim

Adetleriniz düzenli miydi ve ne kadar süre sonra hamile kaldınız
Düzenliydi korunmayı bıraktığımız 3.adetim de doktora gittim bi sorun yok deyip folik asit verdi bi sonraki ayda olmayınca başka doktora gittim, o tiroidlerin normal birey için iyi ama gebelik için yüksek dedi tiroid değerim istenen değere 2 ayda düştü ben o ay hamile kaldım.

Daha çok erken hastaneye gidince daha çok geriliyor insan

Kadın doğuma randevu alın. Tam kan (hemogram) verin ve alttan muayene olun. Doktor büyük ihtimalle folik asit başlatır. Folik asit kullanarak 2 3 ayda hamile kalan çok kadın var
Genel muayene için aç yada yok karnına gidilmesi farkediyor mu bugün gideceğim de bilemedim

Bende 2 yıllık evliyim. Daha bu ay bebek için karar verdim ama bundan 6 ay önce kadın doğuma gittim. Ben 1,5 yıllık evliyim bebeğim olmuyor dedim. Yalan söyledim çünkü bir sene dolunca gel diye beni geri göndereceklerdi. Böylece kan testlerine bakıldı. Ultrason çekildi. Bende kafam rahat bir şekilde bu günlerimi değerlendiriyorum şimdi. Sizde bir muayene olsanız iyi olur. Hem içiniz rahat eder hem de Allah korusun ama bir sorun varsa tedaviye başlanmış olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…