Hastanelik eden adet ağrısı yardım

dasist

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2022
45
8
26
Merhabalar 28 yasındayim ilk adet oldugun aydan beri asiri siddetli adet sancisi cekiyorum ilac iciyorum 3-4 gunde 7-8 tane belki daha fazla icmezsem hastanelik oluyorum bacagim belim karnim ayni anda agriyor yuruyemiyorum bile evliyim herhangi bir kist yok diye defalarca soylediler vebde boyleydim sunu yaptim gecti diyen var mi lutfen

Merhabalar 28 yasındayim ilk adet oldugun aydan beri asiri siddetli adet sancisi cekiyorum ilac iciyorum 3-4 gunde 7-8 tane belki daha fazla icmezsem hastanelik oluyorum bacagim belim karnim ayni anda agriyor yuruyemiyorum bile evliyim herhangi bir kist yok diye defalarca soylediler vebde boyleydim sunu yaptim gecti diyen var mi lutfen
Geçmiş olsun, kadın doğum uzmanı ne diyor bu aşırı sancıya sebebi neymiş

Bende 2. Dogumdan sonra boyle oldum gunde 3 4 agri kesici iciyorum kontrole gittim sorun yok dendi kivraniyorum resmen tamamen şanssızlık 🥺

Çok yakın arkadaşım da böyle o da 28 yaşında ama o evli değil. Her ay acile gidip iğne vurdurur, bu süreci kusarak vs geçirir işe bile başlayamadı sırf bu durumu yüzünden buluşma günümüzü bile hep o günlere göre ayarlarız ayda 3 günü iptal. Doktorlar evlenince düzelir demiş ama o inanmıyor tabii ne alaka diyor. Başka bir tavsiye de doğum kontrol hapı kullan demiş bir Dr da ama ne gerek var diye düşünüyor. Maalesef bir çözüm bulamadı magnezyum eksikliğini gidermek için doktora gidecekti en son onu deneyecek belki ondan o kadar ağrıyordur diye.

Merhaba, 5.sınıfta regl oldum ve gebe kalana kadar öldüm öldüm dirildim adet sancılarımdan. Kusuyordum, tansiyonum düşüyordu kaç kere dışarda iş yerinde bayıldım sayamam bile. Babam, eşim kucağında acile götürdü beni yıllarca. Sadece serum ve iğneyle gözümü açabiliyordum. Bilinen hiçbir sebep yok bazı kadınların bu şekilde oluyormuş söylenen bu. Ben iki şekilde çözüm bulmuştum, doğum kontrol hapı kullandığım zamanlarda 1 ağrı kesiciyle bile günü atlattığım oluyordu gerçekten neredeyse tamamen kesildi ağrılarım. Doktorunuza danışıp bu seçeneği deneyebilirsiniz. İkinci seçenekse her gün düzenli magnezyum takviyesi kullanmak, ben 1 senedir epey rahattım kas ağrılarımı çok azaltmıştı ve bilinen hiçbir zararı yok.

Çok yüksek derecede olmayacak şekilde kasık bölgeme ve bacaklarıma fön makinesi tutuyorum baya iyi geliyor. Dexpass adında bi ilaç kullanıyorum ayrıca, hem kanamayı kesmiyor hem de 5 dakikada ağrıyı dindiriyor. İlaç suda eritilip içildiği için direkt etki ediyor.

3.seçeneği söylemeyi atlamışım, bir dönem çok yoğun çalışıyordum ve regl ağrısı yüzünden işlerim aksıyordu. Ayın 15 günü tekrar ayılıp bayılacağım, sosyal hayatımı da düzenleyeyim derken çok ağır pms dönemleri geçirmeye başladım ve doktorumun önerisiyle çok bilinen antidepresan tedavisi gördüm birkaç ay. O da çok faydalı olmuştu.

Ben böyleydim. Normal doğum yaptıktan sonra geçti. Anlamıyorum bile adet olduğumu.

X