hastane tecrubeleriniz neler? Sifa? Acibadem? Medipol?

missyangel87

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2015
4
1
37
merhaba

forumlari bir suredir takip etmeme ragmen yeni uye oldum :)
35+5 teyim, ne yazik ki ancak hastane arastirmasina girebildim.
Doktorum, kosuyolu medipol , sifa hastaneleri ve kadikoy acibadem hastanesiyle calisiyorum demisti..

Medipol hastanesini gordum bugun, oldukca yogun ve kaotik bir hastane oldugunu fark ettim. Bebek bakim odasi ve yenidogan yogun bakim unitelerini goremiyorsunuz, ama ilginc olan anne de goremiyor.. yeni dogan unitesinde anne 5 dakikaligina gunde 1 kere ziyaret edebiliyormus sadece bebegi.. odalar kucuk ve koridor cok dar.. mahremiyet baya limitli. Dogumhane de 2 oda var sadece, eger dogum zamani geldiginde iki oda da doluysa, acil mudahale odasina aliyorlarmis.. :KK43: kisacasi baya hayal kirikligi oldu benim icin.

Kadikoy acibadem de bircok dogum yapan kisi ile gorustum, genel olarak memnunlardi ama ogrendim ki dogum sancilari gelince dogumhanedeki 3 kisilik sanci odasina aliyorlarmis, dogumun baslamasina yakin tek kisilik dogumhaneye aliyorlar. Ucret olarak bu kadar fahis fiyat veren bir hastane olarak, 3 kisilik sanci odasinda beklemek bana mantikli gelmedi. Sonucta ozel hastane de dogum yapacaksam yalniz kalmayi tercih ederim esimle ve sancilarimla :) ama var mi acaba aksi bir deneyimi olan? Doguma kadar tek kisilik odada kalan?

Sifa hastaneleri ile duyumum, Kadikoy(caferaga daki) Sifa hastanesi iyiymis ama teknik donanim olarak eski kalmis diyorlar. Atasehir Sifa hastanesinin ekipmanlari daha yeni imis, daha rahatmis ama gecen seneki skandal baya etkiledi beni (bebeklerin karistirilmasi) ,gerci normal dogum yapmak istiyorum insallah ama yine de korkutucu bir ihtimal ve annenin ihmal sonucu olumune yol acan doktor hala hastanede calisiyor gozukuyor..
Galiba iki hastanede de bebek hemsiresi az oldugu icin, yogun donemlerde gunluk hemsire aliyorlarmis.

Kisacasi bir suru duyum aldim, aklim cok cok karisti. Rica etsem acilen sizinde deneyimlerinizi alabilir miyim?
forumda arastirdim, bu hastaneler icin guncel bilgi bulamadim.

simdiden tesekkurler, herkese iyi gunler!

Ben ataşehir şifa da yaptım 3 sene önce..doktorum emel hanimdi..gayet iyiydi..dogumhaneler ufak ama zaten doğum yapıyorsun ve çıkıyorsunuz hele birde normal yapacaksanız onu gormuyorsun bile..ebeler çok tatliydi ve ilgiliydi..
Ama senin doktor dışardan da nasıl olur bilmem ama..şifa hastanesini tavsiye ederim..bebekler karışmış yok anne ölmüş çok takılma..bende öyle bir duyum almıştım bebek.ile ilgili ama doktoruna konuştum hatta dogrulamisti çok takılma derim ben..
Ayrıca kuzenimde 2014 senesinde doğum yaptı ve doktoru disardandi problem olmadı..

Ben ataşehir şifa da yaptım 3 sene önce..doktorum emel hanimdi..gayet iyiydi..dogumhaneler ufak ama zaten doğum yapıyorsun ve çıkıyorsunuz hele birde normal yapacaksanız onu gormuyorsun bile..ebeler çok tatliydi ve ilgiliydi..
Ama senin doktor dışardan da nasıl olur bilmem ama..şifa hastanesini tavsiye ederim..bebekler karışmış yok anne ölmüş çok takılma..bende öyle bir duyum almıştım bebek.ile ilgili ama doktoruna konuştum hatta dogrulamisti çok takılma derim ben..
Ayrıca kuzenimde 2014 senesinde doğum yaptı ve doktoru disardandi problem olmadı..
merhaba :) cok tesekkur ederim! ebelerin de ilgili ve sevimli olmasi cok iyi. her ne kadar dpktorum disardan da gelecek olsa, uzun bir sureyi ebeler takip ediyorlar :) umarim sezeryan olmaz !

son bir soru, sanci odasi gibi bir uygulama yok degil mi? dogumhanedeki odalar tek kisilik?
Acibadem de sanci odasi varmis 3 kisilik. genelde sancilar baslayinca veya duruma gore nst ye baglamak gerekirse oraya aliyorlarmis dogum oncesi.

merhaba :) cok tesekkur ederim! ebelerin de ilgili ve sevimli olmasi cok iyi. her ne kadar dpktorum disardan da gelecek olsa, uzun bir sureyi ebeler takip ediyorlar :) umarim sezeryan olmaz !

son bir soru, sanci odasi gibi bir uygulama yok degil mi? dogumhanedeki odalar tek kisilik?
Acibadem de sanci odasi varmis 3 kisilik. genelde sancilar baslayinca veya duruma gore nst ye baglamak gerekirse oraya aliyorlarmis dogum oncesi.

Ben doğum yapacağım zaman normal odama aldılar..
Ebeler hep odamda kontrol etti arada doktorum da gelmişti..zaten en son doktorum.geldi ikinma işlemini yaptım ve tekerlekli sandalye ile dogumhaneler gittim..

Ayrıca benden başka 4 kişi daha doğum yapıyordu onlara da aynı şey uyguladılar.. :KK66:

Ben doğum yapacağım zaman normal odama aldılar..
Ebeler hep odamda kontrol etti arada doktorum da gelmişti..zaten en son doktorum.geldi ikinma işlemini yaptım ve tekerlekli sandalye ile dogumhaneler gittim..

Ayrıca benden başka 4 kişi daha doğum yapıyordu onlara da aynı şey uyguladılar.. :KK66:
cok tesekkur ederim :) bu cok moral verici bir haber oldu :KK52:

Acıbadem kozyataginda elif meşeci doktora gittim gebeliği takip edecek diye planlar yaparken ne hastaneden ne doktordan hiç memnun kalmadım. Soğuk ilgisiz ve gördüğüm en acımasız doktor psikolojisini düşünen kesinlikle gitmesin arkadaşlar benim deneyimim budur iki gün kendime gelemedim
Referans almadan bir daha kesinlikle kadın doğum doktoruna gitmeyecegim ders oldu
Smear testi yaptı ne bilgi veriyor ne anlatıyor canımı okudu ağlatana kadar bunu yapan da bir bayan yazıklar olsun gerçekten

X