Gebeliğe Hazırlık Haşimato ve Gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

feristah123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2021
3
2
28
Mesajımı okuyan herkese hayırlı ve sağlıklı günler dileyerek başlıyorum. Birkaç ay önce haşimato olduğumu öğrendim. değerlerim; anti tpo 1300 tsh 4,5. Tsh normal kabul edildiği için doktorum ilaç başlamadı. Daha öncede bir kimyasal gebelik yaşadım.

Sorularım şunlar;
-Haşimato gebe kalmayı zorlaştırır mı, engeller mi?
-Gebelik oluşsa bile genellikle kimyasal gebelikle ya da düşükle mi sonuçlanır?
-Eğer gebelik oluşursa bebeğin sağlığını etkileyecek bir durum mu?

Bu durumu yaşayanlar ya da bilgisi olanların mesajlarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhabalar,
Bende de haşimato hipotroidi var. 6 ayda bir kontrol ettiriyorum. Hamile kaldığımı öğrendiğimde ölçüm yapıldı. Hipotiroidim yine düzensizdi. Smdi sentetik tiroid hormonu kullanıyorum. Birkaç güne yine ölçtüreceğğm. Kalınıyor yani o şekilde de

Yaşım 33 ve haşimato olduğumu tesadüfen 10 sene önce öğrendim. 4 sene önce, korunmasız ilk ayda kızıma hamile kaldım ve şimdi de 2.bebeğime hamileyim. İlaçlarını düzenli kullanıp, 6 ay da bir değerlerine baktırırsan ciddi bir durum değil, Türkiye’de 3 kadından birinde bu hastalık var, endişelenme gebeliğe engel değil yani canım 😘

Yaşım 33 ve haşimato olduğumu tesadüfen 10 sene önce öğrendim. 4 sene önce, korunmasız ilk ayda kızıma hamile kaldım ve şimdi de 2.bebeğime hamileyim. İlaçlarını düzenli kullanıp, 6 ay da bir değerlerine baktırırsan ciddi bir durum değil, Türkiye’de 3 kadından birinde bu hastalık var, endişelenme gebeliğe engel değil yani canım 😘
Teşekkür ederim canım ne kadar güzel söyledin

Mesajımı okuyan herkese hayırlı ve sağlıklı günler dileyerek başlıyorum. Birkaç ay önce haşimato olduğumu öğrendim. değerlerim; anti tpo 1300 tsh 4,5. Tsh normal kabul edildiği için doktorum ilaç başlamadı. Daha öncede bir kimyasal gebelik yaşadım.

Sorularım şunlar;
-Haşimato gebe kalmayı zorlaştırır mı, engeller mi?
-Gebelik oluşsa bile genellikle kimyasal gebelikle ya da düşükle mi sonuçlanır?
-Eğer gebelik oluşursa bebeğin sağlığını etkileyecek bir durum mu?

Bu durumu yaşayanlar ya da bilgisi olanların mesajlarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
merhaba biraz gecmis konun uzerinden ama yine yazmak istedim ..ben de bir kimyasal gebelik yasadim birde 9 haftalikken bebegin kalbi durdu kaybettim..ikinci gebelikten sonra bende hasimat oldugumu ogrendim tsh im 9 du anti tpo 380 di ..tsh yuksek oldugundan ilaca basladim 2 aydir levotiron aliyorum bu ay normale dondu sukur..gebelige engel olmadigini soyledi doktor fakat n nedenini byna bagladi kontrol altinda oldugu muddetce herhangi bir sorun olmadigini soyledi..hakkimizda hayirlisi olsun insallah

merhaba biraz gecmis konun uzerinden ama yine yazmak istedim ..ben de bir kimyasal gebelik yasadim birde 9 haftalikken bebegin kalbi durdu kaybettim..ikinci gebelikten sonra bende hasimat oldugumu ogrendim tsh im 9 du anti tpo 380 di ..tsh yuksek oldugundan ilaca basladim 2 aydir levotiron aliyorum bu ay normale dondu sukur..gebelige engel olmadigini soyledi doktor fakat n nedenini byna bagladi kontrol altinda oldugu muddetce herhangi bir sorun olmadigini soyledi..hakkimizda hayirlisi olsun insallah
Uzun zamandır girip bakmamıştım mesajlara, güzel haberim 19 haftalık hamileyim😍Ayda bir kontrole gidiyorum dahiliyeye kan veriyorum ve ilacımın dozu düzenleniyor. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 💕

İlaç kullanımında artmıyor, benimki hep 2 civarlarında çıkıyor kontrollerde
Oncelikle hayirli olsun saglikla kucaginiza alirsiniz insallah.. tiroit disinda bi problem var miydi sizde veya esinizde herhangi birsey denediniz mi gebe kalmak icin bende tiroit iciyorum kan hapi coraspin vs ama pcosluyum bu tiroitler gebelik icin onemli miymis

X