Haşimato Tiroid Hastalığı Öneriler

sweat girl34

Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2022
7
2
37
Merhaba

Bugün haşimato hastası olduğumu öğrendim. Haşimato hastalığı için yeme içme için önerileriniz var mı? Tsh oranım çok yüksek çıktı. Şuan ilaç tedavisine başladık. Fakat süreç nasıl olacak bilmiyorum. Ve hep böyle yaşamak çok korkutuyor beni.

Değerleriniz kaç çıktı? İlacını düzenli kullanınca çok çabuk düşüyor. Kahvaltıdan 40 dk. Önce içmemiz söylemişti doktorum bana. İçip direkt kahvaltı yapmayın.

Değerleriniz kaç çıktı? İlacını düzenli kullanınca çok çabuk düşüyor. Kahvaltıdan 40 dk. Önce içmemiz söylemişti doktorum bana. İçip direkt kahvaltı yapmayın.
Merhaba cuma günü başka bir hastanede 14,2 çıkmıştı Tsh, dünkü testimde 8,2 çıktı. Yeni öğrendim. Aynı zamanda antikorlar pozitif dedi. Anlamadım

Ben 17 yıldır hashimatoyum ve ilaç kullanıyorum antikorlarım sonra negatife döndü. Ömür boyu takipler ilaca mahkumiyet zor. Ben 150 mikrogram kullanıyorum. Dozum yüksek. Üstelik ilaç kullanmanıza rağmen normal bir insan gibi olmuyorsunuz. Yapacak birşey yok. Hastalığı kabul etmek zorunda kalıyorsunuz.

Sizin değerleriniz nasıldı. İlk etapta 50 mg yazdılar. 33 yaşındayım. Bu yaşta bu hastalığı öğrenmem kötü oldu. Zaten bir şikayet üzerine gitmedim. Normalde değerlerim temmuz ayında normalmiş. Yaşamınızda neleri değiştirdiniz.

Benim tanı konulduğunda tsh 11 di. 24 yaşında tanı konuldu bana. Gençliğim böyle geçti. Nodülüm de var, takipliyim. Toplum da yaygın bir hastalık.

Normal bir insan gibi olmuyorsunuz derken??

Değsik bir beslenmeye gerek yok. Ama kullandığınız tuz iyotlu olsun muhakak. Onum dışında troid hormonunu biz her sabah aç karnına ilacla alıyoruz. Sağlıklı olanlarda kendiliğimden oluyor. Ilacımızı icince aynı oluyoruz yani. Doz ayarlamak icin konturol icin drun dedigi aralikla tahlil oluncak okadar. Ben 9 yıldır troid hastasıyım birsekilde dra gittigimde kadin dogum dahi olsa soyluyorum troidimede bakın diye endokrine gitmiyorum baktirdigim dr yonlendirmezse. Yataginin yaninda olsun hapın hersabah ic. Ben bi eksisini yasamadım. Ilacini duzenli icersen sorun olmaz.

Benim kolestrolum normal. Bizimde tsh 6 nin altindaysa 3 4 mesela diger insanlardan farkimiz olmusyo. Biz sadece hormonu disardan aliyoruz. Onlarin vucut uretiyo. Ilaci ictigimiz surece esitiz. Icmezsek tabi hersey alt ust bircok sey olur kilo almakda bunun icinde tabi

Öyle olmuyor işte. İlaç kullanıyorum hormonlarım normal düzeyde ama kolesterolüm yüksek metabolizma yavaş. Oysa sağlıklı beslenen düzenli yürüyüş yapan biriyim. Çevremde bir kaç arkadaşım da benim gibi.

Bilmem benim kolesttolum hep iyi drda bu sekilde soyledi. Kilo yaparmi dediginde normal insaninda tsh i3 seninde 3 bir farkin yok ilacininduzenli icersen diye kiloda bu hastalik varken diyetle verdim simdi dogumla yine aldim ins verebilirim.

Merhaba ben de rutin bir kontrol sırasında öğrenip şaşırmıştım. İlk 2 ay ilaca ve yediklerime çok dikkat etmedim maalesef. İki ay sonraki kontrolümde azar yedim tabi şimdi ilacım 75 mg ve doktor iyot alımını engelleyen besinlerden uzak durmamı söyledi. O günden beri hiç ama hiç tüketmiyorum. Havuç, turp, brokoli gibi besinler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…