Haşimato hastası olup hamile kalan var mı ?

Cocugunuz var mı bu hastalıktan snra

Kizlar bende hashimatoluyum. Oncesinde 75lik levotiron kullanuyordum. Hamile kaldigimda normaldi. Bir hafta sonra betayla birlikte 15e cikti. Sonrasinda 200-100-150 kullandim bu sefer de 0lara dustu bu da iyi bir sey degil. Eski dozuma dondum. Acikcasi bu isten dahiliye dokforlari zerre kadar anlamiyor. Endokrinde cok pahali ozellerde. Neyse simdi 4.5 ayligim, Bugun baktirdim, 4 cikti. T4 normal yalniz. Ben artik kendimin doktoru oldum. Bir gun 75 bir gun 100 icecegim

Canım euthyrox mu kullanıyorsun ben şu an 5 haftalığım. 25 mcg kullanıyorum. Perşembe doktor randevum var. Belki dozunu artırır diyorum. Doktorun dozunu artırdı mı yoksa aynı doza mı devam ettiniz

Baştan euthyrox kullandim 25 mg
Snra dr
Levotrona geçirdi 25 mg gün aşiri içiyorum.
İstenilen değere geldi
Adetin 3.günü hormon testi sonuçlarım:

Tsh: 4.82 Serbest T3: 4.14 Serbest T4: 0.78

Lh: 3.6

Fsh: 7.1

Prolaktin: 16.7

Estradiol: 28.7

Tsh sonucum yüksek olduğu için gebe kalamıyor olabilir miyim sizce?

İlaç kullandgnz haldemi degerlernz böyle.tsh yüksek olduğunda gebe kalmakta riskli
Levotrn kullaniyorum ben degerlerm normale döndü 18 haftalik hamileyim şuan aylık rutin troid kontrolüne iç hastaliklarında devam ediyorum

Ben hamile kaldığımda tsh değerim 24'tü sonra ilaçla birlikte hızla düşüşe geçti. Normalde de hiç 5'in altına düşmüyor. Zaten 4 civarı kabul edilebilir demişti benim uzamn doktorum. Ama mutlaka takip edilmeli.

Gebelik için deniyorum. Hâlâ olmadı. Bugün hormon testi yaptırmak istedim, kadın doğuma gitmeden önce. Herhangi bir ilaç kullanmıyorum henüz. Ama forumda baktığımda göre tsh yüksek gibi geldi.

Gebelik için deniyorum. Hâlâ olmadı. Bugün hormon testi yaptırmak istedim, kadın doğuma gitmeden önce. Herhangi bir ilaç kullanmıyorum henüz. Ama forumda baktığımda göre tsh yüksek gibi geldi.
Evet degerleriniz yüksek
Benimde yüksekti
Daha hamile kalmadan ilac kullanmaya basladim
Kullanirken ilaci hamile kaldm halada iciyorum dogum yapinca biraktirck ilaci

Evet degerleriniz yüksek
Benimde yüksekti
Daha hamile kalmadan ilac kullanmaya basladim
Kullanirken ilaci hamile kaldm halada iciyorum dogum yapinca biraktirck ilaci
İnşallah olmamasının sebebi tsh dir de ilaçla tedavi olup ben de kalabilirim. Umut oldunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…