Haşimato hastası olup hamile kalan var mı ?

Tabiki,asıl gebelik düşünmeden önce endokrinoloji bölümüne ya da dahiliye bölümüne gidin tiroidlerinizi bir kontrol ettirin,kullanmamanız zararlı,Allah korusun zeka geriliğine bile sebep oluyor kullanmazsaniz
yok şöyle zaten ben 20 günde bir kan verıyorum . günde 4 tane ılac kullanıyorum ama doktor hamılelıkte kullanılacak ılac PROPCYL dedi tsh değerim suanda normal .

TSH :0,51
T3 :3,47

Kızlar troid hastasıyım 1 doş gebelik bir kimyasalım var . Anti Tpo değerim baya yüksek , haşimato hadtası olup hamile kalan var mı ? Yardımcı olur musunuz
Ben varım. Bir ay ilaç kullandım sonra hamile kaldım ilacın dozunu doktor ayarlıyor. Kullanmaya devam ediyorum hala. Ve su an bebeğim 22 günlük

yok şöyle zaten ben 20 günde bir kan verıyorum . günde 4 tane ılac kullanıyorum ama doktor hamılelıkte kullanılacak ılac PROPCYL dedi tsh değerim suanda normal .

Benim ilacım aynen devam etmişti levotron, ama dozu ilk üç ay aynı,ikinci üç ay artıyor,son üç ay da artıyordu.kadin doğum ve endokrinoloji takiplisi olun mutlaka paralel muayene olun ,güzel günler dilerim

Merhaba bendede hashimayo vat şuan tekrardan hamileyim ilki gitmişti bu boynumdaki baskıdan bıktım artık kafama takıyorum baskı oldukça kötü bşley olcak sanıyorum tiroidit çıkıyor ultrason da
Yeni katıldım bende haşimatoluyum ilk gebeliğim 6 haftalıkken ikincisi 9 haftalıkkrn son buldu bende de boyun ve kol agrısı cok oluyo her oldugunda test veriyorum tsh cıkmış oluyor

Günde 4 ilac nasıl kullanıyorsunuz bn 100 lük kullanıyorum sabah tek alıyorum sizin nasıl kullanımı öyle daha mı etkili acaba yardımcı olurmusunuz

Yeni katıldım bende haşimatoluyum ilk gebeliğim 6 haftalıkken ikincisi 9 haftalıkkrn son buldu bende de boyun ve kol agrısı cok oluyo her oldugunda test veriyorum tsh cıkmış oluyor
Merhaba tiroitten dolayı mı oldu peki ben şuan tekrar hamileyim bunu okuyunca moralim bozuldu. Genetik testi yaptırdınızmı

Merhaba tiroitten dolayı mı oldu peki ben şuan tekrar hamileyim bunu okuyunca moralim bozuldu. Genetik testi yaptırdınızmı
Lütfen morelinizi bozmayın benim tiroidden dolayı olup olmadığını kesin bilmiyorum genetik testi yaptırdım kan katılaşmasına meyilli çıktı ama benim tesoşum sürekli çıkıyor en son Hatta 10 gün önce verdim testi açtım şu an 9'larda

Benim o kadar yüksek değil 3. 2.70 fln çıkıyor şuan euthyrpx kullanıyorum zaten 25 lik. Benim antikorlar pozitif sadece yani haşhimato tiroiditi folik asit içiyorum şuan başka bişey elimden gelmiyor inşallah kucağıma almak nasip olur

İnşallah Korkulacak bir şey olmaz Öyle bayağı bayağı düşük yani haşimato bile demelerini bence saçma çok düşük kullanıyorsunuz �nşallah hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olur 25 liği sadece günde bir kere mi kullanıyorsunuz

merhaba. ben de 5 yıllık haşimatoluyum ama henüz bebeğim yok.
bende panik olmuştum ilk öğrenince ama sonra etraftan haşimatolu olup hamile kalan çok duydum.
haşamato baya yaygın zaten

merhaba. ben de 5 yıllık haşimatoluyum ama henüz bebeğim yok.
bende panik olmuştum ilk öğrenince ama sonra etraftan haşimatolu olup hamile kalan çok duydum.
haşamato baya yaygın zaten
Sixin gebelik olmaması haşimatondan mı baska neden
Evet sabah bir defa alıyorum
Bence hiç Kafaya takmayın çok düşük dozda kullanıyorsunuz Allah'ın izniyle Bebeğinize kucağınıza alırsınız stres yapmayın Çünkü ben iki gebeliğimde de çok stres yaptım ilk kaybımdan sonra Tekrar hamile kaldım Ve hep yine kaybedecekmiş gibi düşündüm bu yüzden belki de Stres yaptım yine Kaybettim Lütfen siz stres yapmayın pozitif olmaya Sürekli mutlu olmaya çalışın aklınıza bile getirmeyin

Çok teşekkür ederim çok sağolun

Kızlar troid hastasıyım 1 doş gebelik bir kimyasalım var . Anti Tpo değerim baya yüksek , haşimato hadtası olup hamile kalan var mı ? Yardımcı olur musunuz
Ben haşimato hastasıyım. Hamile kaldığımda bu hastalığı fazla farkında değildim. Hem tsh, hem anti tpo değerlerim hep çok yüksekti. Üstelik 75'lik euthrox kullanırdım. Haşimato bir bağışıklık sistemi bozukluğu ve ben bundan çok çektim hala çekiyorum. En son kilo vermek istediğimde diyetisyene gittim ve tesadüfen bu konuyu konuştuğumuzda bunun beslenme ile çok ilişkili olduğunu söyledi. Glutensiz ve laktozsuz bir diyet hazırladı. Ayrıca geçirgen bağırsak sendromum olduğu için kolajen takviyesi verdi. Beslenme düzenim değilince resmen hayatım değişti, değerlerimin çoğu normale yaklaştı ve haşimatonun sebep olduğu problemlerim minimuma indi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…