hapla intihar

Aidanu

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
198
0
merhaba. benim 38 yaşında, iki çocuklu (biri 9 diğeri 4 yaşında) bir yengem (amcamın eşi) var. dün 2 kutu hap (ağrı kesici olması lazım) içmiş :kızgın: sabahtan ve akşamüstüne kadar da kimseye birşey dememiş. sonra aniden karnına ağrı girince amcamlar acile götürdüler. hatta orada da sesini çıkarmamış sonradan amcama demiş ben 2 kutu hap içtim diye. acilde anında yoğun bakıma aldılar. dün geceden beri yoğun bakımda. kendinde aslında konuşabiliyor falan ama doktorlar yine de müşahade altında kalmasını söylemişler. ayrıca içtiği ilaçların kutularını da çantasına koymuş. o psikolojiyle kutuları almayı nasıl akıl etti bilemiyorum tabi. intahara kalkışma nedenini ise kendi de bilmiyor. hapları içmeden önce mektupta yazmış. genel olarak amcamın kardeşlerinden şikayetçi. aslında halamların, babamın falan ona karşı bir kötülüğü yok ama yengemin kafasında kurduğu şeyler var. dertlerinden biri amcamın ailesine maddi yardımda bulunması mesela. ayrıca amcama hastalık derecesinde bir sevgisi var. amcamla kavga ettiğinde kendi çocuklarını aç bırakacak kadar da katı yürekli. bir de bu aralar eline geleni balkondan pencereden fırlatma huyu başlamış. aşırı derecede sinirli. bir ara psikoloğa gitmişti ilaç falan kullandı ama sonra bıraktı. zaten ilaçlarında bir yararı olmadı. psikolojik problemleri çok fazla ve ben bunun ailesinden kaynaklandığını düşünüyorum. küçükken annesi ve babası hiç sevgi göstermemiş ve hala da öyle. annesi parasını kızından esirgeyecek tipte biri. daha yazsam roman olur yani neler neler. şimdi hastahaneden çıkınca psikoloğa sevkederler diye tahmin ediyorum. bizim de ailecek yengem için yapabileceğimiz birşey var mı? ona nasıl davranmalıyız? yüzüne nasıl bakacağız onu da bilmiyorum çünkü hepimizin arkasından çok kötü şeyler söylemiş şikayet etmiş. hastahaneye mi yatırmalıyız ne yapmalıyız bilmiyorum :1no2: fikirlerinizi bekliyorumm benneyaptımki

X