Gebeliğe Hazırlık Hanımlar hamilelik belirtileriniz paylaşırmısiniz acab

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba hanımlar burda yeniyim 8 aylık evliyim bebek düşünüyoruz sizden ricam ilk hamilelik belirtilerinizi yazarmisiniz ?
Bir sağlıklı iki sağlıksız 3 gebelik geçirdim...hiç bir fark yoktu ..herzamanki gibi bir hafta kala adet belirtilerimi yaşadım ..sadece adet görmedim ..üç dört günlük gecikme sonucu ogrendim

Adet belirtilerinden aman aman bir farkı yok aslında. O yüzden sıklıkla karıştırılıyor zaten.
Ama bende belirgin bir bel ağrısı, akıntı ve gaz problemi vardı.

Merhaba hanımlar burda yeniyim 8 aylık evliyim bebek düşünüyoruz sizden ricam ilk hamilelik belirtilerinizi yazarmisiniz ?
İlk ve tek belirttim karnımda inanılmaz derecede Ağrı.. Bide hamile olduğumu bilmiyordum ilişkiden sonra sabahları çok ağrım vardı başka hiçbirşey yaşamadım

2 aylık hamileyim, yumurtalamadan sonraki ilk hafta hic bir belirtim olmadı ki mantıkende tıbbende olması mümkün degil zaten. 2 haftanın ortalarında karnımda agrılar oluyordu egildimde ve agır bir sey kaldırdıgımda inanılmaz agrım oluyordu bu beni cok süphlendirmisti kendimi adet olucakta sandım bu yüzden. Ama bendeki em can alıcı ve hayatımda ilk defa olan sey dedigim gibi adete 4-5 gün kala gögsümde ag gibi cıkan yesil damarlardı belki esmerseniz bunu anlayamayabilirsiniz ben cok beyaz tenliyim belki ondanda cok belli olmus olabilir ama sok olmustum gögsümde yesil yesil damarlar vardı beni en cok süphelendiren sey bu oldu ondan sonra ovülasyon testi yapmaya basladım t cizgisi adet günüme yaklastıkta dahada koyulastı ve adetime 1 gün kala ve adet günümde 2 cizgide aynı koyulukta cıktı yani ovulasyon testide gösteriyor arkadaslar. Daha sonra adet günümde hamilelik testi yaptım silik cizgi cıktı bunun üzerine kan tahlili verdim beta hcg 167 ydi hamile kalmıstım benim belirtilerim bu sekildeydi umarım yardımcı olabilmisimdir

Benim belirtim surekli idrara cikmaydi midemde oyle bir gaz vardiki dokuncak biseyde yemiyodum, idrar yolu enfeksiyonu olmusum gibi ince sizilar ve cok az mide bulantisi boyle kusmalik degilde sanki bisey yemissin dokunmus gibi. Insallah tez zamanda kalirsin

Yaa ne güzel Allah'ım analı babalı büyütsün sağlıklı yaşam versin canım

Ah ah bende de aynı şeyler vardı canım ama psikolojik oldu sanırım ya bilmiyorum 5 gün geçti adet oldum test yapmıştım gecikince negatifti hayırlısı olsun hakkımızda

Ah ah bende de aynı şeyler vardı canım ama psikolojik oldu sanırım ya bilmiyorum 5 gün geçti adet oldum test yapmıştım gecikince negatifti hayırlısı olsun hakkımızda
Inanin hamile oldugunuzda anliyosunuz vucut hissi olarak. Boyle bir gariplik oluyor insanda. Ben yumurtlama gunumu degerlendirdim baktim ertesi gun akintim var onuda degerlendirdim 8 ay hap kullandim hemen olmaz diye dusundum biraktigimin ikinci ayi hamile kaldim bu sekilde

Aşırı bacak ve 1 güne mahsus bel ağrısı
Merhabalar geçen ay beta 5.56 çıktı hamileyim sandım ve öyle hissediyordum.8 gün boyunca kahverengi lekelenme geldi ama kanama olmadı üstüne görme sandım 4 mayısta aşırı ağrı ile hastaneye gittim 7 cmlik kistim olduğunu öğrendim.Bu ay kendimi hamile gibi hissetmiyorum, hamile kaldığım gün bile hissettim diyorlar ya asla öyle bişey yok yani Normalde adet öncesi hafif göğüs hassasiyeti olur bat 12 mayıs bende bir haftadır göğüslerde şişkinlik ve sütyen giydirmeyecek kadar hassasiyet var birde bacak ağrısı ama sanki saatlerce yürümüşüm de bacaklarım tutulmuş gibi
Kist varken gebelik normalmiş gebeliğin ilerleyen aylarında yok oluyormuş acaba demekten kendimi alamıyorum sizinde bacak ağrınız benim ki gibi miydi?

Yani benim bacak ağrım daha çok romatizma tarzı bir ağrıydı dizlerimden başlıyordu baldırlarımda yoğundu

Ben ayni adet olacakmışım gibi hissediyordum günüm gecikti yani memelerde karinda şişlik biraz sag sol kasikta son on gun kala batmalar basladi oyle mide bulantisi mide yanmasi uyku hali felan hic olmadi yani zaten onlar 6. 7. Haftadan sonra sunu atlamayalım adet belirtilerim 3 4 gun once basladi yumurtlamadan 4 ya da 5 gun sonra normalde bir hafta kala baslardi

Hiç belli olmuyor mesela bir bebeğimde aşırı mıdem bulanmıstı kasık agrımdan duramıyordum akıntım kanamam oluyor gıbıydı bir bebeğimde hıccc bıse hısetmedım ne agrı ne sancı ne akıntı bıse yok gıbıydı ve şuanda hafıf bulantılar uykudan uyandıracak kadar idrara cıkma cok fazla
halsızlık ve gaz durmadan geyırıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…