hani hiç kimse ölmemişken...

Nisan21

Taze Bekar ( mihrace )
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
510
1
51
Getir şu kutuyu bakalım...
Bir gün, kaçınılmaz bir gün, içinizden biri o lafı eder:

Getir fotoğraflara bakalım.

Olur bakalım da... Nasıl bakacağız? Kat kat hüznün açıldığı, naftalinle birlikte buram buram kasavet kokan o tarih sayfalarına elemsiz, kedersiz nasıl bakacağız?

-Kim bu siyah-beyaz fotoğraftaki bereli adam, anne?
- Ha o mu? Bakayım... Haa, şey bu..Behice'nin kaynanasının Almanya'daki kardeşi... Tren kazasında ölmüştü.
-Peki bu solgun, durgun poz, bu objektife değil de sanki ecele bakan adam, senin büyük dayın değil mi?
-Evet... Ben yetişemedim ama çok kıymetli bir öğretmenmiş.
-Peki bu? Bu donuk, bu aradığını bulamamış mutsuz suratlar kim?Bütün askerler aynı... Bizimki hangisi? Yani kimi tanıyoruz bunların içinden, bu fotoğrafı bu eve getiren poz hangisi?
- Bilmiyorum kızım. Ver bakiim.. Buu... Bu anneannene lazım. Bende çıkaramadım.
Neden mahzun bakar siyah-beyaz fotoğraflar?
Renksiz fotoğrafın kahkahası olmaz mı?
Niye eziktir kenarı pütürlü bunca kart?
Arkasına çaprazlama "Bu cansız hayalim hatıra kalsın" diye yazarken, bir gün gerçekten cansız kalan bu hatıralar, gittiklerine mi üzülüyorlar, yoksa geride bıraktıklarına mı?
Neler söylüyorlar gözlerine bakanlara?
Hala gözlerine bakamadığımız fotoğraflar ne olacak peki?
Fotoğraflar titreyen parmaklarla tekrar ve gelişigüzel kutuya doldurulurken, gönülleri bir şarkının nağmeleri burar:
Hani şarkılar bizi henüz bu kadar incitmezken...
Hani herkes arkadaş... Hani oyunlar sürerken...
Kimse bize ihanet etmemiş... Biz kimseyi kırmamışken...
Hani biz kimseye küsmemiş...
Hani hiç kimse ölmemişken...
Eskidendi, ahhh eskiden...

HALİME GÜRBÜZ

eskidendi mihrace eskiden...teşekkürler çok güzeldi ..emeklerine sağlık bizimlede paylaştığın için.

ben anne ve babamın fotoğraflarına bakarken,
hüzünleniyorum,
seneler geçmiş ve değişmişler...
neden farketmiyorum diye düşündüğümde
galiba ben şuan bile onların yüzüne
eski bakışlarımla değiyorum,
fotoğraflar yüzüme vuruyor bunu,
tekrar bakıyorum yüzlerine ve en son hallerini
çekiyorum gözlerimi kapatarak,

kağıttan çok hatıralarıma fotoğraf kaydetmeyi huy edinmişim,

teşekkürler mihrace

Hani okuldan, işten dönerken
Işıklar yanardı evlerde
Hani ay herkese gülümserken
Mevsimler kimseyi dinlemezken
Hani çocuklar gibi zaman nedir bilmezken

bende söyliyeyim kendi nakaratımı...

eski fotoğraflara bakmak her zaman benide biraz hüzünlendirir biraz gülümsetir.geçmiş zaman gizlidir onlarda bakarız ve hatırlamaya çalışırız

çok güzeldi Mihracem ben annemi babamı özledim senağlama
canımmmm:teselli: aileden uzak mısın? zordur uzak olmak her özlediğinde görememeksenağlama ama ne yapalım her zaman her istediğimiz olmuyor malesef:1hug:

Çok güzeldi...ve evet eskidendi çookkk eskiden...yüzümdeki tebessüm gerçekti..güldüğüme inanmak için kahkaha atmam gerekmiyordu..çookkk eskiden..emeğine sağlık teşekkürler.

harika bir yazi mihrace bizimle paylastigin icin tesekkur ederim.halime gurbuzun yazilarini senin sayende ogrendim.daha oncede bir yazisini vermistin:)))onunda kalemine yuregine saglik.

seyran, gülsemm,camdankalp,yagmur hepiniz sağolun.. halime gürbüzü meşhur edecem herhalde burda:)))) bende yazılarını beğendiğim için sizlerle paylaşıyorum. espirili bir anlatımı var. okuduğunuz için sizde sağolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…