Aile Planlaması Hangisinden başlayacağım, yardım edin

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

adiyef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2008
548
5
41
az önce yasmin doğum kontrol hapı alıp geldim.eczacıya sormayı unutmuşum.hangi haptan başlamalıyım şaşırdım.üzerinade günler yazıyor.oklar yön gösteriyor ama hangisi ilk başlayacağım anlamadım.kullanan varsa bilgi versin çok sevinirim

yani oradaki hapların hangisinden başlarsak başlıyaım farketmiyormu,o hapa yarın başlayacak olsaydım,çarşamba yazandan da başlayabilirdim öylemi

canım o hapları kafana göre almaya başlama reglin başladığında veya ilaç hangi gün gerektiriyorsa o gün başlaman lazım doktora danıştın değil mi bünyene en uygun hapı doktor bilir çünkü

o hapların hepsi aynıdır üzerinde günlerin yazılması unutma ihtimalini göz önünde bulunması içindir..

canim, ilk kullandiginda adetin geldigi gün kullanacaksin, örnegin sali günümü geldi adetin sali yazan hapi alacaksin... Haplar bitince 7 gün ara vericeksin ve sonra yine baslayacaksin adetin bitsede bitmesede.... Mesela Yine sali baslayacaksin....

ılacın paketi senin ilaç almayı unutmaman ve unutursan da hangi gün unuttuğunu izleyebilmen için o şekilde dizayna edilmiş. Hangi gündeysek o günün hapını alacaksın ve ok yününde gideceksin ki araa baktığında alınmamış hap varsa ne zaman unuttuğunu bilesin.
Ama kesinlikle reglin başlangıç gününde başlaman gerekiyor. O günü kaçırdıysan başlama. Düzenini bozarsın. Bu aylık da başk yöntemle korunuver. Zaten ilk ay olduğu için tam korumayacak. ılaca başladığın ilk ay ek korunma yöntemi de uygulamalısınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…