hangi mama

niva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2008
317
2
kızlar oğlum memeyi tamamen bıraktı..epeydir sadece mama içiyoruz..mi..apt..mil..1 kullanıyoruz..önerilerinizi bekliyorum

canım neden bıraktı geceleri emzir bari uyku halinde iken ben preaptamil kullanıyodum en yakın anne sütüne olan mamaymış şimdi aptamil1e geçtik

bende pre aptamıl kullanıyorum ama bız yenı basladık.pekı sen neden aptamıle gectın doktor mu onerdı

canım neden bıraktı geceleri emzir bari uyku halinde iken ben preaptamil kullanıyodum en yakın anne sütüne olan mamaymış şimdi aptamil1e geçtik

oğlum 1 ekim doğumlu.. gebelik şekerim vardı..doğumdan hemen sonra sütüm gelmedi..üstüne bir de sarılık olunca doktor bir şekilde beslenmesi gerek dedi..mama verildi..aptamil önerdi..3 hafta pre kullandım sonra 1 e geçtim..

Benimkisi aptamili hiç sevmedi..Lactumun yüzüne bile bakmadı...Lezzetli bir mama tavsiye edebilen var mı?

kızımda hiç sütüm olmamıştı doktorumuz aptamili tavsiye etmişti kızım 4 yaşına kadar aptamil içti.....(guigoz ve sma da denedim ama kusmuştu)...zaten süte allerjisi vardı corn flakesi bile aptamille yiyordu güzel tavsiye ederim...
şimdi oğlumda hem anne sütü hem mama alıyor doktorumuz nestle NAN yada ülker LACTUM tavsiye etti...önce lactum kullandık şimdide nan kullanıyoruz.ikisinide çok sevdi...nan ve lactumda şeker oranı daha düşükmüş...
bride bi nan ı dene canım tavsiye ederim

Benimkisi aptamili hiç sevmedi..Lactumun yüzüne bile bakmadı...Lezzetli bir mama tavsiye edebilen var mı?

canım benım değılde ablamın oğlanda mama beğenmedi her cesıdını denedı en son bebel.... mamasını ıctı.onun tadı en gusel olanmıs.oyle dıyor.

sütüm az olduğu için günde 1 yada 2 sefer mama takviyesi yapıyorum doğumdan beri dr. bebelac önermişti güzel içiyordu ama son 1-2 gündür beğenmiyor ama sanırım biberona gıcık oluyor önceden kaşıkla veriyordum memeyi bırakmasın diye yeni yeni biberonla veriyorum kaşıkla çok içmiyor sıkılıyor biberonla çok daha fazla içiyor ama onuda beğenmeyerek içiyor

arkadaşlar banada tavsiyede bulunun bebegım 2 bucuk aylık gittikçe kilo alımı düşüyo 20 gunde 300 gr almıs dr aradım mamaya başla dedi milupa 1 önerdi yarın alıcagım beni bırakır diye korkuyorum bırde beni emerken kendini geri geri atıyo süt az geldigi için herhalde bende biberonla vermeyı duşunuyorum

arkadaşlar banada tavsiyede bulunun bebegım 2 bucuk aylık gittikçe kilo alımı düşüyo 20 gunde 300 gr almıs dr aradım mamaya başla dedi milupa 1 önerdi yarın alıcagım beni bırakır diye korkuyorum bırde beni emerken kendini geri geri atıyo süt az geldigi için herhalde bende biberonla vermeyı duşunuyorum
ben önce emziriyorum sonra biberonla veriyorum hem beni emiyor hem biberonu...sana tavsiyem nuk un damaklı biberon ucunu kullan en küçük olanından..kaşıkla nasıl verilir o kadar mama bilmiyorum zor yani hemde kaşıkla çok hava yutar gazı olabilir...umarım bırakmaz emmeyi bende her seferinde korkuyorum bırakırmı diye...
birde benimkide kendini geri atıyor beni emerken anlıyorum ki gazı var hemen sırtına pış pış çıkarıo kocaman bi gaz devam ediyor emmeye bide böyle dene bakalım...hem gazını çıkardıkça yemek ister yine devam et doyurmaya daha iyi kilo alır...mesela gazı midede bi balon gibi düşün.eğer o balon sönerse yerini doldurmak için yemek isteyecek hemde gazın verdiği huzursuzluktan kurtulduğu için rahatlayacak...kusmanın en büyük nedenide midede kalan gazdır unutmayın...

canım ıkımızde aynı sorunla karsı karsyayız.ben basladım.bıberonla pre aptamıl milupanın içiyo.gunde 3 ogun verıyorum 60 ml 2 kasık mama.mamadan hemen sonra emzırıyorum.benımkıde kendını gerı atıyor emerken.sutten değil gazdan dıye tahmın edıyorum bende.gazını al tektrar emzırmeye devam et.

tamam canım bende verecegım bakalım içecekmi gazını çıkartırıyorum ama yine emmek istemıyo senın gece uykusu nasıl benim gece uyuyo gunduz uyumuyo

ben de de geri atmalarla başladı sonra bıraktı memeyi..süt gelmeyince huysuzlandı..ama gaz olunca biberonda da aynı şeyi yapıyor..

arkadşlar mamayı neyle veriyorsunuz ben biberonla denedim almıyo yarın başk auç alıp deneyecegim

canım nuk marka uç kullanıyorum sorun yok sadece silikonunu tutsun istiyorum sanırım sert geliiyor

benimde kızım 2.5 aylık.Doymadığı için anne sütüne ilave mama vermek zorunda kaldım.SMA aldım biranda toparlandı bebeğim cokda severek içiyo.Tavsiye ediyorum gayet iyi SMA...

X