Kontakt Lens Hangi hidrocor rengi topazioya en yakın (yada turkuaz duruyor) ?

GunhesH

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ağustos 2006
3.433
10
ya aslında topazionun rengine bayılıyorum ama opak oluşu ve şaşı görünme riski beni ondan vazgeçiriyor...hidrocorun doğalığıyla boy ölçüşemez...

resimlerden gördüğüm kadarıyla topaziolar tam mavi değil tam yeşil de değil....mavi-yeşil karışımı turkuaz görünüyorlar...yani tam istediğim gibiler..
ben hangi hidrocorla mavi-yeşil karışımı turkuazı (topazio benzeri) rengi yakalarım ? topazio kadar açık olması şart değil...freshlookun turkuazı gibi koyu turkuaz da olabilir...
tam mavi yada tam yeşil istemiyorum...

azul mu ?
verde marine mi?
verde mi ?

Son düzenleme:

ay inanmıyorum charm verde marine burda ne kadar güzel görünüyo :S

videolar için sağol :)
charm verde marine videolarında bence o rengin öyle durma sebebi videodaki kızın gözlerinin baya açık kahve olması diye düşünüyorum..çünkü onda azul ve verde renkleri bile açık renk duruyor (ki o renklerin açık durabilmesi için gözlerin baya açık olması lazım)
soloticanın canlı renklerinde gözün rengi açıldıkça bu renkler daha ve pastel...renk koyuldukça daha koyu ve fosforlu duruyor...bu arada yabancı bi lens kullanıcısıyla konuşup ona da aynı soruyu sordum ve verde marinenin turkuaz durabilmesi için takan gözün siyah olması gerektiğini...kahve gözlerin genelinde yeşil durduğunu söyledi..

Son düzenleme:

ne demek cnm :) hmm gözün kendi rengine göre değişio demekki. ne almaya karar verdin cnm

ne demek cnm :) hmm gözün kendi rengine göre değişio demekki. ne almaya karar verdin cnm

sanırım başka lens almıycam canım renk bulamıyorum...yok :26:
konuştuğum kişi zaten bana istediğin turkuazı soloticanın şu anki mevcut renkleriyle elde edemezsin dedi...bu da başka markalara bakmam gerektiği anlamına geliyor onu da ben istemiyorum
topazioların rengi harika onlara gözüm takılıp duruyor ama dokusundan dolayı pek doğal değilmiş lens olduğu çabuk belli oluyormuş bi de şaşı gösterebiliyomuş

hmm anladım cnm. lens her gözde farklı olabiliyor maalesef. başka markada bak belki kafana göre bulursun. değişiklik maksat zaten. hemen ümidini kırma derim ben

hmm anladım cnm. lens her gözde farklı olabiliyor maalesef. başka markada bak belki kafana göre bulursun. değişiklik maksat zaten. hemen ümidini kırma derim ben

bakalım canım nasip kısmet :) ama bir süreliğine lens arayışını bırakmaya karar verdim çünkü epey kafamı kurcalıyor...belki daha sonra kafamın boş bi vaktinde başka markaları da inceleyim
hiçbirşey bulamasam bile azulun arasıra turkuaza dönmesi de hiçyoktan iyidir

aynen cnm :) boşver yorma kafanı. bende aynı durumu yaşadım ne alsam diye :) kısmet cnm:):)

of canım sonunda düşündüm taşındım kararımı verdim
ay karar kılınca ne kadar rahatladım bilemezsin :)
verde marine almıycam verde alıcam canım..kararı verdim bundan sonra iş almaya kalıyor..şu aralar biraz sıkışığız ama ne zaman olursa

ay şu resme bak canım...senin turkuazlara benziyo dimi yeşilin tonu...
bence verde marineden ziyade bunlar senin turkuazlar gibi durur...
verde marineyi siyah göze takınca turkuaz oluyor demişlerdi..o bende kahve gözüme çok koyu yeşil taksam siyah göze verde marine takmış gibi olurum düz mantık

ay harika görünüyo tonu

ay bayıldım cnm renginee :) benim turkuazların açığı sadece. biraz daha yeşile bakanı. ama çok hoş bencede bunu al cnm super bi seçim

ikincisi mukemmelmiş bayıldımmm ama kızın gözleri tam olarak hangi renk anlayamadım

ay bayıldım cnm renginee :) benim turkuazların açığı sadece. biraz daha yeşile bakanı. ama çok hoş bencede bunu al cnm super bi seçim

bunları sipariş ettim bugün canım..büyük ihtimal pazartesi elime geçebileceğini söylediler
verde marineden daha iyi gibi geldi bana..koyu bir yeşilmiş yabancı forumda kullanıcılar çimen yeşili olarak tarif etmişler

ikincisi mukemmelmiş bayıldımmm ama kızın gözleri tam olarak hangi renk anlayamadım

canım bu kızın gözleri kahverengi ancak gözbebeğinin altında kalan yarısı yani gözünün yarısında yoğun sarı tonlamalar var...koyduğum videoda kızın gerçek göz rengini daha net görebilirsin daha aydınlıkta çekilmiş...mel renginin de kusursuz bir şekilde kaynaşmasından ötürü kızın gözlerinde yoğun sarı tonlar olduğunu daha iyi anlayabilirsin normal kahverengi gözlerde verde marine öyle durmuyor...ben de alacaktım son anda vazgeçtim
çünkü kahve gözlerde pupil boşluğundaki renk farkı çirkin bir şekilde gözüküyor

[video=youtube;NmNNxPXnl9s]http://www.youtube.com/watch?v=NmNNxPXnl9s[/video]

Son düzenleme:

cnm foto istiorum hemen ama çok merak ettim şimdi ya :):) çok güzel bi renk ama supper seçim

cnm foto istiorum hemen ama çok merak ettim şimdi ya :):) çok güzel bi renk ama supper seçim

evet gerçkten bende merak ettim iddialı bi renk gibi ama çok soğudum yeşillerden sana yakışacağnı umuyorum inşallah solotica rahatlığını yaşarsın canım,
bu arada güneşcim o videodaki kızda mel de çok açık olmuş sanırım gözlerinden kaynaklanıyor seninde söylediğin gibi .benim gözlerim böyle olsa lensi napayım hey yavrum heyy

tabi ki foto da koyucam canım :) yanlız şunu belirteyim..soloticalar ilk alındıkları zamanlar renkleri gerçek renklerinden farklı olabiliyor ve yanıltıcı oluyor..o yüzden ilk gün resim çeksem de daha sonra 1 hafta sonra falan tekrar çekip koyarım o zamana gerçek rengi biraz daha oturur inşallah :)

teşekkür ederim canımcım :) katalog resimdeki kadar açık ve iddialı duracağını sanmıyorum ama yine de belli olmuyo bu işler...yabancı kullanıcılar bu rengi tarif ederken çimen yeşili demişler :)
koyu bir renk tahmin ediyorum ben :) freshlookun dimensons sea green rengi renk yoğunlaştırıcı lensleri varya...ona benzer sonuç tahmin ediyorum..gözler yine kahve koyuluğunda olacak ancak kenarları canlı yeşil olucak tek fark bu :)

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…