Hangi hayvanların bakımı yasaklanmalı?

Tikkabilla

Lupilup!
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2009
18.678
24.178
Bence kesinlikle pitbull beslenmemeli.. Resmen birer canavarlar..

2004'te yürürlüğe giren bir yasa var zaten bununla ilgili..

"Pitbull gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek, sahiplendirilmesini, Türkiye`ye girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır."

Yani bu cinsi besleyenler yasal olarak suç işlemiş sayılıyorlar.

size hiç bi şekılde katılmıyorum ayrıca bu pitbull değil herköpek ıcın gecerlı hangı köpek vahşet seven ınsanın elıne geçse vahşi olur benım pitbulum yok faakt bence vahşi değiller sahıbıyle alakalı sahıbı bır kedıyı bıle vahşi yapabılır vea bır pitbulu kedı gıbı yapabılır sadece onlar güçlü kopekler asla sizin tabır ettıgınız gibi canavarr değiller insanlar üzgünüm ama daha canavar bu hayanlar neden durupdururken bıze bişey yapmıyo cunku bız sevıyoruz ve zarar vermıyoruz bana göre hangı ınsan hangı hayana zarar verıyosa hayan var gücüyle kendını korumalı ve bu yuzden guclu oldugu ıcın bı hayvan yasaklanmamalı ama bizim insanlarımız ezgını sever pısırığı sever o yuzden güçlü olan guvenı olan hep dışlanır ben ve benım gıbı hayvan severler aslanından karıncasına kadar herhayvanı seveceklerdır ama sevmıyenlerde onları herzaman başka gözlerle görmeye devam edeceklerdır ayrıca hıc bır hayvanın bakımı yasaklanmamalı ben ıstıyorum evımde köpek beslıyorum belkı bı başkasıda sevıyo evinde yılan beslıyo herkezın kendı dusuncesı bu benımde düşüncem hıc bır hayvan yasaklanmamalı

Ben de köpek besliyorum kedi besliyorum ve daha bir çok hayvan besledim.. Ama pitbulla kesinlikle karşıyım. Madem bu hayvan durup dururken bir şey yapmıyor neden küçücük çocukları parçalıyor ??? Ayrıca siz ne kadar severseniz sevin suç bu hayvanı beslemek yukarıda da yazdım yasayı.. O kadar vahşi ve tehlikeli olmasa beslenmesine de bir yasaklama getirilmezdi değil mi?

bu sizin fikrınız buda benım fıkrım pitbul bır tane cocuk parçaladı diyee canavar o zmaan insanlar ne bunuda öğrenebılırımıyım hayvan bırtane insan katledıyo dıye dunyanın en kötü varlıgı hatta sızın deyımınızle canavar aceba insanlar ne bunu cok merak ettım acıkcası pıtbul felaketını belkı 3 yılda belkı 5 yılda bır sefer duyuyoruz ama insan felaketını hergun belkı bırkaç sefer duyuyoruz lutfen yagnı bırazda bunları düşünün vallaha tum hayvanları sevıyorum kedısınden yılanına kadar hiç bir zamanda bana hıc bırı zarar vermedı vereceklerınıde düşünmüyorum cunku ben onlara fenalık yapmıyorum he cocugu öldurmus mevzusuna gelınce gene durupdururken bısey yapmaz diyorum bunu yapması ıcınde bı sebep oldugunu dusunuyorum benım beynımdekı hayvanların herseyden degerlı ve durup dururken saldırmaz tabusunu kımsenın yıka bılecegını zannetmıyorum ne kadar konuşursak konuşalım benım fıkrım bu

Pitbullar çok güçlü yanlış eğitildiğinde çok vahşi oluyorlar ama iyi bir eğitimden geçerseler çok iyi huylu itaatkar bir köpek olabilir

Ben sessizce bakmadan yanından geçerken bile zincirini koparmak için elinden geleni yapıyor, vahşileşiyor. Kopardığı an üzerime atlayacağından hiç mi hiç şüphem de yok.. Etrafta küçük çocuk çok.. Kardeşlerimi de riske atamam bu yüzden en kısa zamanda şikayet edeceğim..

bazı insanlar yıllardır pıtbull ları ve bırçok bagzı hayvanı ortadan kaldırmaya çalısıyo fakat kımse bunu henüz başarabılmış degıl o yuzden şikayet edebılırısınz belkı sızı dınlerler bu sefer sizin yanınızdan geçerken aksılık yapıyo olabılırler sonuçta onlara karsı duygularınızı saldıgınız koku sayesınde anlayarak kendılerını koruma iç güdülerini ortaya koyuyorlar bana neden bu kadar onları savundugumu sorarsanız tüm hayvanları sevıyorum su an ülkemizde her 10 kişiden birinin evinde ve elinde pitbull var bu hayvanlar yaşarken kımse soyunu tuketemez soyunu tüketmek için ya hepsini sahipleri kısırlastıracak kı bunu herkeze yaptırmak bıraz zor olur yada toplubir katıyam olacak butun pitbullar öldürülecek ama müslüman bır ulkede yaşıyoruz bunuda kımse yapmaz şahsen ben kopeğim için canımı ortaya koyarım kımse ıcın köpeğimin kılına zarar vermem benım köpeğim bır pıtbull da olsa bu aynı olurdu o yuzden cevrenızdekı bırkaç kısıyı sıkayet ederek başlar sanız sızın ıcın daha iyi olur en azından sızın mahallenızden bırkaç tanesı uzaklasır ama başka bır mahalleye gırdıgınız zaman tekrar karısırsınız ve baskabı yerde gene ve gene gene vereliniortak

insanlar hayvanların genleriyle oynuyorlar daha sonra o hayvan vahsi oluyor bence onları bunu yapan insanlar vahsi...o hayvanların cocuklara ve bebeklere karsı saldırgan tavırları var beslememek daha iyi ama besleyenlerinde dikkatli egitmesi gerekiyor

bu arada pitbullu guçlü oldugu ıcın sevmıyorum sadece bır hayvan oldugu ıcın sevıyorum cunkı ben hayvanları çok sevıyorum benım için hayvanlar dunyanın en degerlı varlıkları hatta bılırısınz rotwailler i pit bulldan kalıryerı yoktur ıkısınıde çenesi 1 ton basar ve bizim rotwaillerimiz saldır komutunu almadan kımseye saldırmazdı he bu komutu sadece bılmesı gerektıgı ıcın öğrettik bu komutu benım terrıyerimde bılıyor ve bır ınsan benım köpeklerımden bırtanesıne zarar vermeye kalksa ve o ınsana benım gücüm yetmese anında bu komutu veririm ama kımse onlara vurmadıgı taş atmadı sürecede yapmam henuz kımseye saldırmadılar neyse onların heybetı asil duruşları yeter o zaman siz pitbulla saldırgan dıyorsanız dogo arjantino görmemişsiniz pittbulın atası dıye adlandırılıyorlar ama bahçelı bır evım olursa bırgun mutlaka alacagım köpektir dogo arjantın

Son düzenleme:
bundan bi yıl oncesine bende pitbulldan cok urkerdim sewgilimin wardı bahcesinde bakıyordu alex adında kulubesine yklasmaya korkardım sadece sewgilime itaat ederdi yanına kımseyi yaklastırmazdı we birgun bahcede dolasan yawru bi kopegi parcaladı
binbir ikna ile alexi werdisewgilim ama ck uzuldu
sonra 8 aylık baska bi pitbull aldı pablo ilk gordugumde ondanda cekindim (aslında kolay kolay kopeklerden korkmam we haywanları ck sewerim)nse yaklasık 1 yıldır pablo bizimle we benim diyen sus kopegi pablo kadar sewgi dolu oyuncu zararsız olamaz yetıstırmekle alakalı biz pabloya sadece sewgi werdik we karsılıgında sewgi alıyoruz inanın komut wermeden onundeki mamasını yemez suyundan ıcemz pablo yanında 5 ayrı cins arkadası(rott aw k9 alaska kurdu) ıle kalıo we ckta mutlu .....

bencede ınsanlar vahşi özunde pittbullda bır terrıyerdır ama insanlar genlerıyle oynaya oynaya dövüş köpeği halıne getırmışlerdır ve pitbul bırçok köpeğin karısımı bır köpektır ve bunu da yapan ınsanlar

Pitbullu ben de köpek olarak görmeyenlerdenim, yani pitbull genlerinin tamamının köpek geni olduğuna inanmıyorum, vahşi doğadaki bir çok hayvanın özelliklerini yani genlerini taşıyor, resmi olarak açıklanmış olmasa da buna inananlardanım. Köpek dövüşlerinin yasal olduğu zamanlarda üretilmiş bir laboratuvar köpeği. Bir şeyi ısırdığı zaman alt ve üst çenesi birbirine değmeden ağzını açamıyor, yasaklanması için bence bu bile yeterli.
Geçenlerde vapurda pitbulları olan bir çiftle karşılaştık, o sayılı dakikalar bana bitmek bilmedi, her an birine saldıracakmış gibi korktum :1ninca:

benim eşimde mesela kocaman akvaryumu var ve balık besler ...
fakat bir balık vardı papagan ismi dudakları kalp şeklindeydi ...
turuncu ve cok hoş bir balıktı fakat bir sure sonra sorunlar yaşadık ve öldü ...
eşim araştırdıgında gercekte boyle dogasal bi balık olmadıgını tamamen satış amaçlı genleri ile oynanan bi balık oldugunu ogrendi ...
ve bi kaç arkadası dahil cok tepki verdiler ve lkesinlikle o balıktan birdaha almaycaklarını ve takas yapıyolar bazen balıkları takas bile yapmayacaklarını soledi ...
artı akvaryumcuyuda tepki vermişler ve almamasını satmamasını istemişler ...

alınıp satılmadıkca tepki gordukc onlardan uretemeyeceklerini ve bu şekilde belkide engelleyebilcekleri kanısındalar ...

ama bu bi kaç kişi ile olacak bişey degil dedim olsun biz yapmayalım bizden gorenlerde yapmamaya baslayacaktır dedi ...

eşimin hayvanlar konusunda bu kadar duyarlı gormek beni hem şaşırttı hemde sevindirdi acıkcası ...

ve benim kopegim konusundada hep solerdi bununda geni ile oynamışlar diye hatta okudugu yazıyı kesip bana getirmişti ...

cogu sus kopeklerinin de genleri ile oynuyolarmıs ...
aslında dogada boyle bir kopek turu olmadıgını denemelerle oynamalarla bu şekil cins cins kopekler cıkardıklarını okumustum ... yani insan oglunun zevki uzerine genleri ile oynanmış hayvancıklar ...
benim kopegimin cinsinden kimde var ise hep kalp hastası oldugunu duyuyorum 5- 6 yasından sonra ...
cunku gercek doga hayvanı olmadıgı için mutlaka bir gun geliyor doga buna karsı cıkıyor ve bu şekil şeylerle karsılasıyoruz ...
mesela dobermanlar dediginiz gibi pitbullar bunlarıda doga red ediyo ve beyni buyuyor bunlarında belli bi yaştan sonra ...

evet allahın yarattığı sayılı köpek var kalan hepsi genlerlen ortaya cıkmış köpekler mesela kangal oynama degıl allah tarıfndan vaar edılmış bır hayvan toobe toobe sankı dıerlerını allah yaratmıyomu evet ama insanlar bıraz onun genı bırazbunun genı karıstıra karıstıra dıer cınslerı cıkartıyorlar ortaya

Evet canım, o yüzden bence sen de pitbull yasaklansın diyenlere tepki verme.
Hepimiz seviyoruz hayvanları ama biraz panter, biraz kaplan, biraz aslan, biraz puma genleri yaşıyan bi hayvanla aynı havayı solumak istemeyiz yaa :bbo:

vereliniortak hayatta en çok bı aslanı vea kaplanı sevmek ısterdım ne heybetli nee asıl hayvanlar dır onlar öyle ama pitbull ben gene kıyamıyorum tabıkı bız sahıplerı olarak temkınlı davranıyoruz köpeklerımızı kımseye saldırtmıyoruz sahıp cıkıyoruz ama bıkaç kişi korkuyo dıye bu o hayvanların sonu olamazkı gunahdegılmı onlarında canı var onlarda ekmeye suya mecbur onlarında yaşama hakkı var ben sızı anlıyorum korkuyo olabılırısınz ama eğer bı terrıyerın bıle sahıbı bılınçlı olmadıgı surece ondanda korkulmalı hersey sahıbınde bıtıyor pitbulları dövus ıcın eğitiyorlar dayakla hemde ne dayaklar e hayan doğal olarak saldırgan oluyo ee sevgiyle buyutseler sevgı dolu olacaklar gerçekten çok guclu köpekler dediğim gibi çenelerı bır ton basıyor ama köpeklerden önce bız sahıplerı bılınçlı olacak senın köpeğin saldırgansa az insan bulunan yerde ve ağızlıkla gezdıreceksın bırkere hayır komutunu öğreteceksın eğer köpeğin bunları bılmıyorsa sende kork elındekı köpek pittbullsa dayakla yetıstırmıssen sende hazır ol parçalanmaya ama herseyın başı sevgı ınanın bır hayvana bıle mınnacık bı sevgı gösterın sızın peşinizden ayrılmıyo cunku onlar sevgıye açç tekrar dıyorum her sahıp köpeğinin huyunu bılır mesela benım oğlum terrıyerde rotvaıllerde komut almadan saldırmaz alıncada saldırır e ama ben sadısmıyım durup duruken bı insanı parçalatayım o yuzden sahıpler dıkkatlı olacak huyunu bıldıgın ıcın saldırgansa köpek ağızlıkla dollaşacak o zaman ne kımse rahatsız olur neden pitbull canavar deyılmı ama

Sevgiyle yetişen pitbullları da görüyoruz (!) Neyle yetiştirirsen yetiştir onun yapısında var saldırganlık gün gelir bu saldırganlık elbet açığa çıkar.. Ben şikayetten bıkmam bu yüzden de insanlık vazifemi yerine getirip elimden geleni yapacağım.

pitbullari ne kadar iyi egitirsen egit bir anda nasil bir canavara döndüklerine sahit olmusumdur bir arkadasimin evinde vardi esi cok sever pitbullari
zaman geldi parkta oynayan cocuklara saldirmaya basladi sonunda birini isirdi sükür ufak siyrikla kurtuldu sonuc köpegi uyuttular
daha sonra tekrar aldi polisler evde kücük cocugu olanlar pitbul besleyemez dedi vermek zorunda kaldilar
ama her ne kadar zararli olsalarda katledilmelerine kesinlikle karsiyim onalri özel hayvan bakim yerlerinde bakilmalarini tercih ederim soyunun tükenmesi cok kötü olur

uyuttular mı bişey dıyemıyorum kurban oldugum allah onuda görmustur er yada gec o uyutanlara mıslı mıslı cezasını verir benım köpeğimi almaya gelecekler asla alamazlar canımı ortaya koyarım kımene ya benım cocugum degılmı benım evımdegılmı sonucta parçalıyıcaksa benım cocugumu parçalıyıcak kımene ama değilmi ya ben ona pıtbull gözu ıle bakmıyorumm sadece bı can gözuyle bakıyorum oyuzden zarar gelmesını ıstemıyorum bu demek degıl ama herkezı parçalıya bılır sahıp köpeğinin huyunu cok ıyı bılır sahıbı temkınlı olacak

insanlık vasıfenı yap arkdasım en fazla üctane edersınız beş tane edersınız tüm türkıyedekılerı pitbulları toplatamazsıın oyle kolay degıl ınsanın evınden canı gıbı sevdıgı köpeklerını almak şahsen ben köpeğim için canımı ortaya koyarım o yuzden kımse benım elımden oğlumu alamaz buyuk konuşmuyım ama ıkıcıhanı bırbırıne katarım başbakana kadar cıkarım o öyle kolay olmayabılır yagnı
ama sız ınsanların canı kadar sevdıklerını bırbırlerınden ayırmayı ınsanlık vasıfesı olarak göruyorsanız buyrun devam edın kaldıgınız yerden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…