Handeor diyet günlüğü...

HANDEOR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2009
433
52
Selam arkadaşlar

Aylar önce burada bir gruba üyeydim orda bi arkadaş tavsiye etmişti şişman manifestoyu bayağı bir takip ediyodum Demet i ama baktım kapanmış,

Bu sefer çok kararlıyım, aslında benimde bir diyet başarı öyküm var galiba

Ben 2005 yılında 73 kiloydum sonra diyet ve sporla 63 e düştüm, uzunca bir süre 63-65 arsı gezdim, 2008 de hamile kaldım, ha.s.amile kaldığımda yine 65 falandım heralde 9 ayda 37 kilo aldım, 100 den sonrasında tartılmadım ama heralde doğuma 102 kiloyla falan gittim. Doktorum hamileliğim boyunca hiç kilo takibi yapmadı, benim bünyem zaten kilo almaya çok müsayit, doğumdan çıktığımda 96 kiloydum, uzunca bir süre 96 gezdim aylanalara küsmüştüm, inşallah resim ekleyebilirim. 4-5 ay sonra 86 ya düştüm emzirdiğim için kolay oldu sanırım, bol su içiyodum ekmek fazla yemiyodum. Sonra diyete başladım klasik diyetlerden 78 düştüm 1 ayda 4 kilo falan vermiştim o dönemde 86 tan 78 e düşmek çok kolay olmuştu, sonra 76.5 a düştüm, diyete devam ettim 2 hafta daha gram farketmedi, motivasyonum bozuldu şimdi 73.5 kiloyum yani toplamda 28,5 kilo vermişim, doğumdan önceki kiloma ulaşmak için 8,5 kilom var yani 65 e sonraki hedefim ise 60

Ama bu ara motivasyon diye bişey kalmadı ne bulursam yiyorum, psikolojik sebepler bunu tetikliyor malesef, çalışan bir bayandım eve tıkıldım kaldım kızımı büyütüyorum. Eskiden diyet yapmak daha kolaydı iş yerinde yemek çıkıyodu hergün ne pişirsem derdi olmuyodu, bebekle uğraşmak enerji istiyo, kendime hiç vakit ayıramıyorum, eşi,min spor salonuna aboneliği vardı bana devretti 4 aylık bir hakkım var ama kullanamıyorum çünkü eşim işten geliyo sonra standımız var sahilde cipsitix diye yeni bir ürün onun başına gidiyo ve kızıma bakıcak kimse olmadığı için ben 1 senedir spora gidemiyorum. Spora bi başlasam yeniden gaza gelicem biliyorum. Ama her hafta iki gün diyet yapıp üçüncü gün bozmaktan, bütün sinirimi çikolotadan bisküviden çıkarmaktan, mutluluğu onlarda aramaktan bıktım. Benim diyet hikayem resmen yalama oldu.Yeni başlayan biri olsam ve o 86 dan 78 e düşüşteki azmimi tekrar yakalasam çok kolay olucak, herşey beyinde bitiyo,

Evde koşu bandı, dikey bisiklet ve mekik aleti var aslında ama sabah en erken 10 da kalkıyorum biraz daha erken kalkıp yürüyüşle başlasam işe sanırım herşey çözülecek

Gelin birbirimize destek olalım ve şu baş belası kilolardan kurtulalım, bizim neyimiz eksik zayıflardan klasik espiri fazlamız var, vallahi sinir oluyorum ya çirkin çirkin kadınlar sırf zayıflar diye kendilerini matah sanıyorlar

Bir ara gardorobumu açamıyodum mis gibi bir parfüm kokusu geliyodu eski kıyafetlerimdem çok üzülüyodum, artık açabiliyorum hala daha pantolonlarıma sığmak hayal olsada bi kaç badiye girebiliyorum

İnsanların bakışı gerçekten çok değişiyo şişman insana, pazarcılar taksici sucu bile abla diyo:)) kıytırık bi gömleğe bile bu size olmaz yada büyük bedenide var demiyolar mı sinir oluyorum

Hayatım boyunca kiloluydum ben zaten kısmen zayıf gezme maceram çok kısa sürmüş tam göğsümü gere gere S beden istiyorum demeye alışmışken birden 37 kilo almak bana çok ağır geldi

Çok yakın bi arkadaşım eskiden çok şişmandı 83 kiloymuş şimdi 62 kilo eskien sölemezdi kilosunu bana, kızdaki değişikliği anlatamam size kendine güveni geldi resmen, gerçi onukide çok sağlıklı değil hiçbişey yemiyo ve bunu kendine bi övünç kaynağı yapmış, geçen gün buluştuk benim bu konuda ne kadar üzüldüğümü bilmesine rağmen kıyafet baktık birlikte ona

Velhasıl böyle canlar yarından itibaren başlıyorum tekrardan başlıkta dediğim gibi buda benim şişman manifestokm olsun, başarı öyküm olsun istiyorum, dediğim gibi aslında benim diyet yapmakta sorunum yok yapıp yapıp gram farketmeyince deli oluyorum ben, dijital bir tartı mı alsam acaba hiç değilse 200-300 gramda versem motive olurum, ama onlarda 2 kilo fazla tartıyo hep beni, yarıun sabah erken kalkıp yürüyüş yapcam en az yarım saat bir başlayalım bakalım Allah kerimdir, desteklerinizi bekliyorum, elimden geldiğince bende size destek olurum, İyi gecelera.s.

yazdıklarını okurken o kadar tanıdık geldiki.Eski kıyafetlerime bakıyorum ve hep keşkeler ahlar vahlar.Anneme (ki 54 yaşında ben 30) ablanız mı demeleri.O kadar kötü hissediyorum ki.Akşam yemekten sonra annemle yürüyüşlere başladım.Acai berry kullanıyorum. 3 ayda 7 kilo verdim.Devam etmeyede kararlıyım.Büyük beden (2) iken tekrar 44 olmaya başladı.Benim için bir gıdımda olsa mutluluk bu.amacım 40 bedene girmek.38 üniverste yıllarında kalmış hayel gibi.
Sabahları büyük bir kase yulaflı yoğurt yiyorum. Öğlen ton balık 1 dilim ekmek.Akşan ne varsa aşırıya kaçmadan.Tabi haftasonu bozuluyor diyet ama bırakmıyorum.Kaldığım yerden devam diyorum.Yavaşta olsa yola devam.Uzun bir süreç olacağına kabul etmek lazım bence önce.Bu kiloları 10 günde almadık ki 10 günde verelim.
Umarım hepimiz hedeflerimize ulaşırız.

Size katılıyorum kızlar bende 58 kilodan 71 kiloya vuran bir bahtsızım 4 gundur dıyetteyım bolsu içiyorum ve aralarda 3 er tane kuru kayısı yıyorum pazar gunu tartılıcam bakalım sonuç ne olacak

evet arkadaşlar bu hafta yine spor yapamadım, 1 kilo gitmiş 72.5 olmuşum ,lk hedefe 7.5 kaldı, spor yapab,lsem daha da artıcak ama hala yapamıyorumm (

bende hamilelikten önce uğraştım didindim 47.5 e kadar düşürdüm kilomu doğuma 63 kiloyla girdim doğumdan çıktığımda 59 kiloydum şuan yine 62yi buldum boyum kısa olduğundan kiloyla iice acayip görünüyorum 153 boyum bilmiyorum nasıl vericem lahana suyu diyeti diye bişey varmış sanırım onu uygulucam bebek olunca spora pek vakti olmuyo insanın ama sabahları yürüyüşe çıkıyım diyorum bebişimi alıyım arabasıyla şimdi oruç zamanı malum anca ramazandan sonra artık

sanki benim hikayemi anlattin.bende ikinci dogumdan sonra kilolar aldi yürüdü. dogumu mu bile 84 le yapmistim.sonrasinda iki kucuk cocugun sikintisi .onlarla ugrasmak .enerjini tüketiyo . simd i bi raz büyüdüler. ama benim kilolarim bana kaldi . siumdi 84 le 85 arasin da geziyom. bende hedefim 65 olmak . cünkü esim 65 kilo .kendisi hareketli hic kilo almadi. delikanli biz dogumlarla cocuklarla yiprattik kendimizi.niye erkeklere bir sey olmuyo.bu arada is hayatimi biraktim.cünkü yetisemiyom. bütün yük bendeydi .iste cok yogun oldugum zamanlar da kilo aldim.sikinti dan . is yerinde özellikle ikindi molalarinda sanki bir ögün fazla dan yiyodum . aksam yine yenmece .motivasyonunu siki tut sunun surasinda kac kilo kalmis. canin sikildimi cocugunu al parka götür.. spor salonlarina da gittim. diyet yapmayacinca pek fazla faydasini göremiyon.sadece enerjik oluyon

Guruplaşarak kilo vermemizi sağlayacak başlıklar zaten mevcut olup bu gurupların dışında yeni bir oluşuma malesef bölüm düzenini korumak açısından gidemiyoruz...

Açmış olduğunuz konu sadece sizin zayıflama günlüğünüz olmalıdır lütfen başka üyelere davet vermeyelim guruplaşma oluşmaması konusuna titizlik gösterelim..

Halen destek ile kilomuzu verelim diye düşünüyor iseniz lütfen verdiğim linkten devam ediniz..

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-gruplari/194158-zayiflamak-isteyenlerin-paylasim-alani-1434.html

Konunuz bir başarı öyküsü olmadığı ve halen zayıflama süreci olduğu için gün içinde diyet deneyimlerimiz bölümüne taşınacaktır..

evet arkadaşlar bu hafta yine spor yapamadım, 1 kilo gitmiş 72.5 olmuşum ,lk hedefe 7.5 kaldı, spor yapab,lsem daha da artıcak ama hala yapamıyorumm (

mrb arkadaşım bende senle aynı psikoljideyim
ama şöle bi sorun var ben doğum yapmadım ve bebek istiyorum bu kilolarla nasıl olur bilemiorum
genelde hep balık etliyimdir çok zayıf olamadım hiç
2009 mart aynda 69 kiloya çıkınca şok olmuştum hemen spora başladım ve 62 ye kadar düştüm
tabii koruyamadım 2009 un aralığı gibi 69 a geri döndüm
ve bu sefer diyetisyene başladım 1 ayda 66ya düşmüştüm ki
hamile kaldım ama malesef 8 haftalıken kaybettim
kürtaj oldum bu sırada annemler bal pekmez üzüm suyu ne buldularsa içirdiler
ve 2 haftada tekrar 69 oldum
69 benm için şok edici bi durumken şuan 73 kiloyum
inanamıyorum kendime ama dur da diemiorum
ve bebek istiyorum muhtemelen şimdi hamile kalırsam bende doğuma 100 le girerim
ama kararlıyım bayram geçsin hemen spora başlıyorum
bu sefer olucak Rabbimin izniyle
bide sana tavsiyem kilo için ticker yap buda seni motive edebilir die düşünüyorum

nerdeyse aynı psıkolojıyı paylasıoruz bende aynı ruh halı ıcındeyım 53 lerde 77 cıkan bırı olarak gerısını dusun artık neysekı dıyet le sporla 67 dustum hatta 20 gun oncesıne kadar terazı 64 gosterıordu kı tatıle gıdınce hersey bozuldu tabııı sımdı tekrar 67 oldumhemen kendımı frenlemem gerek bugun basladım sabah bır dılım koy ekmegı 3 tane yesıl zeytın bır dılım peynır ve bır haslanmıs yumurta yedımmmmmm:lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…