hamişlerimm nasıl besleniyorsunuz?

zynpgrkm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2009
376
2
güzel anne adayları hamileliğinizin ilk ayından itibaren nasıl besleniyorsunuz,hangi ilaçları kullanıyorsunuz,paylaşır mısınız.?

Son düzenleme:
ben daha yeni hamileyim canım.sabahları çok erken kalkamıyorum ama kahvatmı güzel yapıyorum.yumurta,peynir,bal felan yiyorum..sonra su icmeye gayret ediyorum..yogurt ve tavuk yiyorum...greyfurt ve portakal skıp iciyorum..dr folik asit verdi onu iciyorum.Gece yatmadanda bir bardak süt içiyorum.

güzel anne adayları hamileliğinizin ilk ayından itibaren nasıl besleniyorsunuz,hangi ilaçları kullanıyorsunuz,paylaşır mısınız.?

Sabah aç karnına demir hapımı içiyorum.1 saat sonra kahvaltı yapıyorum.Bazen canım birşey çekmiyor tost yiyorum.Bazen 2 yumurtalı,peynirli,zeytinli,pekmezli,ballı kahvaltı yapıyorum.
Ara öğünde mutlaka ceviz ve meyve(elma yada muz)
öğlen işyerine ne çıkarsa,genelde et veya tavuk oluyor.Salata mutlaka(tatlı varsa salata yiyemiyorum),çorba
Arada yine meyve,kahveyle tatlandırılmış koca bir bardak süt.
akşam gidince sebze yemeği mutlaka yapıyorum.Bu aralar kabak+patlıcana sardım.2-3 haftadır akşamları aynı şeyi yiyorum.Mutlaka ayran içiyorum akşam.
ve tabii çikolata.Olmazda olmazımdı.Kesmeye çalışıyorum kocaman olmaya başlayınca.
29. haftadayım 16 kilo aldım.Çikolatayı kestimmi fazla almayacağımı düşnüyorum.Az buz değil paket paket yiyorum.
Akşam yatmadan(22:30) da bir bardak süt ve kalsiyum+magnezyum+çinko hapı ve omega 3 hapı.

Genelde beslenmem bu şekilde.İlk aylarda daha dikkatliydim.İlk 4 ay 1 kilo almıştım.Ah çikolata ne hale getirdin beni :KK49:

X