hamişlere tecrübeli tavsiyeler..

mrb

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2009
22
0
Bayanlar ben doğum yapalı 2 ay oluyor ilk gebeliğim olduğu için kafamda dönen sorular şüphelere korkulara meraklara hep bi cevap aradım durdum sizde öyleyseniz elimden geldiği kadar yaşadıklarımı sizinle paylaşabilirim sorularınıza cevap vermeye çalışırım çünkü ne durumda olduğunuzu biliyorum özellikle son ayınızdaysanız...
Öncelikle teknolojiden yararlanıp sürekli başkalarının doğumlarını seyredip kendinize acı çektirmeyin hiç gerek yok..
En büyük sorun normal mi? sezeryan mı? olmalıyım...ben normal doğum istesemde hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim hep..evet bazı nedenlerden dolayı sezeryan oldum ve hiç korktuğum gibi değildi ertesi gün taburcu oldum ve 1 haftada ayağa kalktım tek kötü tarafı göbeğinizin alt kısmındaki hissizlik göbek kalıyor masallarına inanmayın kesilen yerde zaten estetik dikiş yapılıyor belli bile olmuyor hiç korkmayın..normal doğum hakkında bişey söyleyemem ama sonuçta onunda riskleri var onunda birinde diretmeyin doktorunuz hakkınızda en doğru kararı verecektir..
kimse bahsetmez ama göğüslere süt indiğinde göğüs sertleşiyor bebek onu yumuşatmaya yetmiyor ucunu tuttuğu içinde yara oluyor ben bir buçuk ay onun acısını çektim doğum yapmaktan daha zordu resmen yarıldı ucu kopacak sandım neyseki geçti bence siz bepanten adında bi krem var bebeğe zararı olmayan hastane çantanızda bulundurun ve göğüs ucuna takılan plastik bi aparat var eczanelerde bulunur ondanda bulundurun ne olur ne olmaz ve her emzirmeden önce ılık bezle silin bu çok önemli benim çektiğimi çekmeyin..
hastane çantası hazırlama konusuna ben bir gün durdum ve o kadar eşya boşunaymış hasta bezine bile gerek yokmuş hastanede farklı pamuklu kalın bi ped verdiler..küçük tırnak makası bulundurabilirsiniz bebeğinizin tırnakları uzun doğacak benimki hemen yüzünü çizmişti..bebek alt değiştirme minderi ve yastığını alın çok işe yarıyor...
normali bilemem ama sezeryan cinselliği olumsuz yönde hiç etkilemiyor 40. günden sonra eskisi gibi olabilirsiniz merak etmeyin...
hamileliğiniz boyunca 15 kilodan fazla almamaya çalışın eğer böle yaparsanız doğum sonrasında birkaç ay içinde eski halinize kavuşursunuz hiç korkmayın...ben 24 kilo aldım şuan 13 kilo fazlam olduğu halde o kadar göbeğim yok görseniz hayret edersiniz...
ne olursa olsun emzirmekten vazgeçmeyin unutmayın sık emzirmek sütü artırır
şimdilik bu kadar merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz yardımcı olmayı çok isterim

öncelikle tebrikler canım,sağlıcakla büyüt bebeğini..
kısmet olursa bende eylülün son haftasında sezeryan doğum yapacam,doktorum büyük ihtimalle dedi..tabi o zaman gelince ne olur bilemem..
canım hastanede kaldığın gün içerisinde sana gerekli olan önemli bişey varmıydı..hani bize kendiniz için şunu mutlaka yanınıza alın dediğin bişey varmı..
bebek için çok şeyi ayrıntılı bir şekilde ayarladım bende kendi çantamı daha yapmadım

X