hamiş anneler lütfen okumadan geçmeyin!

Revolucion

Artık Güneş Doğmuyor :(
Kayıtlı Üye
6 Mart 2007
2.549
115
2009 annleri dünkü kontrolümüzde doktorum bana yavaş yavaş psikolojini hazırlamalıyız.doğum hakkında ne düşünüyosun diye sordu.(kolayk açısından doktorum konuşlarını D= benimkileri B= olarak yazıcam)
B=nasıl yani ne şekilde doğum yapmak istediğimimi yoksa endişeleri falan mı öğrenmek istiyorsunu?
D=ilk olarak nasıl düşünüyorsun?
B=ben mümkün olduğunca normal doğum taraftarıyım.hatta eski yöntemlerle epidural bile olmadan.
D=çok rahat görünüyorsun hiç korkun yokmu?
B=anlatılanlar beni ilgilendirmiyor çünkü herkesin bünyesi dayanıklılığı acıyı algılama şekli yaşama şekli farklı.
D=bu çok güzel peki gördüklerinden etkileniyormusun?
B=bulabildiğim bütün videoları izledim hatta en ilkel olanlarını bile ama dediğim gibi ben çok rahatım
D= sanırım daha önce yaşadıklarınında etkileri var
(daha önce üç düşüğüm var genetik sorunlardan dolayı ve bayağı sancılı olmuştu)
B=belkide ama gerçekten sizde rahat olun benim hiç bir endişem yok eğer kafama takılacak bir şey olursada sorarım size.
D=peki bu konuşmaların düşüncelerin çok güzel inş. sonrada değişmez.ve dediğin gibi başkalarının hikayeleri seni etkilemesin hiç bir zaman.çünkü herkesin algılayışı farklı ayrıca bunların üzerine çok düşen yada çok dinleyen etkilenen lerde sancı psikolojik olarak daha da artıyor.çünkü beyin kendini dayanılmaz acılara kitliyor buna hazırlıyor.
bu konuşmayı özellikle sizinle paylaştım arkadaşlar biliyorum bi çoğunuz okumaya araştırmaya başlayacaksınız.lütfen unutmayın ya anlatılanlar sizi etkilemesin yada bu tarz şeyleri çok düşünen takan bir yapınız varsa bu konudan uzak durun ki gereksiz sorunlar yaşamayın.

valla ben de normal doğum taraftarıyım ama genede zaman neyi gösterir bilemiyorum

paylaştığın için teşekkürler antika..sanırım yeni nesil anne adayları genellikle normal doğumdan yana. ama tabii anne ve bebeğin genel sağlık durumu, malum çatı ölçüsü vs. pek çok etken var. sözlerini bir kenara not ettim bile, tekrar sağol.

abi casmir haklısın pek çok etmen var ama malesefki bazılarıda hiç bir sorun oladan sezeryan diye diretiyorlar ayrıca özellikle eskilerimiz malesef bu konuda o kadar bilinçsizki kaş yapcaz derken göz çıkarıp işleri daha da sarpa sarar hale getiriyorlar inş. hepimiz hayırlısıyla bebişlerimizi kucağımıza alırız ve inş. bunların yardımı olur.

X