Hamileymişim ve ilaç kullandım

Naaz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
149
1
Selamlar,

1 yıla yakın korunmuyorduk. Ama illa hamile kalayım diyede pek fazla uğraşmamıştık. Zaten son bir kaç aydır da gün falan takip etmiyorduk.

Son regl tarihim 15 Haziran. Ve ben Temmuz ayında tatile gittiğimde 1 hafta (Primolut) Regl geciktirici hap kullandım. Ayrıca başka bir sebepden 3 gün de (Amoklavin) antibiyotik kullundım.

Geciktirici hapı bıraktıktan 4 gün sonra regli oldum ama 3 - 5 damla şeklinde. Ondan sonra kesildi ve bir dahada olmadım. Kendimde bazı gariplikler hissedip bugün idrar testi yaptım ve çift çizgi çıktı.

Anlayacağınız hamilelek için uğraştığım zamanlarda gebelik olmadı, bir sürü hap içtiğim ay hamile kaldım. Henüz doktora gitmedim.

Sizce regl geciktirici ve antibiyotiğin bir zararı olmuşmudur?

Net durumu doktorunuz açıklayacaktır size.Ama Siz ferah tutun gönlünüzü,inşallah bir sorun olmaz.
Hamilelikte ant zararlı deniyor ama her ant zararlı değildir,ki bende kullandım kaç tane hemde.Ant adını verin dotkorunuza bakalım o ne diyecek.
Hayırlısı olsun hakkınızda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…