hamileyken taş vs.toprak yiyen oldumuu

ertesigxuxn

doğa'nın annesi
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2007
916
2
kızlar canı taş çekipte yiyeniniz var mı ben dayanamayıp birkaç kez yedim inşallah bişi olmaz

ben bu tarz olaylar yaşamadım ama toprak ve kül yiyenleri duydum. herhangi bir problem yaşamamışlar fakat bazıları bu tarz kül ve toprak yiyen insanlada demir eksikliğini olduğunu söylüyorlar,

ben hamile kalmadan önce yerdim doktorum yeme dedi şimdi canım istemiyorr

Ben 16 haftalık hamileyken memlekette bir doktora gitmiştim. Bende demir eksikliği çıkmıştı. Bana "senin canında kil çekiyormu " diye sormuştu... Bazıları hamilelikte bu tür taş, toprak ve kile aşeriyormuş... Demir eksikliğinden olabilirmiş yani...

Benim canımda aşırı derecede Türk kahvesi çekiyor. Hatta telvesini yiyorum kaşık kaşık... Dayanamıyorum. Aşermek bu olsa gerek...

yok cnm ya bende de demir eksikliği vardı,hatta hayatımın tüm evresinde ama hiç bir zaman böyle şeyleri canım istemedi,bişey olacağını sanmıyorum ama yinede dikkat et.

canım toprak yeme bendede ve bizim ailede herkeste var bi dönem ilaç kullandım ve hiç istemedi canım ama ilaç kilo yapıyo diye bıraktım tekrar başladı çok kötü biliyorum ama napıyım hastalık ama sen hamilesin bence kendini engelle zararı olabilir

amanın taş mı:1shok:

ilk kez duyuyorum wallahi.
bu bebekler de bize neyi isteteceklerini şaşırmışlar artık-tatlicadiarzu-

kızlar canım istediği zaman yemezsem çatlıycam sanki bir kere değil hergün istiyor bi yandan korkuyorum ama bi yandanda yemekten alamıyoum kendimi ya:)

Tamamen içgüdüsel birşeydir muhakkak bu başına gelmeyen bilemez herhalde büyükde konuşmuyorum ama inanın çok ilginç geldi.

aaa ilk defa duyuyorum böyle birşey .. nasıl yani baya böyle avuç avuş taş toprak mı yiyorsun?
hadi toprak neysede taşı nasıl yiyorsun?

kızlar canı taş çekipte yiyeniniz var mı ben dayanamayıp birkaç kez yedim inşallah bişi olmaz

canım afiyet olsun tadı nasıldı?:roflol::roflol::roflol:.benim annem kardeşime hamileyken toprak yermiş bana kalırsa şaka biyana bazı vitaminleri alamamanın sonucu bu Allah yardımcın olsna.s.

canin ne cekiyosa vucudunde o eksik derler bence bi doktorunle konus canim her gun tas toprak yemek de cok mantikli olmasa gerek.

ne yalan söyleyeyim benim canım toprak istemişti hele o bahceler evimin içindeki içiçeklerimi sulayınca yayılan koku yokmu yedim vallaaaa

Arkadaslar benim annem tas (kil) yiyor ve suan kili bittigi icin sanki krizlere giriyor yani okadar kotu. Tabiki demir eksikliginden kaynaklaniyor.
Size bir sorum olacak, biz hollandada yasadigimiz icin burda hic biryerde satilmiyor. Acaba bildiginiz bir yer varmi kargoyla gonderebilecek olan?
Yardimci olursaniz cok sevinirim.
:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…