Hamileyken tansiyonu çıkanlar...

bride_

Yıllar sonra...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2008
2.249
25
Merhaba ben 29 haftalık hamileyim son 3 gündür başımda bir ağrı var, tansyonumu ölçtürdüğümde 13-8, 14-8, yada 12-7, 11-7 gibi rakamlar çıkıyor...Gebelik zehirlenmesi diye birşey okuyorum, çok fena şeyler yazıyor.

Doktorum stresli olduğumdan yükseldiğini söylüyor ama ben sakinken ölçtüğümde böyle, benim gibi tansiyonu oynak yada gebelikte yükselen varmı?14-8 bebeğime zarar verir mi?
Teşekkür ederim...

bildiğim kadarıyla preeklampsinin en hafif şekli bile 14-9 un üzerinde oluyor ve de tansiyon yükselmesi ile beraber idrarda protein kaybı ve ayaklarda ödem de oluyor.Rİskli bir durum olsa doktorunuz uyarır sanırım.Umarım diğer bulgular yoktur

Sedacım öncelikle geçmiş olsun,benim 4.ayımda tansiyonum birden 17 ye yükselmişti sonra dr.um 1 hafta boyunca ölçüceksin günde iki defa dedi belki yorgunluk ve stresten çıkmıştır bi yükselmeyle anlayamayız dedi,bende dijital tansiyon aleti aldım çünkü sürekli sağlık ocağına falan gidebilmem mümkün değildi,o günden sonra her ölçmemde 10-6,11-6 çıktı ama ilginçtirki dr.un muayanesinde ölçtüğümüzde 13,14 e kadar çıkıyor çünkü ben çok stres yapıyorum,sana tavsiyem sakin ol,tansiyonunu dinlenmiş olarak ölç en iyi ölçüm sabah saatlerinde olanıdır,bol sıvı tüket,biraz yüksekse eğer bi bardak suyun içine 1-2 damla limon sık,hatta küçücük bi parça bitter çikolatada yemeni tavsiye ederim,benim dr.um başından beri folik asiti bıraktırmadı okudumki gebelikte hipertansiyona iyi geliyormuş doğrumudur bilmiyorum ama ben hala kullanıyorum,kendine dikkat et ve bolca dinlen,kötü şeyleride kafandan at canım...

140/90 yukarısı tehlikeli.tabi bir kere yüksek ölçmeyle tansiyonum var diyemezsin üst üste hep yüksek çıkması gerekiyor.stres,yorgunluk tansiyonu çok etkiliyor.senin tansiyonların normal çıkmış...

canım maalesef tehlıkelı allah korusun şımdı yazıları okudumda hiç iyi şeyler yazmıyor sıcaklardan kaynaklanabılır yada gerçekten stresten oluyordur canım ya sende bı rahat hamılelık geçıremedın lutfen dıkkatlı ol yemene ıçmene dıkkat et bol vıtamın meyve çayları ınan rahatlatacaktır. bırde bol su iç kendıne dıkkat et bebeğim bişeyı takma kafana doğumdan sonraya at butun streslerını hatta tansıyonu bıle kafana takma çunku taktığın zamanda yukselıyor dıkkat et kendıne nolur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…