Hamileyken Sakin Saç Boyatmayin....

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Merhaba Arkadaslar.bilgisayar Kursuna Gidiyorum Ve Duydumki Bir öğrencinin Cocugu Lösemi Olmus.daha Sonra Hocamiz Geldi Ve Olup Biteni Anlatti.hamileyken Sac Boyatan Bayanlarin Cocuklarinin Ilk 10 Sene Içinde Lösemi Olma Ihtimali Yüksekmiş.yani Bu Belirti 10 Sene Içinde Belli Oluyormus.hatta Gazeteyede Cikti.o Yüzden Sakin Hamileyken Saclarinizi Boyatmayin.bitkisel V.s Nasil Boya Olursa Olsun Boyatmayin.allah Korusun Allah Kimsenin Başina Böyle Bişey Vermesin.hoca Anlatinca Derste Bi Arkadas Daha Vardi Ve 9 Ay Hamileklik Boyunca Saclarini Boyatmis Cok Pirpirikliydi Aglamaya Basladi Cocuguda 3 Yasinda .doktorunu Falan Aradi.doktoruda Evet Böyle Bişey Dogru.fakat Sürekli Muayeneye Kotrola Getiriyorsunz Chekap.. Yani Bi Belirti Olursa Erken Teshis Konulur Dedi.böyle Yani.ve Hamileyken Makyaj-oje -ruj - Bunlar Bile Sakincaliymis Sonucta Kimyasallar Var Içinde Hepsinin.heleki Sigara Alkol.allah Herkese Saglikli Sihatli Evlatlar Versin Hepimizin Evlatlarini Ailesini Büyük Allahim Korusun.sevgimle Hoscakalin

kimyasal maddelerin zararlı olduğunu biliyordum ama bu kadar ciddi tahribatlar yarattığını bilmiyordum..:1shok:
umarım doğru değildir..çünkü hiç bir çocuk annesinin yaptığı sorumsuzluğu böyle bir bedel ödeyerek haketmiyor..
yasakkelime

allah herkesin yavrusunu kazadan beladan hastalıktan korusun
kötü oldum yaaa birden
tesekkürler paylastığın için
makyaj bile yapmam artık hamile kalınca

Posur posur sigara içenlere çok kızıyorum bence saç boyası yanında hafif kalır

HAmılelıgım boyunca sacımı boyatmadım kestırmedımde Ama Dedıgın gıbı Ojenın de Zararı Cok buyuk bence Cunku ben hamıle kaldıgım gunden berı benım tırnaklarım kırılıo ve parmaklarımın ucu cok agrıo kayın valıdem bana oje yapma demıstı ondandır ama sacma geldı gercektende oyle ımıs demekkı :S tskler verdıgın bılgıler ıcın

ya kızlar ben hamişken makyaj yaptım hergün amaaaaa

canım bende çalıştığım için hergün düzenli fondötenimi sürüp, farımı, rimelimi ihmal etmiyorum benim çevremdede herkes aynı şekilde geçiriyor hamileliğini. merak etme bu kadar bişey olmaz, sonuçta yeri geliyor ilaç içmek zorundada kalıyoruz, benim doktorumda ilk 3 ayık dönemden sonra boyatabilirisin demişti, bunun sebebide ilk 3 ayda organ gelişimi içinmiş, sonrasında sıkıntı olmaz dedi ve hatta bu tip şeyler duyduğumu söyleyince iyice kızdı. tıp bile boyanın zararını açıklayamamış henüz. hele bide makyajı sorsam beni kovalardı herhalde :dance:

bebişlerimizin allaha emanet olması için bol bol dua edelim :nazar:

canım bende çalıştığım için hergün düzenli fondötenimi sürüp, farımı, rimelimi ihmal etmiyorum benim çevremdede herkes aynı şekilde geçiriyor hamileliğini. merak etme bu kadar bişey olmaz, sonuçta yeri geliyor ilaç içmek zorundada kalıyoruz, benim doktorumda ilk 3 ayık dönemden sonra boyatabilirisin demişti, bunun sebebide ilk 3 ayda organ gelişimi içinmiş, sonrasında sıkıntı olmaz dedi ve hatta bu tip şeyler duyduğumu söyleyince iyice kızdı. tıp bile boyanın zararını açıklayamamış henüz. hele bide makyajı sorsam beni kovalardı herhalde :dance:

bebişlerimizin allaha emanet olması için bol bol dua edelim :nazar:

yaaa bende sana katılıyorum evet ilk 3 aylık dönem çok önemli tabiii 9 ay çok önemli o ayrı ama yinede hamişleri bu kadar korkutmamak lazım sonuç itibariyle yediklerimiz bile artık hep hormonlu yani orda olmasa kimyasal başka yerden olabiliyo üstelik hiç sigara içmemiş hiç saç boyatmamış hiç makyaj yapmamış çok annenin çocuğuda lösemi buna ne demeli

zararlarını tıp bile açıklayamamış doğru, fakat tıp hiçbir zararı yoktur da diyemiyor, benim doktorum da çok istiyorsan boyat saçını dedi ama kesinlikle boyatabilirsin demedi, kimyasallardan uzak durmaya çalışıyorum en azından içinde kimyasal katkı olduğundan emin olduğum şeylerden uzak duruyorum.
Acabalarla yaşamaktansa , sonunda tüh demektense saçımı boyatmamayı ve makyaj yapmamayı tercih ediyorum, hamileliğin de kendine göre bir güzelliği olduğunu düşünüyorum ve makyajsız boyasız geçen bu günleri de bir kayıp olarak görmüyorum
Rabbim nasip ederse bebeğimi sağ salim kucağıma aldıktan sonra içim rahat bir şekilde dilediğim gibi bakım yaparım kendime diye düşünüyorum

ben boyatcaktım ıcım elvermedı boyatmadım saclarımı kestırdım ama sureklı makyaj zaten yapmıyorum dıkkat edıyorumm tamda uzun zamandır bugun oje surdum bugun bu konu cıktı ıyıde cnm hıc elınıcde camasır bulasık yada lavoboları yıkamıyormusunuz onlarda hep kımyasal deterjan yanı bu kadar kendımızı bunaltırsak allah korusun korktugumuz basıma gelır sonraaa allahım hepımıze hayırlı sağlıklı evlatlar vermeyı nasıp etsınnnn

saç boyasının zararlı olduğunu biliyodun ama bu derece olduğunu hiç bilmiyodumm hiç boyatmadım da kestirmedimde.. ama ara sıra makyaj yapıyorum o kadar zararı dokunmaz heralde..

zararlarını tıp bile açıklayamamış doğru, fakat tıp hiçbir zararı yoktur da diyemiyor, benim doktorum da çok istiyorsan boyat saçını dedi ama kesinlikle boyatabilirsin demedi, kimyasallardan uzak durmaya çalışıyorum en azından içinde kimyasal katkı olduğundan emin olduğum şeylerden uzak duruyorum.
Acabalarla yaşamaktansa , sonunda tüh demektense saçımı boyatmamayı ve makyaj yapmamayı tercih ediyorum, hamileliğin de kendine göre bir güzelliği olduğunu düşünüyorum ve makyajsız boyasız geçen bu günleri de bir kayıp olarak görmüyorum
Rabbim nasip ederse bebeğimi sağ salim kucağıma aldıktan sonra içim rahat bir şekilde dilediğim gibi bakım yaparım kendime diye düşünüyorum

kesinilikle sana katılıyorum.çok doğru söylediklerin ve yaptıkların.bravoo :hooray:arkadaşım.sonuçta herşey bebişlerimiz için.ve de rabbim hamişliğin güzelliğini yüzümüze yansıtıyor bence de:nazar::nazar::nazar:

saç boyatılamamalı kesinlikle katılıyorum ama ben çok fazla olmasada bazen makyaj yapıyorum hafif yani (bir rimel far bide ruj).oda çok solgun gözüktüğüm için.bunlarında sigara alkol ve boyanın yanında çok risk taşıdığını düşünmüyorum umarım öyledir

Hamile kaldığımı öğrendikten bu yana saçlarımı hiç boyatmadım çok istememe rağmen ama ara sıra makyaj yapıyorum en basiti bi rimel bi allık,ya umarım bi sorun olmaz o kadarınıdamı yapmayalım şimdi kafam karıştı valla

Bende hiç boyatmadım saçımı.Sigarayı bıraktım keseyi gördüğüm gün.Oje de sürmüyorum.

Ama arada bir hafif (Rimel,far bazende ruj) yapıyorum.Bu kadarda olur heralde.Çok nadir yapıyorum.

Arkadaşlara katılıyorum.O kadar hormonlu yiyeceğin yanında hafif bile bunlar.Ama röntgen ışınları gibi zararlı etkilerin lösemiye ön zamin hazırladığını da unutmayalım..
Alışveriş merkezlerinde İçeri girerken dedektör mü deniyodu?İşte ondan geçmiyorum.Ben hamileyim diyorum.Onlarda zararlıymış benim bildiğim.

benim doktorumunda gebeliği ilk öğrendiğimde ilk söylediği şey kesinlikle saç boyası ve kına kulanma çiğ köfteden uzak dur oldu.Bi arkadaşın aylık bebeği karnında ölmüştü.O hamilelği boyunca tuvalete ve mutfağa çamaşır suyunu döküp 2 saat falan bekletiyomuş o söylemişti sakım yapma diye tabi bi de cep telefonları var bebeişimi öğrendiğimden beri telefonun alarmını açıp başucuma koymuyorum saat kuruyorum ve mutlaka konuşurken kulaklık kullanıyorum ve gün içinde de aynı odada bulunmamaya çalışıyorum.Ha bide bazı arkadaşlar 9 ay saçlarını kestirmediklerini yazmışlar ben 4. aydayım ve saşlarım keçe gibi oldu bi de dökülüyo evin heryerine diye malum yaz da geliyo gittim kısacık kestirdim valla ne olacakki?

aman zaten şurda nekadar kaldı boyatmayız olur biter yani dünyaya bir can getiricez onun için en iyisini düşünmemiz lazım Allah korusun bir sorunu olursa nasıl hesaip veriririz evlatlarımıza....

X