Hamileyken grip aşısı

MorAnka

Nirvana
Pro Üye
24 Aralık 2007
9.013
28.216
merhaba arkadaşlar
malum havalar soğumaya başladı ve soğukalgınlıkları fazlalaştı
ben her sene grip aşısı oluyorum vede çok memnun kalıyordum
fakat şimdi 12 haftalık hamileyim
internete biraz araştırdım hamileliktete grip aşısı öneriliyor fakat çokda emin olamadim bide sizlere sormak istedim
siz hamileyken yaptırdınızmı aşı? yada yaptırılırsa bir zararı olurmu aceba? bilgisi olan varsa çok sevinirim
haftaya dr. randevum var onada danışacağım tabiki ama şimdilik biraz bilgilenmek istiyorum

bence yaptırma canım..
ben yaptırmıyorum mesela..eşim yaptıracak..
ne bilim ben hamilelikde çok doğru bulmuyorum..

bende tam emin olamiyorum işte
hani biryandan bebeğe zarar verirmi diye korkuyorum
biryandanda ben grip olduğum zaman çok ağır oluyorum kaç gün kalkamiyorum ilaç içmeden hiç geçmiyor hamileykende ilaç içemem doğal olarak, kolay iyleşemesem bu sefer bebeği etkilermi diyede düşünüyorum

merhabalar bence doktorunuza sorun ve en dogrusunu o bılır grıp asısını bende ıstyrum bende 1haftalık gebeyım ılac zaten kullamayın asla ama ıgne konususnu bende konuscam doktorumla

bende bir sağlıkçı olarak aşıyı çok doğru bulmuyorum ama yinede sen bilirsin cnm,ben yaptırmadım.

bende okumustum internetten bebegi de dogduktan 6 ay kadar koruyomus ama iste ne kadar dogru bilemiyorum bende kontrolde doktoruma sorucam ama tabi doktoruna danis öncelikle

cevaplar için sağolun arkadaşlar
dr. gittimde açıcam bu konuyu ona göre bir karar veriririm artik

tmm cnm,dr.la konuşunca bizide bilgilendir lütfen,bende gidicem ama daha çok var,gidince sorarım bende
bakalım farklı dr,aşı için ne diyecek :))

merhaba arkadaşlar
merak edenler için yazıyorum
iki gün önce dr. gittim ve grip aşısını sordum
doktorum önermedi aşıyı bende yaptırmadım böylelikle

X