Hamileyken çay içmek mide bulantısı yapıyor mu?

pretty_angel

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2009
224
3
Arkadaşlar sanki çay içince benim özellikle midem bulanıyormuş gibi geldi. Sizde de aynısı oluyor mu? Olmazsa bırakacağım çay içmeyi.

valla canım bende çaydan tiksindim hele ilk aylarda birileri içerken bile midem bulanıyodu...yeni yeni bi iki bardak içmeye başladım...

canım bence bulansa da bulanmasa da çayı bırak...çünkü vücuttaki demiri emiyo ve kansızlık yapıyo....
çay hastası biri olarak sadece haftasonu pazar günleri 2 bardak çay içiyorum....drumun dediğini yapıyorum....
bebişimden önemli değil...içmesemde olur....

ilk aylarda olabiliyor bu bulantı ama sonra geçiyor. ben günde 2 bardak çok koyu olmadan içiyorum. kansızlık gibi bir problemin olmadığı taktirde içmende sakınca yok dedi doktorum.

Teşekkürler arkadaşlar. Ben de çaydan tiksinmeye başladım sanırım, az önce gidip kustum. Sabah kahvaltıdan sonra içmiştim bir de öyle bulanmıştı. Ben demirime baktırmıştım demir iyi çıkmıştı 2 ay önce filan ama ondan önce hep düşüktü yıllarca. Sanırım sigaradan oluyordu bırakınca demir yükselmiş ondan cesaret alıp içiyordum. Bu haftaiçi doktora gidip tekrar ölçtürmeyi düşünüyorum.

midenizi bulandıran şeylerden özellikle uzak durun derim. bir süre sonra düzelir sizde normal yaşantınıza devam edersiniz yerimseniben

bende ıkı bardaktan fazla ıcemıyorum...eskıden cok ıcerdım ama bebegımden bu yana cok canım cekmıyr..azımın tadı olmadıgı ıcın ıcemıyorm..

ben hamile kaldığımı öğrendiğimden beri pek içmiyorum çay bebeğin vitaminlerini yok ediyor diye.ama çay bulantıyı tetikler zatwn içmesen daha iyi olur

bende de ılk 3 ay caydan sogudum cayı cok severdım tıryakısıydım ama artık ıcmıyorum ozellıklede bebegım ıcın arkadasın da dedıgı gıbı vıtamınlerı ölduruyormus ve kansızlık yapıyormus zaten bende de kansızlık var hiç ıcmem..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…